پلی استیشن 6 تا سال ۲۰۲۷ عرضه نخواهد شد

پلی استیشن 6 تا سال ۲۰۲۷ عرضه نخواهد شد

رامتین کاظمی رامتین کاظمی
1 سال و 4 ماه و 20 روز پیش

به تازگی در اسناد محرمانه‌ای فاش شده است که سونی تا پایان سال ۲۰۲۷، انتظار عرضه پلی استیشن 6 را ندارد و ظاهرا پلی استیشن 5 نیز مانند سایر مدل‌های پلی استیشن، عمری هفت ساله خواهد داشت.

 

در خلال پرونده خرید کمپانی Activision Blizzard توسط کمپانی مایکروسافت و بررسی آن توسط کمیته رقابت در بازار بریتانیا، اسندای منتشر شده‌اند که اگرچه قسمت‌های متعددی از آن‌ها مخفی مانده‌اند، اما نشان می‌دهند که سونی، پنجره زمانی عرضه پلی استیشن 6 را تعیین کرده است.

 

در این اسناد مشخص شده است که کمپانی سونی نگران از دست دادن سری بازی‌های COD و دیگر بازی‌های Activision در سال 2027 است و عنوان کرده است که این سال، زمان تقریبی عرضه نسل جدید پلی استیشن خواهد بود و سونی تا قبل از 2027، خبری از پلی استیشن 6 منتشر نخواهد کرد.

 

اگر کنسول PS6 اواخر سال 2027 یا اوایل سال 2028 عرضه شود، پس پلی استیشن 5 نیز که دو سال از عرضه آن گذشته است، چرخه هفت ساله‌ای خواهد داشت. پلی استیشن 4 نیز در سال 2013 عرضه شده بود و در سال 2020 جای خود را به پلی استیشن 5 داد.

ps6-document-leak

کارشناسان معتقدند PS6 در سال 2028 عرضه می‌شود.

در همین اسناد بار دیگر تأکید شده است که سونی به شدت نگران از دست دادن بازی COD و به تبع آن، کوچ تعداد بسیار زیاد پلیرهای این بازی به ایکس باکس است و مدعی است که با این اتفاق، کنسول PS6 در فروش دچار مشکلات شدیدی در رقابت با ایکس باکس خواهد شد.

مطالب مرتبط

 

سونی به دنبال فروش دوبرابری پلی استیشن 5 نسبت به PS4 در چین است

فروش پلی استیشن 5 به 25 میلیون واحد رسید

 

با این حال فیل اسپنسر که پیشتر گفته بود مایکروسافت به عرضه بازی‌های COD روی پلی استیشن متعهد است، بار دیگر روی موضع این کمپانی تأکید کرد و بیان کرد، تا زمانی که سونی پلی استیشن 5 می‌سازد، مایکروسافت نیز به عرضه بازی‌های COD برای پلی استیشن ادامه خواهد داد. با این حال انتظار می‌رود که پس از نهایی شدن خرید Activision توسط مایکروسافت (که با چالش‌های بسیاری مواجه است و احتمال لغو آن بالا رفته است)، کاربران پلی استیشن، امتیازهای متعددی را که تا کنون در بازی COD دریافت می‌کردند، از جمله مودهای انحصاری زمانی و آیتم‌های DLC انحصاری، از دست بدهند.
 

 
 
برچسب ها: call of duty, ps5, playstation, sony, microsoft
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.