احتمال افزایش قیمت جهانی پلی استیشن 5 وجود دارد

احتمال افزایش قیمت جهانی پلی استیشن 5 وجود دارد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 2 ماه و 5 روز پیش

در جریان کنفرانس مالی اخیر کمپانی سونی، سوالی درباره احتمال افزایش قیمت پلی استیشن 5 مطرح شد و مدیر مالی این کمپانی به این سؤال جواب واضحی نداد.


هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، در پاسخ به این سؤال گفت:
«در حال حاضر نمی‌توانم هیچ جزئیاتی درباره احتمال افزایش قیمت پلی استیشن 5 ارائه کنم.»


با توجه به فعالیت‌های اخیر سونی در بازار سخت‌افزار، مطرح شدن چنین سوالی اصلا دور از منطق نیست. این کمپانی در ماه آپریل قیمت چند محصول الکترونیکی شامل پلیرهای بلوری و سیستم‌های سینما خانگی را در ژاپن افزایش داد. این افزایش قیمت به‌خاطر مشکلات خارجی نظیر کمبود قطعات نیمه‌هادی که روی تولید کنسول‌های بازی هم تاثیر گذاشته است، انجام شد.

 


توتوکی اعلام کرد که کمپانی سونی نتوانسته نیازهای بازار را به‌خوبی برطرف کند و در سه ماه گذشته، تقاضا برای پلی استیشن 5 بسیار بیشتر از عرضه آن بوده است. با این وجود، این کمپانی امیدوار است که بهبودهایی که در نحوه تولید پلی استیشن 5 اعمال کرده، با افزایش قطعات مورد نیاز برای تولید پلی استیشن 5 همراه شود، اما در حال حاضر به‌نظر نمی‌رسد که وضعیت این قطعات رو به بهبود باشد.


انتظار می‌رود که کمبود قطعات نیمه‌هادی تا پایان سال 2022 هم ادامه داشته باشد و حتی این امکان وجود دارد که سازندگان چیپ‌ها نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کنند. اگر این افزایش قیمت اعمال شود، احتمال این‌که تولید کنندگان سخت‌افزار مانند سونی و مایکروسافت هم مجبور به افزایش قیمت محصولات خود شوند.


سونی در این کنفرانس مالی اعلام کرد که فروش جهانی پلی استیشن 5 از 21.7 میلیون دستگاه عبور کرده است. با وجود این‌که آمار و ارقام مربوط به بازی‌های انحصاری پلی استیشن افت کرده‌اند، این کمپانی انتظار دارد که تا پایان سال جاری میلادی 18 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 دیگر به‌فروش برساند.

برچسب ها: پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.