شایعه: پلی استیشن 5 پرو در دست ساخت است

شایعه: پلی استیشن 5 پرو در دست ساخت است

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 1 ماه و 2 روز پیش

تقریبا سه سال بعد از عرضه جهانی پلی استیشن 4، مدل قدرتمندتر این کنسول با نام پلی استیشن 4 پرو معرفی شد و به‌نظر می‌رسد که این کمپانی برنامه‌ای تقریبا مشابه‌ برای پلی استیشن 5 دارد.
در ماه‌های اخیر گزارش‌هایی درباره توسعه پلی استیشن 5 پرو با ورودی دیسک جدا شونده منتشر شده بود و حالا گزارش جدید Insider Gaming هم به در دست ساخت بودن پلی استیشن 5 پرو اشاره می‌کند. در گزارشات قبلی، سپتامبر ۲۰۲۳ به‌عنوان تاریخ عرضه احتمالی این کنسول معرفی شده بود، اما حالا گزارش جدید Insider Gaming احتمال عرضه این کنسول در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۴ را بالا می‌داند.

 


درحالی که هنوز نمی‌دانیم مدل جدید پلی استیشن 5 چه ویژگی‌های جدیدی خواهد داشت، مشخص است که قابلیت‌های فنی و بصری پلی استیشن 5 پرو نسبت به نسخه‌های حال حاضر بازار بالاتر خواهند بود. همچنین، اختراعی که اخیرا توسط مارک سرنی (Mark Cerny) ثبت شده، احتمال بهبود رهگیری پرتو در پلی استیشن 5 پرو را افزایش می‌دهد.
اگر تاریخ عرضه‌ای که در گزارش Insider Gaming ذکر شده درست باشد، پلی استیشن 5 پرو حدود چهار سال بعد از عرضه نسخه استاندارد این کنسول در دست خریداران قرار خواهد گرفت. درحال حاضر به‌نظر می‌رسد که حداقل تا سال ۲۰۲۸ خبری از پلی استیشن 6 نخواهد بود.

 

در سال 2023 چه انتظاراتی از پلی استیشن داریم؟

شایعه: طراحی پلی استیشن 6 آغاز شده است

 

گزارش‌های قبلی ادعا کرده بودند که کیت توسعه مخصوص پلی استیشن 5 پرو و کنسول میان نسلی ایکس باکس از همین حالا در اختیار بسیاری از استودیوهای بازی‌سازی قرار گرفته است.
 

برچسب ها: پلی استیشن 5, پلی استیشن 5 پرو
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.