پلی استیشن 5 قدرتمندترین لیست بازی‌های انحصاری را خواهد داشت

پلی استیشن 5 قدرتمندترین لیست بازی‌های انحصاری را خواهد داشت

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 4 ماه و 20 روز پیش

کمپانی سونی در اولین سال عرضه پلی استیشن 5 این کنسول را با عناوین انحصاری با کیفیت و متعددی پشتیبانی کرد که نسبت به زمان مشابه کنسول‌های قبلی این کمپانی، عملکرد خوب و قابل قبولی محسوب می‌شود. در ابتدای عرضه این کنسول، بازی Demon’s Souls، بازی Spider-Man: Miles Morales و بازی Sackboy: A Big Adventure منتشر شدند و در ماه‌های بعد عناوین دیگری مانند بازی Returnal و بازی Ratchet and Clank: Rift Apart هم به صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 عرضه شدند تا اولین سال انتشار این کنسول را پربارتر از قبل کنند.

 


البته با توجه به برنامه‌های سونی برای انتشار بازی‌های انحصاری بیشتر در آینده، کاربران پلی استیشن 5 سال‌های بسیار شلوغی را پیش روی خود می‌بینند. در جدیدترین مصاحبه‌ جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس بخش پلی استیشن با وب‌سایت GameIndustry، او باز هم متذکر می‌شود که بازی‌های انحصاری که قرار است برای پلی استیشن 5 منتشر شوند، این کنسول را از لحاظ گوناگونی و تعداد عناوین انحصاری به بهترین کنسول تاریخ پلی استیشن تبدیل می‌کنند. رایان در این مصاحبه گفت:

«بازی‌هایی که در زمان عرضه پلی استیشن 5 منتشر شدند، نه‌تنها در تاریخ پلی استیشن، بلکه در مقایسه با هر کنسول دیگری هم بسیار قدرتمند و بی‌سابقه بود. کاری که از آن زمان تا حالا انجام دادیم هم عالی بوده. بازی Returnal، بازی Ratchet and Clank: Rif Apart و بازی MLB: The Show 21 عملکرد خوبی داشتند. لیست بازی‌هایی که در آینده منتشر خواهیم کرد فوق‌العاده است و با فاصله زیادی بهترین صف عناوین انحصاری در تاریخ پلی استیشن محسوب می‌شود. شخصا نمی‌توانم بیشتر برای عرضه بازی Horizon: Forbidden West، بازی God of War: Ragnarok و بازی Gran Turismo 7 صبر کنم.»
 

علاوه بر بازی‌هایی که توسط رایان نام برده شدند، عناوین انحصاری دیگری مانند بازی Marvel’s Wolverine و بازی Marvel’s Spider-Man 2 هم در دست ساخت قرار دارند. علاوه بر این‌ها، استودیو‌های دیگری (خارج از مجموعه استودیو‌های پلی استیشن) در حال توسعه عناوین انحصاری برای پلی استیشن 5 هستند. بازی Forspoken، بازی Final Fantasy 16 و بازی Star Wars: Knights of the Old Republic بخشی از این عناوین هستند.

به این لیست باید بازی‌های انحصاری معرفی نشده دیگری که توسط استودیوهای داخلی پلی استیشن و استودیو‌های خارجی دیگر در دست توسعه هستند را هم اضافه کنیم. 
 

برچسب ها: پلی استیشن 5, God of War: Ragnarok, Horizon: Forbidden West
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.