هنوز هم احتمال خریداری شرکت Square Enix توسط سونی وجود دارد

هنوز هم احتمال خریداری شرکت Square Enix توسط سونی وجود دارد

رضا مدرسی رضا مدرسی
1 ماه و 24 روز پیش

Embracer Group با خرید 300 میلیون دلاری بخش غربی شرکت Square Enix معامله بسیار خوبی برای خود رقم زد، اما انگار هنوز هم احتمال اینکه شاهد خرید و فروش‌های بیشتری با حضور Square Enix باشیم وجود دارد. با توجه به این موضوع که بخش غیر سود آور کمپانی دیگر وجود ندارد، برخی احتمال می‌دهند که سونی مصمم‌تر از قبل به فکر خرید شرکت Square Enix باشد. شرکت ژاپنی Square Enix در طول چند سال گذشته تلاش زیادی برای سرمایه‌گذاری روی استودیوهای Eidos و Crystal Dynamics کرد، اما آنطور که به نظر می‌رسد اسکوئر انیکس نه تنها به سودآوری نرسیده، بلکه از دو بازی Guardians of the Galaxy و بازی Marvel’s Avengers مجموعا 200 میلیون دلار ضرر دیده است!

 

حال جف گراب که احتمالا با گزارش‌ها و اخبار غیر رسمی‌اش آشنایی دارید مدعی شده که با معامله اخیر، شرکت Square Enix نشان داده که اماده قراردادها و معاملات بیشتر است.

 

 شایعه‌ای که چند هفته پیش تقریبا اینسایدرهای زیادی گزارشش را داده بودند و می‌گفتند که سونی قصد خرید یک شرکت بزرگ را دارد را به یاد دارید؟ طبق صحبت‌های جف گراب این قرارداد در اصل همان معامله سونی و Square Enix بوده است. البته چنین اخباری قطعا محرمانه می‌مانند و یک گزارشگر هر چقدر هم معتبر باشد نمی‌تواند به این راحتی اقدام به لو دادن اخبارش کند، پس بهتر است روی صحت گزارش شک داشته باشیم.

 

اما اینکه اسکوئر انیکس حاضر به فروش استودیوهای خود شده و آنها را با قیمت بسیار پایینی هم به فروش رسانده نشان از عزم این شرکت برای معامله می‌دهد، اما اینکه چه شرکتی حاضر به خرید بخش شرقی این کمپانی خواهد شد مسئله‌ای دیگر است. اگر قرار را بر لیست کردن شرکت‌هایی که قدرت خرید شرکت Square Enix و البته اشتیاق به این کار را داشته باشند بگذاریم، منطقی‌ترین جواب سونی خواهد بود. این دو شرکت در گذشته هم همکاری‌های متعددی داشتند و این را می‌توان از بازی‌های انحصاری‌ای که شرکت Square Enix برای پلی استیشن منتشر می‌کند فهمید. در گذشته نه چندان دور سونی جزو سهام‌داران اسکوئر انیکس نیز بود و رابطه تنگاتنگی بین تیم‌های مدیریتی این دو وجود دارد. از دست دادن استودیوهای غربی اسکوئر نیز احتمالا مشکلی برای سونی ایجاد نمی‌کند، چرا که همین الان هم بازی Uncharted می‌تواند به مثابه بازی Tomb Raider و حتی بهتر از آن عمل کند.

 

البته که همه این‌ها صرفا در سطح حدس و گمان هستند و نمی‌توان روی هیچکدام حساب باز کرد، اما با توجه به اینکه در دو سال گذشته شاهد خرید و فروش‌های زیادی بودیم، می‌توان احتمال داد که چنین اتفاقی (فروش بخش شرقی اسکوئر انیکس) نیز در آینده دور یا نزدیک خواهد افتاد.

 

 
برچسب ها: سونی, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.