کمپانی Take-Two شرکت Zynga را خرید

کمپانی Take-Two شرکت Zynga را خرید

در گزارشی غافلگیرکننده باخبر شدیم که Take-Two Interactive، شرکت مادر 2K و راکستار، شرکت Zynga را که در کار انتشار بازی‌های موبایلی است را خریده. این معامله با قیمت نهایی 12.7 میلیون دلار بسته شده و حال Take-Two Interactive را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین ناشران بازی های موبایلی در دنیا دانست.

 

آنطور که در گزارش‌ها آمده، هر یک از سهام شرکت Zynga با میانگین قیمت 9.86 دلار به فروش رفته و مجموعا به عدد 12.7 میلیون دلار رسیده است. برای پی بردن به عظمت این رقم می‌توانید خریداری شدن ZeniMax-Bethesda توسط مایکروسافت را به یاد آورید که با مبلغ 7.5 میلیون دلار انجام شد. استراوس زلنیک (Strauss Zelnick)، رئیس و مدیرعامل کمپانی Take-Two در صحبت‌های خود گفته که با این کار می‌خواهند بازی‌ها و فرنچایزهای محبوب خود در رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها را توسط تیمی باسابفه به دنیای موبایل نیز ببرند. چندی دیگر پورت موبایلی بازی GTA The Trilogy Definitive Edition منتشر خواهد شد و با توجه به این خرید کمپانی Take-Two، می‌توان انتظار داشت که این پورت در سطح مناسبی قرار داشته باشد.

 

مدیر Take-Two از افزایش قیمت بازی‌ها دفاع می کند 

 

با این خرید حال کمپانی Take-Two رسما صاحب امتیاز بازی‌های قبلی Zynga نیز هست. برای مثال بازی‌های FarmVille, Words With Friends, CSR Racing و Harry Potter: Puzzles & Spells هم‌اکنون متعلق به تیک تو هستند و جالب خواهد بود که ببینیم کمپانی قصد دارد آینده این مجموعه‌ها را چگونه مدیریت کند.

 

زلنیک در مصاحبه‌ای در خصوص خرید Zynga داشته اشاره کرده که انتظار دارند تا سال 2024 سودآوری عظیم این خرید را مشاهده کنند: «قرارداد به زودی نهایی خواهد شد و انتظار داریم که تا سلا مالی 2024 خریدمان بازدهی خود را نشان داده باشد. پس از بسته شدن قرارداد و انتقال کامل مالکیت سودآوری زیادی خواهیم داشت و در جایگاه قدرتمندی خواهیم ایستاد، که باعث می‌شود توانایی بیشتری در خرید بیشتر داشته باشیم. فرمول خریداری‌هایمان نیز مثل گذشته خواهد ماند؛ یعنی به دنبال توافقی با شرایط مناسب و سوددهی زیاد هستیم. برای مثال انتظار می‌رود که معامله فعلی‌مان سودآوری بسیار بزرگی با خود داشته باشد.»

 

پس از اینکه در سال 2020 شاهد خریداری شدن بتسدا توسط مایکروسافت با قیمت 7.5 میلیون دلار بودیم، معامله Take-Two و Zynga بزرگ‌ترین خریدی بوده که صنعت گیم در این دو سال به خود دیده. با توجه به اینکه قبل از تیک تو، کمپانی چینی تنسنت قصد خرید Zynga را داشته، می‌توان انتظار داشت که این ابرشرکت چینی هم دست به خرید دیگری بزند که آن هم ابعاد بزرگی خواهد داشت.

 

برچسب ها: Take-Two
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.