ناشر بازی GTA 6 بخشی از کارمندان را اخراج و تعدادی از پروژه‌های خود را کنسل کرد

ناشر بازی GTA 6 بخشی از کارمندان را اخراج و تعدادی از پروژه‌های خود را کنسل کرد

ایلیا امینی ایلیا امینی
2 ماه و 8 روز پیش

شرکت Take-Two که با در اختیار داشتن استودیوهای عظیم و پرمخاطبی همانند 2K و راکستار یکی از بزرگ‌ترین هولدینگ‌های جهان به‌حساب می‌آید، در آخرین اخبار منتشر شده تصمیم به اخراج بخش قابل توجهی از کارمندان خود گرفته است.

 

طبق این گزارش‌ها در حدود پنج درصد از کارکنان شرکت Take-Two که به‌طور دقیق 579 نفر را شامل می‌شود در روز گذشته به‌دستور سرمایه‌گذاران و اعضا هیئت مدیره این شرکت به همراه چندین پروژه و بازی درحال توسعه کنار گذاشته شدند.  این درحالی است که این شرکت در سال آینده تصمیم دارد یکی از بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین محصولات تاریخ خود یعنی بازی GTA 6 را به بازار عرضه کند.

در بیانیه شرکت Take-Two بعد از تصمیمات اتخاذ شده آمده است:« به دنبال راه‌برد و سیاست‌های شرکت مبنی‌بر صرفه جویی و متمرکز ساختن هرچه بیشتر سرمایه‌های سرمایه‌گذاران بر پروژه‌های بزرگ و مهم در آینده شرکت Take-Two، هیئت مدیره تصمیم به پایان دادن به چندین پروژه درحال توسعه و هم‌چنین اخراج برخی از کارکنان مازاد گرفته است. که بر اساس این تصمیم مبلغی در حدود 160 الی 200 میلیون دلار در صرف هزینه‌های کارمندان و 120 الی 140 میلیون دلار نیز دررابطه با توسعه عناوین جانبی ذخیره‌سازی و صرفه جویی شده است.»

 

این درحالی است که یکی از مدیران هیئت مدیره شرکت Take-Two یعنی استراوس زلنیک (Strauss Zelnick) طی مصاحبه‌ای در بهمن ماه سال گذشته به سیاست‌های صرفه جویی که قرار است در آینده در این شرکت اجرایی شوند اشاره کرده بود اما او هیچ‌گاه به اخراج کارمندان و کنسل کردن پروژه‌های تحت توسعه اشاره‌ای نکرده بود. بدین صورت که او بزرگ‌ترین عوامل هدر رفت سرمایه را هزینه‌های سرسام‌آور مربوط به تبلیغات و مارکتینگ و هم‌چنین هزینه‌های مربوط به حق استفاده از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های استودیوهای ثانوی برشمارده بود.

 

تمامی اخبار گزارش شده دررابطه با شرکت Take-Two در ماه‌های گذشته می‌توانند ابهاماتی را دررابطه با وضعیت سالم چرخه سرمایه دررابطه با این شرکت عظیم را برانگیزند، زیرا در سال گذشته میلادی و با رونمایی از بازی GTA 6 سران این شرکت که وظیفه نشر این عنوان را برعهده دارند اعلام کرده بودند که شرکت Take-Two به‌واسطه پروژه‌های عظیم خود نظیر بازی GTA 6 باید وارد فاز گسترش شرکت و اعضا شود و حال بعد از گذشت چند ماه شاهد اتفاقاتی دقیقا برعکس ادعاهای گفته شده توسط مدیران این شرکت هستیم.

 

برچسب ها: GTA 6, GTA VI
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.