راهنمای استفاده مشترک از پلی استیشن پلاس روی پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4

راهنمای استفاده مشترک از پلی استیشن پلاس روی پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
10 ماه و 16 روز پیش

به کمک ویژگی‌ Console Sharing، برخی از مزیت‌های سرویس پلی استیشن پلاس بین اکانت‌های یک کنسول پلی استیشن 5 قابل اشتراک گذاری هستند. علاوه بر امکان به اشتراک گذاری پلی استیشن پلاس، اگر گزینه Console Sharing روی پلی استیشن 5 و Active as Primary روی پلی استیشن 4 برای اکانت اصلی کنسول فعال باشد، تمام حساب‌های کاربری دیگری که روی کنسول وجود دارند هم می‌توانند از بازی‌هایی که با اکانت اصلی خریداری شده‌اند، استفاده کنند. البته این موضوع شامل تمام امکانات سرویس پلی استیشن پلاس نمی‌شود و تنها شامل ویژگی‌هایی مانند امکان بازی آنلاین و Game Help پلی استیشن 5 می‌شود.

 

راهنمای تبدیل و ارتقای اشتراک پلی استیشن پلاس


علاوه بر این، اگر با حساب کاربری خود چند بازی دیجیتالی خریداری کرده باشید، می‌توانید با وارد کردن ایمیل و رمز حساب کاربری روی یک کنسول دیگر و فعال کردن Console Sharing یا Active as Primary، بازی‌های خود را به  دوستانتان قرض بدهید. در این صورت، دوست شما می‌تواند بازی‌های مذکور را حتی زمانی که شما آنلاین هستید روی اکانت خودش تجربه کند. در این حالت محدودیتی در استفاده از بازی‌های اشتراک گذاری شده وجود ندارد و هر دو نفر می‌توانند به‌صورت هم‌زمان یک بازی آنلاین را (که فقط با یک اکانت خریداری شده) باهم تجربه کنند. 


گزینه Console Sharing به‌صورت پیش‌فرض روی اکانت پلی استیشن 5 شما فعال است. برای فعال/غیر فعال کردن این ویژگی می‌توانید از مسیر زیر به منو مربوطه بروید و گزینه Enable/Disable را انتخاب کنید:
Settings > Users and Accounts > Other > Console Sharing and Offline Play

 

ویژگی‌ Console Sharing پلی استیشن 5 امکان اشتراک بازی‌ و مدیا حتی در هنگام آفلاین بودن کنسول را بین تمام اکانت‌های روی کنسول فراهم می‌کند. البته برای استفاده از مزیت‌های سرویس پلی استیشن پلاس مانند تجربه بخش چندنفره بازی‌ها و استفاده از Game Help، باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.
باز هم لازم به ذکر است که بازی‌ها و مزیت‌های سرویس پلی استیشن پلاس تنها بین اکانت‌های موجود روی یک کنسول پلی استیشن 5 قابل اشتراک هستند و نمی‌توانید از مزیت‌های این سرویس با اضافه کردن اکانت خود به یک کنسول دیگر استفاده کنید.

 

برای غیرفعال کردن Console Sharing از راه دور، می‌توانید با مراجعه به این صفحه، دسترسی تمام دستگاه‌ها به حساب کاربری خود را قطع کنید. در هر شش ماه، تنها یک‌بار می‌توانید حساب کاربری خود را از راه دور غیرفعال کنید.

 

Active as Primary پلی استیشن 4 هم عملکردی مشابه Console Sharing دارد و تقریبا تمامی قوانین فعال‌سازی و اشتراک آن‌ها یکسان است. با فعال کردن این گزینه روی پلی استیشن 4 به ویژگی‌های زیر دسترسی پیدا می‌کنید:
-    همه اکانت‌های روی کنسول می‌توانند از بازی‌های خریداری شده توسط اکانت اصلی و برخی ویژگی‌های سرویس پلی استیشن پلاس استفاده کنند.
-    کنسول پلی استیشن 4 می‌تواند محتوای پیش‌خرید شده یا خریداری شده از طریق اپلیکیشن PlayStation را دانلود کند.
-    می‌توانید با استفاده از ویژگی Remote Play به پلی استیشن 4 خود متصل شده و بازی‌های نصب شده روی کنسول را تجربه کنید.
برای فعال/غیر فعال کردن این ویژگی باید از مسیر زیر به منو مربوطه بروید و گزینه Activate/Deactivate را انتخاب کنید:
Settings > Account Management > Activate as Your Primary PlayStation 4

تمام مزیت‌های سرویس پلی استیشن پلاس که از طریق Console Sharing یا Active as Primary قابل استفاده هستند را در ادامه مشاهده می‌کنید:
-    تجربه بخش چندنفره بازی‌ها
-    بازی‌های خریداری شده با تخفیف مخصوص پلی استیشن پلاس
-    بازی‌های رایگان ماهیانه پلی استیشن پلاس
-    کاتالوگ بازی‌های کلاسیک پلی استیشن پلاس
-    ویژگی Game Help روی پلی استیشن 5

 

و حالا مزیت‌های سرویس پلی استیشن پلاس که از طریق Game Sharing یا Active as Primary قابل استفاده نیستند را مشاهده می‌کنید:
-    خرید بازی‌هایی که تخفیف مخصوص پلی استیشن پلاس دارند
-    دریافت بازی‌های مخصوص پلی استیشن پلاس با اکانت‌های دیگر
-    فضای ذخیره‌سازی آنلاین
-    دانلود خودکار آپدیت بازی‌ها
-    دسترسی زودهنگام به Game Trialهای دارای محدودیت زمانی

 

برای مشاهده راهنمای تبدیل و ارتقای اشتراک پلی استیشن پلاس روی این لینک کلیک کنید.

برچسب ها: پلی استیشن پلاس، پلی استیشن 5, پلی استیشن 4
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.