اولین تریلر گیم‌پلی بازی Starfield منتشر شد

اولین تریلر گیم‌پلی بازی Starfield منتشر شد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 ماه پیش

بازی Starfield حضور پررنگی در رویداد مشترک ایکس باکس و بتزدا داشت و برای اولین بار شاهد نمایش بخش‌های مهمی از گیم‌پلی و دنیای این بازی بودیم. 15 دقیقه آخر این رویداد کاملا به بازی Starfield اختصاص داشت و تاد هاوارد (Todd Howard) شخصا برای نمایش این بازی روی صحنه آمد.


در ابتدای این تریلر، یکی از قمرهای سیاره انسلون به‌نام Kreet در سال 2330 نمایش داده می‌شود که قرار است در اولین لحظات بازی به بازیکنان معرفی شود. یک آزمایشگاه تحقیقاتی در این قمر مورد حمله یک ناوگان فضایی قرار گرفته و بازیکن باید برای بازپس‌گیری آن با آن‌ها مقابله کند. در این بخش از تریلر، برخی از مکانیک‌های مبارزه، سلاح‌ها، زاویه دوربین اول شخص و سوم شخص، جمع‌آوری منابع و مینی گیم باز کردن قفل‌ها نمایش داده می‌شوند.


در ادامه، اولین تصاویر از شهر New Atlantis، گروه‌های فضایی مختلف، چندین منطقه دیگر از دنیای این بازی، گونه‌های جانوری گوناگون و دیگر محتویات داستانی بازی Starfield هم نمایش داده می‌شوند. پس از آن، نوبت به نمایش بخش ساخت شخصیت این بازی می‌رسد. علاوه بر این‌که بازیکنان می‌توانند تمام ویژگی‌های ظاهری کرکتر خود را شخصی‌سازی کنند، امکان انتخاب پیش‌زمینه داستانی هم وجود خواهد داشت. هرکدام از آن‌ها تاثیر متفاوتی روی واکنش شخصیت‌های بازی و توانایی‌های گفتگو محور یا بازرگانی بازیکن می‌گذارند. ویژگی‌های فردی جدیدی هم در بازی Starfield وجود دارند که هرکدام از آن‌ها مزایا و معایب مخصوص خود را خواهند داشت.


در ادامه این تریلر، درخت مهارت‌های بازی و امکان ساخت و آگرید اسلحه هم نمایش داده می‌شوند. مکانیک ساخت پایگاه فضایی هم با جزئیات زیادی در این بازی حضور خواهد داشت و بازیکنان می‌توانند شخصیت‌هایی که در جهان بازی ملاقات می‌کنند را در این پایگاه‌ها مستقر کنند. هیچ محدودیتی در انتخاب محل ساخت این پایگاه‌ها وجود نخواهد داشت.


یکی از مهم‌ترین مکانیک‌های جدید بازی Starfield که در این تریلر نمایش داده شد، امکان ساخت سفینه فضایی بود. بازیکن می‌تواند سفینه فضایی خود را به هر شکلی که می‌خواهد خلق کند. علاوه بر امکان شخصیت‌سازی کامل ظاهر سفینه، نحوه عملکرد آن هم کاملا قابل شخصی‌سازی خواهد بود و هر بازیکن می‌تواند سفینه مخصوص خود را به هرشکلی که می‌خواهد طراحی کند. این سفینه‌ها کاملا قابل کنترل خواهند بود و علاوه بر پرواز در جو سیاره‌های بازی، قابلیت پرواز در فضای بین سیاره‌ای هم خواهند داشت. تمام فضای بین سیاره‌ای این بازی در دسترس بازیکن قرار خواهد داشت.

 


در انتهای این مراسم، هاوارد به بزرگی جهان بازی Starfield هم اشاره می‌کند. او برای مثال به سیاره Jemison که شهر New Atlantis در آن قرار دارد اشاره می‌کند. این شهر تنها نقطه‌ قابل اکتشاف سیاره Jemison نخواهد بود و بازیکنان می‌توانند در تمامی نقاط این سیاره فرود بیایند و به اکتشاف در سطح آن مشغول شوند. سیاره Jemison تنها سیاره‌ای نیست که بازیکنان می‌توانند آزادانه روی آن فرود بیایند. تمام سیاره‌ها، قمرها و سیارک‌های منظومه Alpha Centauri به همین شکل در دسترس بازیکن خواهند بود. 


البته بزرگی جهان بازی Starfield تنها به این منظومه محدود نمی‌شود. بیش از 100 منظومه دیگر هم مانند Alpha Centauri در این بازی وجود دارند و در مجموع بیش از 1000 سیاره قابل اکتشاف مانند سیاره Jemison، در این بازی وجود خواهد داشت.


بازی Starfield قرار است در سال 2023 برای کامپیوتر و ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر شود. این بازی از اولین روز عرضه در دسترس مشترکین سرویس گیم پس قرار می‌گیرد.

برچسب ها: Starfield, ایکس باکس سری ایکس
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.