طراحی استیم دک در آینده تغییر می‌کند

طراحی استیم دک در آینده تغییر می‌کند

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 9 ماه و 27 روز پیش

به‌مناسبت آغاز عرضه استیم دک در آسیا، مجله فامیتسو مصاحبه‌ای با برخی از اعضای کمپانی Valve انجام داده است. در بخشی از این مصاحبه، درباره آینده استیم دک هم صحبت می‌شود.
گرگ کومر (Greg Coomer) در پاسخ به سؤال «درصورت موفقیت استیم دک، آیا می‌توانیم انتظار بیشتری از این دستگاه داشته باشیم؟» می‌گوید:

«اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، نسل بعدی استیم دک در آینده تولید خواهد شد. تم، اندازه و طراحی بدنه آن تغییر خواهد کرد و حتی ممکن است استیم دک تبدیل به یک دستگاه استریم بازی شود. یکی از دلایل ما برای توسعه استیم دک این است که این دستگاه بخشی از هسته اصلی پلتفرم استیم است. استیم دک یک کامپیوتر قابل حمل است، اما استیم کاربردهای بسیار بیشتری روی کامپیوترها و تلویزیون دارد و تنها محدود به این دستگاه دستی نمی‌شود.»

 


در بخش دیگری از این مصاحبه، پیر لو گریفیس (Pierre-Loup Griffais) با اشاره به عمر باتری استیم دک، می‌گوید که «عمر باتری مدل کنونی استیم دک یکی از مشکلات مهم آن است.» گریفیس مشخصا به «مدل کنونی» این دستگاه اشاره می‌کند و به‌نظر می‌رسد که مدل‌های ارتقا یافته استیم دک همین حالا در دست توسعه هستند. او درباره باتری استیم دک افزود:

«ما در همین مدت کم بعد از عرضه استیم دک هم عمر باتری آن را اندکی بهبود داده‌ایم. برای مثال، این امکان را فراهم کرده‌ایم تا کاربران بتوانند نرخ تازه‌سازی تصویر را روی 40 هرتز قفل کنند و همچنان سخت مشغول کاریم تا گزینه‌های بیشتری برای کنترل شارژ باتری فراهم کنیم. علاوه بر این، ما دائما سیستم عامل استیم دک را بهینه می‌کنیم تا مصرف باتری توسط آن را در هنگام بازی کردن کاهش دهیم. مشکلات باتری این دستگاه در صدر لیست نگرانی‌های ما قرار دارد و در آینده بیشتر به آن می‌پردازیم.»


کمپانی Valve هفته پیش هم در کتابچه استیم دک به نسخه‌های بعدی این دستگاه اشاره کرده بود. به‌نظر می‌رسد که استیم دک یک برنامه طولانی مدت برای کمپانی Valve محسوب می‌شود و در آینده نه‌چندان دور شاهد انتشار اخبار بیشتر درباره آینده آن خواهیم بود.

 

برچسب ها: استیم دک
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.