بازی The Callisto Protocol در ژاپن عرضه نخواهد شد

بازی The Callisto Protocol در ژاپن عرضه نخواهد شد

آرین صفری آرین صفری
2 ماه و 27 روز پیش

طرفداران ژاپنی ژانر وحشت امروز با خبرهای ناخوشایندی مواجه شدند؛ چراکه انتشار بازی The Callisto Protocol در این کشور لغو شده است. باتوجه به این خبر، به‌نظر می‌رسد این بازی توانسته است به عنوان یک بازی ترسناک کار خود را به عنوان یک بازی ترسناک به نحو احسن انجام دهد.

 

 طرفداران این بازی مشتاقانه منتظر انتشار این بازی ترسناک هستند که در حال حاضر قرار است در تاریخ دو دسامبر (11 آذر) عرضه شود. بازی The Callisto Protocol ممکن است بتواند غیبت بازی Dead Space در این ژانر را به خوبی پوشش دهد و اشتهای کسانی را که همچنان منتظر تجربه دوباره این سری هستند را به‌خوبی تحریک کند.

 

 

متأسفانه، این ترسناک بودن و وحشت بیش از حد بازی است که مانع انتشار آن در ژاپن شده است. اگرچه ژاپن خانه برخی از نمادین‌ترین بازی‌های ترسناک مانند سری بازی Resident Evil است، اما ژاپن قوانین بسیار سختگیرانه‌ای در مورد آنچه می‌تواند در این کشور منتشر شود دارد. سیستم رتبه بندی CERO آن معادل ESRB در ایالات متحده است، اما این بازی به دلیل فراوانی خشونت و محتوای گرافیکی، موفق به دریافت امتیاز از CERO نشده است.

 

در بسیاری از موارد، توسعه‌دهندگان بازی تصمیم می‌گیرند نسخه اصلاح‌شده‌ی بازی را، به‌طور خاص برای ژاپن یا برای دیگر مناطق منتشر کنند تا بتوانند سیستم‌های رتبه‌بندی مانند CERO را راضی نگه دارند. با این حال، در این مورد، توسعه دهندگان بازی The Callisto Protocol از ایجاد تغییرات در بازی به منظور اطمینان از انتشار آن در آنجا خودداری کرده‌اند.

 

این برای طرفداران ژاپنی مایه تاسف است، اما از سوی توسعه دهندگان نیز قابل درک است. در حالی که بازی هنوز منتشر نشده است، کاهش یا سانسور خشونت در بازی احتمالاً تأثیر زیادی بر احساس و گیم پلی کلی عنوان خواهد داشت. مطمئناً توسعه‌دهندگان زمان زیادی را صرف ساختن این بازی کرده‌اند که تا حد ممکن ترسناک باشد و ایجاد هر گونه تغییری در حال حاضر احتمالاً آن را تضعیف می‌کند.

 

 

سانسور بازی‌های خشن خاص در ژاپن غیرمعمول نیست، حتی اگر بازی در آنجا ساخته شده باشد. برای مثال، بازی Resident Evil 4 در غرب نسبت به ژاپن خشونت بیشتری داشت؛ زیرا برخی چیزها باید در ژاپن حذف می‌شد. چیزهایی مانند بریدن سر ظاهراً تأثیری ماندگار بر فرنچایز داشت؛ چراکه بازی Resident Evil 5 نیز در ادامه شامل سر بریدن نیز می‌شد، اما دوربین برای مخفی کردن خشونت در همه نسخه‌ها به سمت دیگری می‌رفت. درحالی که به بازیکنان غربی بازی Resident Evil 4 تمام اقدامات خشونت آمیز نشان داده شد.

 

ژاپن همچنین تنها کشوری نیست که به تغییرات یا سانسور عناوین نیاز دارد؛ زیرا آلمان نیز در گذشته محدودیت های شدیدی برای بازی ها داشته است. در هر صورت، این یک خبر بد برای بازیکنان ژاپنی و خبری عالی برای بازیکنان کشورهای دیگر است. به‌نظر می‌رسد بازی The Callisto Protocol تجربه ترسناک خوبی را برای علاقه‌مندان رقم بزند.

 

بازی The Callisto Protocol در تاریخ دو دسامبر (11 آذر) برای پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان و کامپیوتر منتشر خواهد شد.

برچسب ها: The Callisto Protocol
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.