سونی از برنامه PlayStation Stars رونمایی کرد

سونی از برنامه PlayStation Stars رونمایی کرد

آرین صفری آرین صفری
4 ماه و 17 روز پیش

در آخرین رویداد State of Play سونی از بازی‌های مختلفی رونمایی شد، اما در این بین از برنامه جدید سونی به‌نام Playstation Stars نیز به‌صورت رسمی پرده‌برداری شد. برنامه Playstation Stars که به‌عنوان راهی برای تعامل بازیکنان با جامعه و زیرساخت‌های خود سونی طراحی شده است، مجموعه‌ای از مزایای مختلف را برای کاربرانی که از ویژگی‌های آن استفاده می‌کنند، فراهم می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به مجموعه‌‌ای از آیتم‌های دیجیتال اشاره کرد.

 

به عبارت دیگر، رابط پلی‌استیشن این برنامه را به گونه‌ای ارائه می‌دهد که نسبتاً جامع و فراگیر به نظر برسد. همچنین به‌نظر می‌رسد که این قابلیت در اوخر سال جاری میلادی راه‌اندازی شود. در این برنامه فهرستی از اهداف یا به اصطلاح «کمپین‌ها» در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که با تکمیل آن‌ها امتیاز و آیتم‌های دیجیتالی منحصربه‌فرد مانند مجسمه‌‌های مختلف دریافت خواهند کرد. این امتیازات را می‌تواند به پول PSN یا حتی محصولات فروشگاه پلی استیشن تبدیل کرد. همچنین آیتم‌های دیجیتالی را نیز می‌توان در صفحه پروفایل پلی استیشن به‌نمایش گذاشت.

 

 

سؤال اصلی اینجاست که آیا این برنامه می‌تواند تلاش بازیکنان برای به‌دست آوردن تروفی‌های مختلف را زنده کند یا خیر؛ چراکه بازیکنان اکنون فرصتی برای کسب کلکسیون‌های دیجیتالی کمیاب و دلپذیر خواهند داشت. در واقع، به‌نظر می‌رسد که برخی از این آیتم‌ها ممکن است به طور مؤثر منحصر به فرد باشند. برای مثال، اگر بازیکنی تروفی Platinum را در یک بازی دریافت کند، ممکن است این تروفی برای کاربران دیگر دردسترس نباشد. با این حال، ممکن است این جوایز به منطقه زمانی محلی وابسته باشند که از منحصربه‌فرد بودن آن‌ها کاسته می‌شود.

 

PlayStation Stars به‌عنوان یکی از نمایش‌های اولیه رویداد State of Play به نمایش گذاشته شد و به نظر می‌رسد که به عنوان سرفصل ویژگی‌های جدید کنسول ساخته شود. با اینکه ممکن است ایده جمع‌آوری آیتم‌های دیجیتالی منحصر به فرد برای بسیاری هیجان انگیز به نظر نرسد، بازیکنان بسیاری هستند که زمان بسیاری را صرف جمع‌آوری این آیتم‌ها خواهند کرد و سونی موظف است برنامه جذابی را برای این افراد بسازد.

 

 

طبیعتا، این که PlayStation Stars در نهایت موفق ظاهر شود یا خیر کاملاً به میزان پشتیبانی سونی از این ویژگی بستگی دارد. سونی در حال حاضر از مدل‌های سه بعدی PocketStation، Polygon Man و شخصیت Punto Ape Escape 2 رونمایی کرده است، اما سونی باید به طور مداوم آیتم‌های بیشتری از این مجموعه‌ها را منتشر کند تا بتواند بازیکنان بیشتری را به این برنامه جذب کند و در عین حال بازیکنان پیشین را حفظ کند.

 

به طور کلی، به‌نظر می‌رسد PlayStation Stars پاسخ سونی به Microsoft Rewards برای ایکس باکس باشد که در اوایل سال 2022 نیز به‌روزرسانی شد. مطمئناً این یک ویژگی مبتکرانه و جالب است و می تواند به خوبی بازیکنان را به تعامل بیشتر با بازی‌ها ترغیب کند. تصور اینکه کاربران پلی استیشن  برای تکمیل اهداف در اسرع وقت با یکدیگر مسابقه دهند دشوار نیست، اما قابلیت‌های خاص این برنامه هنوز مشخص نیست.

برچسب ها: سونی, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.