بررسی ویژگی‌های جدید بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

بررسی ویژگی‌های جدید بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

خشایار بهرامی خشایار بهرامی
10 ماه و 28 روز پیش

پس از مدت‌ها انتظار، سرانجام طی روزهای گذشته دنباله رسمی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild در دسترس کاربران نینتندو سوییچ قرار گرفت. پیش از عرضه این عنوان، شوق و هیجان بسیار زیادی در میان بازیکن‌ها در سرتاسر دنیا پیرامون آن وجود داشت و استقبال بسیار خوبی که از بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به عمل آمده، به وضوح نشان‌گر میزان محبوبیت این فرنچایز میان بازیکن‌ها است. مطابق اطلاعات رسمی منتشر شده، میزان فروش این دنباله در روزهای نخست انتشارش بیشتر از هریک از نسخه‌های پیشین این سری بوده و نسخه فیزیکی بازی نیز رکورددار بیشترین فروش در منطقه بریتانیا طی سال جاری میلادی است.

 

مشخصا این عنوان در مقایسه با بازی یا بازی‌های پیشین فرنچایز زلدا دارای تفاوت‌ها و ویژگی‌های کاملا جدیدی است و به نوعی، گیم پلی کاملا متفاوتی را به بازیکن‌ها هدیه می‌کند. به همین منظور تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی برخی از ویژگی‌های جدید بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom بپردازیم و شما را بیشتر از هرزمانی با این دنباله آشنا کنیم.

 

ساخت ابزار و وسایل

لینک بازی هم‌اکنون دارای توانایی‌ها و مهارت‌های کاملا تازه‌ای است. این دسته از مهارت‌ها می‌توانند شدیدا روی گیم پلی بازی و چگونگی پیش‌روی در جریان اتفاقات آن تاثیر گذار باشند. یکی از این توانایی‌ها، ویژگی Ultrahand به شمار می‌رود. به لطف وجود این ویژگی بازیکن‌ها قادر هستند تا با استفاده از منابع محیطی و برخی از آیتم‌هایی که به همراه دارند، وسایل و ابزار مختلفی را تولید کنند. هدف اصلی تیم سازنده از طراحی این ویژگی، خلق وسایل نقلیه مختلف با اتکا بر خلاقیت بازیکن‌ها بوده است. جهان بازی نیز به منظور رفع نیاز بازیکن‌ها و وجود همیشگی امکان استفاده از این توانایی، همواره دارای آیتم‌های متعدد و متفاوتی در نقاط مختلف نقشه خواهد بود. بنابراین بازیکن‌ها قادر هستند تا به صورت دلخواه و در هر زمانی که بخواهند، مشغول ساخت وسایل متنوع شوند.

 

دستگاه‌های Zonai

هنگامی‌که بازیکن‌ها در حال ساخت ابزار و وسایل نقلیه با استفاده از ویژگی Ultrahand هستند، به همان اندازه که آیتم‌هایی نظیر چوب و سنگ‌ها در ساخت این دسته از وسایل اهمیت دارند، اشخاص باید به ابزار و آیتم‌هایی که در کنار آن‌ها قرار می‌دهند نیز توجه داشته باشند. برای ساخت یک وسیله نقلیه، صرفا استفاده از چوب یا سنگ‌های حاضر در محیط کافی نیست. بلکه بازیکن باید از ابزار دیگری نیز به منظور تعیین چگونگی عملکرد وسیله در حال توسعه‌شان بهره بگیرند. اصطلاحا به این دسته از ابزارها Zonai Device گفته می‌شود. تنوع این ابزارها زیاد بوده و شامل مواردی همچون شعله افکن‌ها، بالون‌های هوای گرم و جوی استیک برای کنترل نحوه حرکت است.

 

معرفی ویدیویی بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

ماشین‌های Gumball

احتمالا یکی از مهم‌ترین سوالاتی که هم‌اکنون ذهن‌تان را درگیر کرده، این است که چگونه به Zonai Deviceها دسترسی پیدا کنیم؟ مشخصا گشت و گذار در جهان بازی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جمع‌آوری آن‌ها خواهد بود. با این حال، بازی این امکان را نیز در اختیار بازیکن‌ها قرار می‌دهد تا با شکست دادن دشمنان و انجام فعالیت‌های مختلف به منظور کسب آیتم‌های به خصوص، با مراجعه به Gumball Machines از آیتم‌های کسب شده برای خریداری Zonai Device viceای خریداری آیتم‌های کسب شدهفعالیتلیت  توسعه بخواهند از طراحی این وینطقه بریتانیا طی سال جاری میلادی است. استفاده کنند.

 

ویژگی Autobuild

همانطور که ذکر شد، بازیکن‌ها قادر خواهند بود تا به لطف ویژگی Ultrahand آیتم‌ها و وسایل مختلفی را در طول ماجراجویی‌هایشان بسازند. اما کنار یک‌دیگر قرار دادن ابزار لازم و ساخت یک وسیله نقلیه چقدر زمان می‌برد؟ خوشبختانه بازیکن‌ها برای انجام این دسته از امور می‌توانند از یک ویژگی بسیار کاربردی تحت عنوان Autobuild بهره ببرند. البته استفاده از این ویژگی تنها زمانی امکان‌پذیر است که بازیکن بخواهد یکی از آیتم‌ها یا وسایلی که در گذشته تولید کرده است را مجددا خلق کند. مشخصا لازمه استفاده از این ویژگی و ساخت سریع وسیله مد نظر، به همراه داشتن تمامی منابع لازم برای انجام پروسه تولید است!

توانایی Fuse

مشابه با ویژگی Ultrahand که در زمینه ساخت وسایل نقلیه کاربرد دارد، بازیکن‌ها می‌توانند از توانایی دیگری تحت عنوان Fuse به منظور ساخت سلاح‌ها استفاده کنند. در هنگام استفاده از این ویژگی، اشخاص قادر خواهند بود تا دو آیتم مختلف نظیر چوب یا سنگ را در کنار یک‌دیگر قرار داده و آن‌ها را با هم ترکیب کنند. از طرفی، امکان اضافه کردن برخی آیتم‌های محیطی به سلاح‌های بازی نیز وجود خواهد داشت. با این وجود، بازی در این زمینه دارای محدودیت بوده و بیشتر از دو آیتم را نمی‌توان به صورت هم‌زمان استفاده کرد. در جهان بازی، آیتم‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان با استفاده از آن‌ها سلاح‌ها متفاوتی را ساخت. برای مثال، شما می‌توانید مواد منفجره را روی شیلد اختصاصی لینک بازی قرار دهید و هنگامی‌که دشمنان به سمت‌تان حمله‌ور می‌شوند، یک انفجار نسبتا بزرگ ایجاد شود یا با اضافه کردن یک شعله افکن به شیلد، هرموقع که در حالت دفاعی قرار بگیرید، شعله‌های آتش به سمت دشمنان پرتاب خواهند شد. بدون شک میزان خلاقیت بازیکن‌ها در چگونگی استفاده از این ویژگی تاثیر بسیار زیادی را روی تغییر شیوه‌های مبارزه و سلاح‌هایی که لینک به همراه دارد، خواهد داشت.

 

برج‌ها

برج‌های The Sheikah نقش بسیار مهمی را در جهان گسترده بازی Breath of the Wild ایفا کردند و در بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom نیز تیم سازنده از این مکان‌ها مجددا استفاده کرده است. این برج‌ها در نقاط مختلفی از نقشه بازی پراکنده شده‌اند. با مراجعه به این برج‌ها، بازیکن‌ها می‌توانند به نقاط کشف شده از نقشه بازی فست تراول کنند. علاوه‌بر این، از این برج‌ها می‌توان برای رسیدن به نقاط مختلفی که در آسمان بازی قرار دارند، استفاده کرد. هریک از این برج‌ها می‌توانند شخصیت لینک را برای مسافت زیادی به سمت بالا پرتاب کند تا لینک بازی به مناطق آسمانی دسترسی یابد.

 

دانه‌های Korok

یکی دیگر از مکانیک برجسته بازی پیشین فرنچایز که در بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom بازگشته است، دانه‌های Korok محسوب می‌شود. بنابراین بازیکن‌ها می‌بایست به منظور جمع‌آوری تمامی آن‌ها از چالش‌های مختلفی عبور کنند و در ازای یافتن هریک، جوایز متفاوتی را کسب کنند.

آیتم Travel Medallion

درصورتی‌که بسته الحاقی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild تحت عنوان The Champion’s Ballad را تجربه کرده باشید، قطعا با آیتم Travel Medallion آشنایی دارید. این آیتم در دنباله جدید این فرنچایز نیز قابل استفاده است و بازیکن‌ها می‌توانند با استفاده از آن در هر نقطه‌ای که حضور دارند،‌ به نقطه مد نظرشان روی نقشه فست تراول کنند. همچنین اشخاص اگر بخواهند، می‌توانند با استفاده مجدد از این مدال ویژه به محل پیشین‌شان بازگردند.

 

دشمنان زرهی

یکی از نگرانی‌هایی که پیرامون بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom وجود داشت، تنوع دشمنان حاضر در جهان آن بود. دشمنان حاضر در نسخه پیشین این مجموعه از تنوع چندان زیاد و قابل قبولی برخوردار نبودند و این موضوع تا حدودی سبب یکنواخت شدن مبارزات بازی می‌شد. اما در دنباله مذکور تنوع دشمنان به خوبی رعایت شده و این‌بار بازیکن‌ها می‌بایست در برابر دشمنان زرهی و آرموردار قرار بگیرند. برای ضربه زدن به این نوع دشمنان، ‌بازیکن می‌بایست پیش از هرچیزی زره‌های سنگی یا فلزی آن‌ها را از بین ببرد. نابودی کامل زره‌های آن‌ها به راحتی صورت نمی‌گیرد و نیازمند استفاده از سلاح‌های قدرت‌مند یا برخی آیتم‌های انفجاری خواهد بود.

 

سن لینک، شخصیت اصلی سری The Legend of Zelda دقیقا چقدر است؟ 

آشپزی کردن

با قاطعیت می‌توان گفت که آشپزی کردن جز یکی از مکانیک مهم و تاثیر گذار در گیم پلی بازی Breath of the Wild به شمار می‌رفت. این مکانیک در گیم پلی نسخه تازه منتشر شده از فرنچایز زلدا نیز حضور دارد و این‌بار دست‌خوش تغییرات قابل توجهی شده است. از جمله ارتقاهای صورت گرفته در این مکانیک می‌توان به اضافه شدن دستور پخت اشاره کرد. با اضافه شدن این ویژگی هنگامی‌که به هریک از Dishهای موجود در اینونتوری شخصیت‌تان نگاه کنید، متوجه آیتم‌های مورد نیاز برای ساخت آن‌ها یا میزان سلامتی که مصرف‌شان به همراه دارد، خواهید شد. در این بین بازیکن‌ها می‌توانند با استفاده از نوع دیگری از Zonai Devices تحت عنوان Cooking Pots یک غذا به خصوص را در هر زمان و مکانی که می‌خواهند، بسازند

.

نوار باتری

درجه سلامتی و استقامت شخصیت لینک جز مواردی محسوب می‌شوند که بازیکن‌ها همواره می‌بایست نسبت به آن‌ها توجه داشته باشند. در بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، یک نوار جدید نیز تحت عنوان Battery Meter به گیم پلی بازی اضافه شده است. نوار باتری به صورت خودکار شارژ می‌شود و تقریبا مشابه با چرخه استقامت لینک بازی است، اما این مورد مختص به Zonai Devices بوده و میزان استفاده از آن‌ها را تعیین می‌کند. در این بین، بازیکن‌ها می‌توانند میزان نوار مرتبط با باتری را با یافتن یک سری آیتم به خصوص از نقاط مختلف نقشه بازی افزایش دهند.

رابط کاربری

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom از نظر جوانب مختلفی در قیاس با نسخه پیشین این فرنچایز ارتقا پیدا کرده است. یکی از تغییرات برجسته میان این بازی‌ها رابط کاربری طراحی شده، به شمار می‌رود. در این دنباله بازیکن‌ها می‌توانند به راحتی و با سرعت قابل توجه صفحات مختلف بخش منو را عوض یا اسکرول کنند. از طرفی، توانایی‌های مختلف لینک بازی به صورت یک چرخه به خصوص روی صفحه بازی قرار دارد و رابط کاربری طراحی شده، سبب می‌شود تا بازیکن‌ها بدون وقفه یا کاهش سرعت روند بازی از میان توانایی‌های شخصیت‌شان یک مورد را انتخاب و استفاده کنند.

 

شخصی سازی پاراگلایدر

مطابق انتظارات موجود، پاراگلایدر یکی از آیتم‌های اصلی گیم پلی بازی Tears of the Kingdom است. با این تفاوت که این‌بار بازیکن‌ها می‌توانند با استفاده از آیتم‌های ظاهری مختلف، ظاهر کلی پاراگلایدر لینک را تغییر داده و به صورت کامل شخصی سازی کنند.

بخش Character Profile

می‌دانیم که بازی Tears of the Kingdom دنباله مستقیمی برای بازی Breath of the Wild است. بنابراین برای درک هرچه بهتر داستان و اتفاقات این دنباله می‌بایست حتما نسخه پیشین این فرنچایز را تجربه کرده باشید. با این حال اگر فرصت تجربه بازی پیشین برای‌تان وجود نداشته است، می‌توانید با مراجعه به بخش Character Profile به مطالعه تمامی اطلاعات در مورد شخصیت‌های حاضر در جهان بازی بپردازید و بیشتر از همیشه با آن‌ها آشنا شوید.

 

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom هم‌اکنون برای کنسول نینتندو سوییچ در دسترس است.

برچسب ها: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom،نینتندو سوییچ
2 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.