پلی استیشن 5 وارد آخرین سال‌های عمر خود شده است

پلی استیشن 5 وارد آخرین سال‌های عمر خود شده است

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 ماه و 6 روز پیش

با توجه به این‌که بازی‌های زیادی همچنان برای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه می‌شوند، بعد از چهار سال از عرضه کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس، هنوز به‌نظر نمی‌رسد که نسل نهم کنسول‌های خانگی واقعا آغاز شده باشد. به همین دلیل تصور می‌شد که هنوز هم زمان زیادی از طول عمر کنسول‌های نسل نهمی باقی مانده باشد، اما به‌نظر می‌رسد که نه‌تنها این پیش‌بینی درست نبوده، بلکه احتمالا به سال‌های پایانی نسل نهم نزدیک می‌شویم.

 


کمپانی سونی به‌تازگی گزارش مالی سه ماه اخیر سوم سال مالی جاری را منتشر کرده که اطلاعات بسیار زیادی از فروش بازی و کنسول‌های این کمپانی در اختیارمان قرار می‌دهد. در این گزارش مشخص شد که فروش بازی Marvel’s Spider-Man 2 از 10 میلیون نسخه عبور کرده تا فروش کلی عناوین این مجموعه (ساخت استودیو Insomniac) از 50 میلیون واحد عبور کند. برخلاف این بازی، فروش پلی استیشن 5 در این بازه افت داشته و فروش آن حدود یک میلیون دستگاه کمتر از انتظار کمپانی سونی بوده است.

درنتیجه، سونی پیش‌بینی‌‌های خود از میزان فروش پلی استیشن 5 را تغییر داده و حالا به جای 25 میلیون دستگاه، امیدوار است که این کنسول تا پایان سال مالی جاری به فروش 21 میلیون واحدی برسد. در ادامه، نائومی ماتسوکا (Naomi Matsuoka)، نایب رئیس ارشد کمپانی سونی، اعلام کرد که «پلی استیشن 5 وارد بخش پایانی چرخه حیاتش شده» و این کمپانی در سال‌های به دنبال پیدا کردن تعادل مناسب بین فروش و سودآوری خواهد بود.

 

نزدیک شدن پلی استیشن 5 به سال‌های پایانی عمرش برای عده زیادی یک خبر غافل‌گیرکننده محسوب می‌شود، اما با نگاه به طول عمر دیگر کنسول‌های پلی استیشن، می‌توانیم درک بهتری از طول عمر مفید این کنسول داشته باشیم. فاصله زمانی بین عرضه جهانی پلی استیشن 2 و پلی استیشن 3 حدود شش سال بود و این فاصله بین پلی استیشن 3 و پلی استیشن 4، و پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 به هفت سال رسید. با توجه به این‌که پلی استیشن 5 در سال 2020 عرضه شد، احتمالا هنوز سه یا چهار سال تا عرضه کنسول پلی استیشن 6 فاصله داریم.


احتمال این‌که در ماه‌های آینده اخبار بیشتری از پلی استیشن 5 پرو منتشر شود بیشتر می‌شود. در ماه‌های اخیر شایعات زیادی درباره در دست ساخت بودن پلی استیشن 5 پرو منتشر شدند و باتوجه به این‌که حالا می‌دانیم پلی استیشن 5 وارد بخش پایانی حیات خود شده، احتمالا به‌زودی شاهد رونمایی رسمی از پلی استیشن 5 پرو هم خواهیم بود.
 

برچسب ها: ps5, spider-man 2
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.