بزرگترین غایبین رویداد The Game Awards 2023

بزرگترین غایبین رویداد The Game Awards 2023

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
4 ماه و 8 روز پیش

رویداد The Game Awards 2023 یکی از شلوغ‌ترین رویدادهای چندسال اخیر بود و درکنار تقدیر از برترین بازی‌های سال 2023، بازیکنان را برای بازی‌هایی که در سال 2024 و بعد از آن منتشر می‌شوند آماده کرد. با این‌که بازی‌های بزرگ و کوچک زیادی در این رویداد نمایش داده شدند، غیبت چندین بازی مورد انتظار باعث ناامیدی طرفداران پرشمار آن‌ها شد.


این رویداد چندین غافل‌گیری جذاب مثل معرفی بازی OD، پروژه جدید و انحصاری کوجیما برای ایکس باکس و البته عرضه ناگهانی بازی The Finals هم داشت. با وجود معرفی چندین بازی امیدوارکننده، عده‌ای از بینندگان به‌خاطر عدم حضور چند بازی خاص در این رویداد ناامید شدند. با نگاهی گذرا به شبکه‌های اجتماعی می‌توان متوجه شد که طرفداران پرشمار بازی GTA 6 با وجود دریافت اولین تریلر این بازی در هفته گذشته، همچنان امیدوار به نمایش جدید این بازی در رویداد The Game Awards بودند. از طرفی، غیبت دوباره بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree هم طرفداران بهترین بازی سال گذشته را آزرده خاطر کرد.


پیش از برگزاری این رویداد شایعات زیادی درباره بازی‌های حاضر در آن منتشر شدند که بسیاری از آن‌ها اشتباه بودند. با این‌که حضور عناوینی مثل بازی Outlast Trials به درستی پیش‌بینی شده بود، بسیاری از دیگر شایعات پیرامون این رویداد (مثل احتمال معرفی بازی Dishonored 3) واقعیت نداشتند. در ادامه، به مهم‌ترین غایبین رویداد The Game Awards 2023 اشاره می‌کنیم.

 

دنباله بازی God of War: Ragnarok

بازی God of War: Ragnarok سال گذشته برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 عرضه شد و بدون شک چند سال تا معرفی قسمت بعدی این مجموعه فاصله داریم. با این حال، در ماه‌های اخیر شایعات زیادی درباره احتمال معرفی محتوای دانلودی داستان‌محور این بازی با محوریت آتریوس منتشر شده و بسیاری از طرفداران این مجموعه منتظر معرفی آن در رویداد The Game Awards بودند. در صورت صحت داشتن این شایعات، یک دنباله کوچک (مانند بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales) برای بازی God of War Ragnarok در راه است.
البته بازی God of War Ragnarok در این رویداد حاضر بود، اما نه به آن شکلی که انتظارش را داشتیم. استودیو Santa Monica در اقدامی غیرمنتظره یک محتوای دانلودی رایگان به‌نام Valhalla برای این بازی معرفی کرد که قرار است هفته‌ آینده در دسترس تمام دارندگان بازی قرار بگیرد. 

 

بازی GTA 6

برخلاف انتظار طرفداران این مجموعه، هیچ خبری از بازی GTA 6 در رویداد The Game Awards نبود. البته با توجه به این‌که اولین تریلر این بازی تنها چند روز قبل از برگزاری رویداد The Game Awards منتنشر شده بود، نمایش دوباره آن در این رویداد بسیار بعید به‌نظر می‌رسید. با این‌که استودیو راکستار می‌توانست با انتشار یک تریلر دیگر در این رویداد هایپ پیرامون بازی GTA 6 را به بالاترین حد ممکن برساند، این اتفاق رخ نداد تا مطمئن شویم که باید برای دریافت اطلاعات بیشتر از این بازی حداقل چند ماه دیگر منتظر بمانیم. البته هیچ تضمینی وجود ندارد که بازی GTA 6 در رویدادهای بزرگ حضور داشته باشد و استودیو راکستار احتمالا به انتشار مستقل تریلر بازی‌های خود ادامه خواهد داد.

 

مطالب مرتبط: بازی GTA 6: سوال‌هایی که حتی تریلر به آن‌ها جواب نداده است 


بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree

محتوای دانلودی بازی Elden Ring یکی از مورد انتظارترین عناوین سال و رویداد The Game Awards بود. با توجه به این‌که استودیو FromSoftware اطلاعات چندان زیادی درباره این محتوای دانلودی منتشر نکرده، عده زیادی منتظر نمایش آن در رویداد The Game Awards بودند، اما باز هم خبری از این عنوان نشد. تریلر بازی Elden Ring که در سال 2021 در رویداد The Game Awards منتشر شده بود، باعث شد تا طرفداران تصور کنند اتفاقی مشابه برای بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree پیش‌روست، اما استودیو FromSoftware بازهم آن‌ها را دست خالی از این رویداد بازگرداند.

 

بازی Hades 2

بازی Hades یکی از برترین بازی‌های سال 2020 بود و دنباله آن هم از مورد انتظارترین عناوین پیش‌روست. در حال حاضر تنها چیزی که از بازی Hades 2 منتشر شده یک تریلر کوتاه معرفی است که در رویداد The Game Awards 2022 نمایش داده شد. استودیو Supergiant Games در این مدت هیچ اطلاعات بیشتری از گیم‌پلی و وضعیت توسعه این بازی منتشر نکرده و همین موضوع باعث شد تا طرفداران این بازی برای نمایش احتمالی آن در رویداد The Game Awards امیدوار شوند. البته با توجه به سکوت طولانی مدت استودیو، این خواسته طرفداران چندان هم دور از منطق نبود. بازی Hades 2 قرار است در سال 2024 منتشر شود و طرفداران این بازی تنها باید امیدوار باشند که عدم حضور این بازی در رویداد The Game Awards 2023 به معنی عدم آمادگی سازندگان برای نمایش بازی و تاخیر تاریخ انتشار آن نباشد.

 

بازی Hollow Knight Silksong

استودیو مستقل Team Cherry با انتشار اولین بازی خود در سال 2017 یکی از بزرگترین غافل‌گیری‌های این سال را رقم زد. بعد از موفقیت بی‌نظیر بازی Hollow Knight، طرفداران این بازی بی‌صبرانه منتظر معرفی دنباله آن بودند و این اتفاق بالاخره در سال 2019 رخ داد. با این حال، بعد از گذشت چهار سال از معرفی بازی Hollow Knight: Silksong هنوز هم خبری از تاریخ انتشار این بازی نیست.
بازی Hollow Knight: Silksong که قرار بود به‌عنوان یکی از بازی‌های نمایش داده شده در رویداد سال پیش ایکس باکس، تا یک سال بعد از این رویداد عرضه شود، در نهایت با تاخیر مواجه شد تا بعد از گذشت چهار سال از معرفی، هنوز تاریخ انتشار دقیقی برای آن وجود نداشته باشد. بسیاری از طرفداران این بازی منتظر بودند که تاریخ انتشار یا حداقل تریلری جدید از آن در رویداد The Game Awards 2023 نمایش داده شود، اما استودیو Team Cherry باز هم آن‌ها را ناکام گذاشت تا امید طرفداران برای انتشار بازی Hollow Knight: Solksong در سال 2024 کمرنگ‌تر شود.

 

بازی Death Stranding 2

بازی Death Stranding اولین بازی هیدئو کوجیما پس از ترک کمپانی کونامی بود که با وجود واکنش‌های ضد و نقیض اولیه، موفقیت خوبی برای استودیو Kojima Productions بود. دنباله این بازی یکی از مورد انتظارترین عناوین پلی استیشن 5 است که به لطف تبلیغات عجیب و غریب کوجیما اطلاعات چندان زیادی از آن در دست نیست. 
با توجه به رابطه بسیار خوب کوجیما با جف کیلی و البته معرفی بازی Death Stranding 2 در رویداد سال گذشته The Game Awards، عده زیادی تصور می‌کردند که نمایش تریلر جدید این بازی در رویداد امسال قطعیست. با این حال، کوجیما با یک غافل‌گیری دیگر در The Game Awards 2023 حاضر شد و به همراه جردن پیل، بازی OD را معرفی کرد.


با این‌که عدم حضور بازی‌های بالا در رویداد The Game Awards 2023 برای عده‌ زیادی ناامیدکننده بود، اما نمی‌توان به‌خاطر غیبت این عناوین رویداد امسال را ناامیدکننده دانست. عناوین کوچک و بزرگ زیادی در این رویداد نمایش داشته یا معرفی شدند تا The Game Awards 2023 یکی از پربارترین رویدادهای چندسال اخیر باشد. در ادامه، لیست کامل بازی‌های جدیدی که در این رویداد معرفی شدند را مشاهده می‌کنید:


-    بازی Monster Hunter Wilds
-    بازی OD
-    بازی God of War Ragnarok: Valhalla
-    بازی Marvel’s Blade
-    بازی Jet Set Radio
-    بازی Shinobi
-    بازی Golden Axe
-    بازی Streets of Rage
-    بازی Crazy Taxi
-    بازی Light No Fire
-    محتوای دانلودی بازی Final Fantasy 16
-    بازی Lost Records: Bloom and Rage
-    بازی Dragon Ball Sparking Zero
-    بازی No Rest for the Wicked
-    بازی Exodus
-    بازی Big Walk
-    بازی Kemuri
-    بازی The Casting of Frank Stone
-    بازی Jurassic Park: Survival
-    بازی Visions of Mana
-    بازی Brothers a Tale of Two Sons Remake
-    بازی Den of Wolves
-    بازی Tales of Kenzera: Kau
-    بازی Rise of the Golden Idol
-    بازی Last Sentinel
-    بازی Zenless Zone Zero
-    بازی Mecha Break
-    بازی The First Descendant
-    بازی Exoborne
-    بازی The First Berserker: Khazan
-    بازی Usual Jane
-    بازی Pony Island 2: Panda Circus
-    بازی Harmonium: The Musical
-    بازی Windblown
-    بازی Thrasher
-    بازی World of Goo 2
-    بازی Arknights: Endfield
-    بازی Ready or Not
-    بازی Asgard’s Wrath 2
-    بازی Stormgate

با پایان سال 2023 و رویداد‌های بزرگ گیمی این سال، حداقل سه ماه تا برگزاری اولین رویدادهای بزرگ سال 2024 فاصله داریم. باید دید که غایبین بزرگ رویداد The Game Awards 2023 در کدام‌یک از رویدادهای بزرگ سال 2024 حاضر خواهند بود. 
 

برچسب ها: GTA 6, Death Stranding 2, Elden Ring
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.