بهترین مهارت‌های بازی Starfield در ساعات ابتدایی

بهترین مهارت‌های بازی Starfield در ساعات ابتدایی

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
7 ماه و 7 روز پیش

در ابتدای بازی Starfield یک پیشینه داستانی برای شخصیتتان انتخاب می‌کنید که با توجه به آن سه مهارت (Skill) هم دریافت می‌کنید. این بازی در مجموع ۸۰ مهارت در پنج درخت مهارت فیزیکی، اجتماعی، مبارزه، دانش و تکنولوژی دارد و به شما اجازه می‌دهد تا به هر شکلی که می‌خواهید شخصیتی دقیقا مطابق نیازهایتان بسازید.
هر کدام از این مهارت‌ها چهار سطح مختلف دارند که تاثیرگذاری مهارت را بیشتر می‌کنند. برای دریافت این مهارت‌ها و یا ارتقا آن‌ها هم به یک امتیاز مهارت نیاز خواهید داشت. علاوه بر خود مهارت‌ها، درخت مهارت‌ها هم به چهار سطح مختلف تقسیم شده است. برای دریافت مهارت‌های سطح بالاتر نیاز به خرج کردن مقدار مشخصی امتیاز مهارت در آن درخت دارید تا اجازه دسترسی به مهارت‌های سطح بالاتر را داشته باشید.

 

راهنمای پیشرفت سریع در بازی Starfield


گستردگی و تنوع مهارت‌های بازی بسیار بالاست و به همین دلیل باید نسبت به خرج کردن امتیاز مهارتتان دقت زیادی به‌خرج دهید. تعداد بالای مهارت‌های بازی باعث گیج شدن برخی بازیکنان، مخصوصا در ابتدای بازی می‌شود. اگر در این زمینه به کمک نیاز دارید، می‌توانید در ادامه متن راهنمای انتخاب بهترین مهارت‌ها در ساعات اولیه بازی را پیدا کنید. به‌خاطر داشته باشید که این مطلب فقط به بهترین مهارت‌های سطح یک هر درخت مهارت می‌پردازد.

 

بهترین مهارت‌هایی که باید هرچه زودتر انتخاب کنید

 

 

وقتی بازی Starfield را آغاز می‌کنید نباید نسبت به سرمایه‌گذاری روی یک درخت مهارت و دسترسی به مهارت‌های سطح بالاتر حساس شوید. خصوصا در مراحل اول، به اندازه کافی امتیاز تجربه و مهارت دریافت می‌کنید که بتوانید استراتژی بلندمدتتان را مشخص کنید. 


در ابتدای بازی بهتر است مهارت‌هایی دریافت کنید که در کوتاه مدت به کارتان می‌آیند. این مها‌رت‌ها عبارتند از:

 

-    Boost Pack Training (Tech)
-    Medicine (Science)
-    Persuasion (Social)
-    Security (Tech)
-    Weight Lifting (Physical)
-    Fitness (Physical)
-    Ballistics (Combat)

 

با توجه به پیشینه داستانی‌ای که انتخاب می‌کنید، ممکن است بعضی از این مهارت‌ها را به‌صورت خودکار دریافت کنید. برای مثال، پیشینه داستانی Industrialist مهارت‌های Persuasion و Security را به شما می‌دهد و پیشینه داستانی Soldier با اهدای سه مهارت Fitness، Ballistics و Boost Pack Training کارتان را بسیار راحت‌تر خواهد کرد.

 

Boost Pack Training (Tech)

 

بدون دریافت این مهارت نمی‌توانید از بوست پک استفاده کنید. البته این بوست پک در ابتدای بازی تفاوت خاصی با پرش دوتایی ندارد، اما اگر در یک سیاره با گرانش 1G باشید، می‌توانید از بوست پک برای فرود آمدن از ارتفاعات زیاد و جلوگیری از کم شدن خط سلامتیتان کمک بگیرید. سرمایه‌گذاری بیشتر در این مهارت بوست پکتان را کاربردی‌تر خواهد کرد، اما هرگز به همان چیزی که سازندگان وعده‌ داده بودند تبدیل نمی‌شود.

 

Medicine (Science)

 

 

دنیای کشنده بازی Starfield پر از راهزن، مزدور، ربات‌های امنیتی و البته هیولاهای بیگانه است. قطعا در ماجراجویی‌هایتان آسیب خواهید دید. شاید خوردن خوراکی‌های کوچک و بزرگ اندکی به بازیابی خط سلامتی‌تان کمک کند، اما بهترین راه برای پر کردن دوباره خط سلامتی، استفاده از Med Pack، Trauma Pack و Emergency Kit است.
این آیتم‌ها درصدی از خط سلامتیتان را در مدت زمان معین پر می‌کنند. برای مثال، در مدت چهار ثانیه، در هر ثانیه هشت درصد از خط سلامتیتان پر می‌شود. مهارت Medicine با بهبود ۱۰ درصدی تاثیرگذاری و مدت زمان عملکرد آیتم‌های بازیابی سلامت، به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر خط سلامتیتان را پر کنید.

 

کارهایی که بهتر است در شروع بازی Starfield انجام دهید

 

Persuasion (Social)

 

برای متقاعد کردن مردم در مکالمات به هیچ مهارت خاصی نیاز ندارید، اما اگر مهارت Persuasion را داشته باشید کارتان بسیار ساده‌تر می‌شود. هر سطح این مهارت احتمال متقاعد شدن افراد را ۱۰ درصد افزایش می‌دهد. به کمک Persuasion می‌توانید در بسیاری از مواقع جلوی آغاز درگیری را گرفته و با صحبت کردن مشکلاتتان را حل کنید.

 

Security (Tech)

 

 

همان‌طور که انتظار داشتیم، بازی Starfield هم پر از درهای بسته، صندوق‌های قفل شده، کامپیوترهای رمزنگاری شده و گاوصندوق‌های محکم است. تقریبا در تمامی موارد، این قفل‌ها از اطلاعات یا آیتم‌های ارزشمند محافظت می‌کنند. هر کسی می‌تواند قفل‌های سطح پایین را باز کند، اما اگر امتیاز مهارت را روی مهارت Security خرج کنید، علاوه بر این‌که می‌توانید قفل‌های پیشرفته‌تر را هم باز کنید، کار راحت‌تری هم در انجام مینی‌گیم باز کردن قفل خواهید داشت.

 

Weight Lifting (Physical)

 

در ابتدای بازی می‌توانید ۱۳۵ کیلوگرم آیتم را با خودتان حمل کنید. تمام اسلحه، لباس، منابع، غذاها، آیتم‌های بازیابی سلامت و هرچیز دیگری که در کوله پشتی‌تان قرار داشته باشد در این ۱۳۵ کیلوگرم محاسبه می‌شود و به همین دلیل، کوله پشتی‌ خیلی سریع پر خواهد شد. این مهارت توانایی حمل بار شما را ۱۰ کیلوگرم افزایش می‌دهد و در سطوح بعدی، ۲۵ کیلوگرم، ۵۰ کیلوگرم و درنهایت ۱۰۰ کیلوگرم به توانایی حمل بارتان اضافه می‌کند.

 

Fitness (Physical)

 

در این بازی زمان زیادی را صرف حرکت بین مقاصد مختلف روی سطح سیارات خواهید کرد و اگر ویژگی سفر سریع اذیت کننده بازی را هم در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که با دویدن به سمت مقصدتان می‌توانید زمان زیادی ذخیره کنید. این مهارت با افزایش مقدار اکسیژن در در دسترس، به شما اجازه می‌دهد تا مسافت‌های طولانی‌تری را بدوید.

 

پاسخ‌ به مهم‌ترین سوالات شما در مورد بازی Starfield

 

Ballistics (Combat)

 

می‌توانید به‌جای انتخاب مهارت‌هایی مانند Pistol Certification یا Shotgun Certification که آسیب تیر سلاح‌های کمری و شاتگان‌ها را ۱۰ درصد بیشتر می‌کنند، مهارت Ballistics را دریافت کنید که میزان آسیب تمام اسلحه شما را ۱۰ درصد بیشتر می‌کند.

 

بازی Starfield هم اکنون روی کامپیوتر و ایکس باکس سری ایکس و اس در دسترس است.
 

برچسب ها: Starfield
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.