فروش پلی استیشن 5 در ژاپن 450 درصد افزایش داشته است

فروش پلی استیشن 5 در ژاپن 450 درصد افزایش داشته است

محمد مسعودی محمد مسعودی
1 سال و 1 ماه و 10 روز پیش

بر اساس داده‌های ارائه شده وب سایت Famitsu، کنسول پلی استیشن ۵ با فروش ۳۶۶ هزار و ۹۸۲ دستگاه در ژاپن،  توانست جایگاه اول در لیست پر فروش‌ترین سخت‌افزار در ماه فوریه را به خود اختصاص دهد. کنسول نینتندو سوییچ هم با ۲۲۱ هزار و ۴۱ دستگاه در ماه گذشته، در جایگاه دوم این لیست قرار گرفت. این اولین بار است که پلی استیشن 5 توانست در بحث میزان فروش ماهیانه، از نینتندو سوییچ سبقت بگیرد. 

در ماه فوریه سال ۲۰۲۲، میزان فروش پلی استیشن 5 در ژاپن، برابر با ۶۵ هزار و ۷۷۲ دستگاه بوده که در مقایسه با آمار فروش ماه فوریه امسال، افزایش ۴۵۰ درصدی داشته است. فروش پلی استیشن 5 در سال ۲۰۲۳، در برخی مناطق، قدرتمندتر از سال ۲۰۲۲ بوده که احتمالا به دلیل افزایش در دسترس بودن آن و رفع مشکلات عرضه باشد. 


همانطور که توسط کاربر Genki_JPN در توییتر اشاره شد، تعداد پلی استیشن‌ 5 های به فروش رسیده در ژاپن، در ماه فوریه،  از مجموع واحد‌های به فروش رسیده در چهار ماه اول سال ۲۰۲۲ بیشتر بوده که نشان دهنده افزایش قابل توجه فروش این کنسول در این منطقه است. 


در حالی که بازی Kirby’s Return to Dream Land کنسول نینتندو سوییچ با ۱۸۹ هزار و ۳۱ واحد فروش، در صدر فهرست نرم‌افزار‌های ژاپن قرار داشت، بازی Hogwarts Legacy که در حال حاضر فقط برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس و پلی استیشن 5 در دسترس است، توانست به رکورد ۱۲۶ هزار و ۸۶ واحد برسد. 

با توجه به اینکه ایکس باکس در بازار ژاپن نفوذ قابل توجهی ندارد، می‌توان گفت که درصد زیادی از این فروش‌های مربوط به نسخه پلی استیشن 5 این بازی است. با توجه به آمار وب سایت Game Data Library، در حال حاضر، بازی Hogwarts Legacy هفتمین بازی پر فروش سال در خرده فروشی‌های ژاپن است.
 

برچسب ها: پلی استیشن, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.