چه انتظاراتی از نینتندو در سال 2023 داریم؟

چه انتظاراتی از نینتندو در سال 2023 داریم؟

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
3 ماه و 4 روز پیش

کمپانی نینتندو بیشتر از هرکمپانی بازی‌سازی دیگری به حفاظت‌ از بازی‌های در دست ساخت و جلوگیری از لو رفتن اطلاعات مربوط به آن‌ها اهمیت می‌دهد. غیر از بازه زمانی چندماهه که برنامه‌های نینتندو توسط خود این کمپانی اعلام می‌شوند، تقریبا هیچ‌وقت نمی‌شود پیش‌بینی کرد که کمپانی ژاپنی چه برنامه‌ای برای آینده‌اش دارد.


سال 2023 هم فرقی با دیگر سال‌ها ندارد و نینتندو همچناندر سکوت برنامه‌های خود را پیش می‌برد. با اینکه اطلاعات نسبتا قابل توجه‌ای از عناوین آینده این کمپانی مانند بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، بازی Fire Emblem: Engage و بازی Kirby’s Return to Dreamland Deluxe منتشر شده، همچنان سوالات زیادی درباره برنامه این کمپانی برای بقیه سال وجود دارد. هنوز مشخص نیست که بازی Metroid Prime 4 کی منتشر می‌شود، برنامه نینتندو برای انتشار بازی در تعطیلات سال نو میلادی اعلام نشده و حتی مشخص نیست که آیا بازی Advance Wars هنوز در دست ساخت است یا نه.

 

با این‌که حدس زدن قدم بعدی نینتندو غیرممکن به‌نظر می‌رسد، می‌توانیم با اطلاعات اندکی که در اختیار داریم و کمی هم حدس و گمان، اهداف نینتندو در سال 2023 را پیش‌بینی کنیم. در ادامه همه اطلاعات منتشر شده، انتظارات و حدس و گمان‌هایی که درباره عملکرد کمپانی نینتندو در سال 2023 وجود دارد را بررسی می‌کنیم.


هر آن‌چه از برنامه‌های نینتندو در سال 2023 می‌دانیم

در حقیقت اطلاعات خیلی کمی از برنامه‌های قطعی نینتندو در سال 2023 داریم. بهتر است یک‌بار تمام بازی‌های این کمپانی که قطعا در سال 2023 منتشر خواهند شد را مرور کنیم تا دید بهتری نسبت به اهداف نینتندو داشته باشیم.


اولین بازی بزرگی که توسط این کمپانی عرضه شد، بازی Fire Emblem: Engage بود که فروش نسبتا خوبی را هم تجربه کرد. بلافاصله بعد از عرضه این بازی، بازی Kirby’s Return to Dreamland Deluxe که بازسازی نسخه Wii است، برای نینتندو سوییچ منتشر شد که این بازی هم عملکرد نسبتا قابل قبولی داشت. حالا همه چیز به بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom بستگی دارد که قرار است در روز 12 می (22 اردیبهشت) عرضه شود. به‌نظر می‌رسد دیگر تاخیری در عرضه این بازی وجود نخواهد داشت و قرار نیست بیشتر منتظر انتشار دنبال بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild باشیم.

 

البته کمپانی نینتندو غیر از قسمت بعدی سری بازی The Legend of Zelda عناوین کوچکتری هم در دست ساخت دارد که می‌توانند ماه‌های آینده‌اش را پر کنند. یکی از این عناوین، بازی Advance Wars 1+2: Re Boot Camp است که قرار بود در ماه آپریل سال 2022 عرضه شود، اما به‌خاطر جنگ اوکراین با تاخیر مواجه شد. کمپانی نینتندو همان زمان اعلام کرده بود که این بازی فقط با تاخیر مواجه شده و قرار نیست کنسل شود. بعد از اعلام خبر تاخیر تاریخ عرضه بازی Re Boot Camp، یکی از خریداران به‌صورت اتفاقی نسخه دیجیتالی این بازی را دریافت کرده بود و در این نسخه همه چیز کامل و آماده به‌نظر می‌رسید. بعد از گذشت یک‌سال، کمپانی نینتندو بازی Advance Wars 1+2: Re Boot Camp را در روز 21 آپریل (یک اردیبهشت) منتشر خواهد کرد. 


بعد از سال‌ها شایعه و گمانه‌زنی، کمپانی نینتندو اعلام کرد که بازی Pikmin 4 در سال 2023 منتشر خواهد شد. این کمپانی در دایرکت ماه فبریه خود اعلام کرد که بازی Pikmin 4 در روز 21 جولای (30 تیر) برای نینتندو سوییچ عرضه می‌شود تا بالاخره شایعات تاخیر دوباره این بازی تمام شوند. با انتشار بازی Pikmin 4 بعد از بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom کمپانی نینتندو ماه‌های شلوغ و هیجان انگیزی در پیش خواهد داشت.

 

 

بازی 1-2-Switch را به‌خاطر دارید؟ این بازی که همزمان با عرضه نینتندو سوییچ و با قیمت کامل به بازار عرضه شد، باوجود فروش 3.5 میلیون نسخه‌ای نمرات بسیار پایینی دریافت کرد. البته انتقادات نسبت به بازی 1-2-Switch بی‌جا نبودند و این بازی حداکثر یک‌ساعت بازیکنان را سرگرم نگه می‌داشت. در ماه‌های اخیر گزارشات مختلفی احتمال در دست ساخت بودن دنباله بازی 1-2-Switch را مطرح کرده‌اند. در این گزارشات ذکر شده که بازی Everybody’s 1-2-Switch احتمالا بازی‌های حرکتی بیشتر و بازی‌هایی با امکان پذیرایی از 100 بازیکن آنلاین خواهد داشت.


همان‌طور که انتظار می‌رفت، تسترهای بازی Everybody’s 1-2-Switch اصلا بازخورد خوبی به این بازی نداشتند. براساس متن گزارشی که در ماه ژوئن منتشر شد، باوجود این‌که بیشتر مراحل توسعه این بازی طی شده، کمپانی نینتندو هنوز نمی‌داند که این بازی را با قیمت کامل منتشر کند یا به‌عنوان یک بازی مخصوص مشترکین Nintendo Switch Online.


با این‌که هنوز سرنوشت بازی Everybody’s 1-2-Switch مشخص نشده، بسیار بعید است که نینتندو یک پروژه تقریبا کامل شده را کنسل کند و به‌خاطر بازخورد بد تسترها هرگز این بازی را منتشر نکند. اگر نینتندو این بازی را با قیمت 60 دلاری به بازار عرضه کند، شکست آن تقریبا حتمی است، اما می‌توان به‌عنوان یک بازی مخصوص مشترکین Nintendo Switch Online روی آن حساب باز کرد.


بازی بعدی ماریو

بازی‌های این مجموعه در دو دسته کلی قرار می‌گیرند. عناوین دوبعدی سنتی این مجموعه (که البته اخیرا المان‌های سه‌بعدی زیادی دارند) مانند بازی Super Mario 3D World که قالب مرحله محور و خطی دارند، و عناوین سه‌بعدی گسترده‌تر مانند بازی Super Mario 64، بازی Super Mario Galaxy و بازی Super Mario Odyssey. باتوجه به عناوینی که در پنج سال گذشته منتشر شده‌اند. احتمالا قسمت بعدی این مجموعه یک بازی سه‌بعدی بزرگ مانند Super Mario Odyssey خواهد بود. 


باوجود این‌که بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury در ماه‌های پایانی سال 2021 منتشر شد، آخرین عنوان سه‌بعدی این مجموعه همچنان بازی Super Mario Odyssey است که در سال 2017 برای نینتندو سوییچ منتشر شد. پنج سال از انتشار این بازی می‌گذرد که زمان کافی برای توسعه قسمت بعدی و معرفی آن در سال 2023 محسوب می‌شود. مخصوصا به‌خاطر این‌که دو بازی قبلی ماریو ریمیک یا ریمستر عناوین قبلی بودند و درواقع از سال 2017 عنوان جدیدی از این مجموعه منتشر نشده است.


حتی اگر خبری از یک بازی بزرگ این مجموعه در سال 2023 منتشر نشود، بسیار بعید است که این سال را بدون ماریو سپری کنیم و نینتندو حداقل یک ماریو دیگر در قالب دوبعدی سنتی منتشر خواهد کرد. این کمپانی امسال فیلم انیمیشنی ماریو را منتشر می‌کند و از طرف دیگر، فضای مخصوص ماریو هم در پارک تفریحی Super Nintendo World راه‌اندازی شده که قطعا با عرضه حداقل یک بازی جدید از این مجموعه رونق بیشتری خواهد گرفت.

 

بازی بعدی استودیو Camelot Software Planning

این استودیو از سال 1999 تا امروز هر دو یا سه سال یک بازی جدید منتشر کرده است. باتوجه به این‌که بازی Mario  Golf: Super Rush در ژوئن سال 2021 عرضه شده، احتمال معرفی بازی ورزشی جدید این استودیو در سال 2023 وجود دارد. استودیو Camelot Software Planning در سال‌های اخیر به‌ شکل نوبتی بازی‌های گلف و تنیس ماریو را منتشر کرده است. با این‌حال بسیار بعید است که نینتندو دو بازی Mario Tennis را روی سوییچ منتشر کند. این استودیو ممکن است درحال توسعه پروژه‌ای درحد پورت نینتندو سوییچ بازی Mario Sports Superstars باشد که در سال 2017 برای 3DS عرضه شده بود.

 

محتویات دانلودی بزرگ

یکی دیگر از پیش‌بینی‌هایی که می‌شود درباره کمپانی نینتندو کرد، احتمال عرضه یا معرفی حداقل یک یا دو محتوای دانلودی بزرگ در سال 2023 است. این محتویات دانلودی احتمالا برای بازی Pokemon و بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom خواهد بود.


انتشار یک محتوای دانلودی جدید برای بازی Pokemon کسی را شگفت‌زده نخواهد کرد و همه می‌دانند که دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد. اما قسمت جدید بازی The Legend of Zelda هم ممکن است مانند بازی‌های قبلی این مجموعه تا پایان سال یک محتوای دانلودی بزرگ دریافت کند. حتی اگر محتوای دانلودی داستان محوری برای این بازی در سال 2023 منتشر نشود، به احتمال بسیار زیادی شاهد عرضه DLCهای کوچکتر در این سال برای به چالش کشیدن بازیکنان خواهیم بود.

 


برنامه نینتندو برای تعطیلات سال نو

بازی بزرگ کمپانی نینتندو برای سال نوی میلادی یکی از سوالات بزرگ هرسال است. انتشار بازی Metroid Prime 4 در تعطیلات سال نو می‌تواند غافلگیری بزرگ این کمپانی در سال 2023 باشد. این بازی در سال 2017 معرفی شد اما پروژه ساخت آن در سال 2019 دوباره از اول توسط استودیو Retro آغاز شد. حالا چهار سال از شروع روند ساخت این بازی می‌گذرد و باوجود این‌که روند ساخت بازی‌ها می‌تواند بسیار بیشتر از این مدت طول بکشد، ممکن است در سال 2023 اخبار بیشتری درباره بازی Metroid 4 بشنویم.


علاوه بر بازی Metroid Prime 4، احتمال انتشار بازی Metroid Prime Trilogy در سال 2023 هم وجود دارد. سال‌هاست که شایعات در دست ساخت بودن این بازی مرموز منتشر می‌شوند و هنوز هم نمی‌دانیم که این شایعات حقیقت داشتند یا خیر.

 

درکنار بازی‌های ماریو، پوکیمان و متروید، کمپانی نینتندو عناوین دیگری دارد که می‌تواند روی انتشار سالیانه‌شان حساب کند. از آخرین بازی منتشر شده با حضور یوشی یا دانکی کانگ زمان زیادی می‌گذرد. بازی Yoshi’s Crafted World در سال 2019 منتشر شد و هنوز خبری از قسمت بعدی آن نیست. از طرفی، باتوجه به این‌که استودیو Retro بازی Metroid 4 را توسعه می‌دهد، بسیار بعید است که به این زودی خبری از قسمت جدید بازی Donkey Kong بشنویم. البته همچنان ممکن است که دیگر استودیوهای بازی‌سازی این کمپانی یا حتی استودیوهای خارجی قسمت جدیدی از این بازی‌ها را توسعه دهند.

 

علاوه بر بازی‌های جدید، انتشار بازی‌های کلاسیک نینتندو روی سرویس Nintendo Switch Online هم می‌تواند کمک خوبی به پر کردن روزهای خالی بین بازی‌های این کمپانی کند. 


کنسول بعدی نینتندو

در سال‌های اخیر شایعات زیادی درباره کنسول بعدی نینتندو منتشر شده است. این شایعات حتی پیش از‌ عرضه کنسول نینتندو سوییچ OLED هم وجود داشتند و همچنان شنیده می‌شوند، با این‌ حال هنوز مشخص نیست که نینتندو قصد دارد نسخه قدرتمندتر سوییچ، که درحال حاضر با نام نینتندو سوییچ 2 شناخته می‌شود را در سال 2023 معرفی کند یا خیر. باتوجه به شایعات اخیر به‌نظر می‌رسد که کمپانی نینتندو قصد ندارد تا صرفا یک نسخه قدرتمندتر از نینتندو سوییچ را منتشر کند و ممکن است که کنسول بعدی این کمپانی در سال 2023 معرفی شود.


مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، یکی از تحلیلگران گروه NPD، درباره احتمال عرضه مدل جدید سوییچ در سال 2023 می‌گوید:

«اگر من در 15 سال گذشته یک چیز آموخته باشم، این است که تلاش برای پیش‌بینی برنامه‌های نینتندو انسان را دیوانه ‌می‌کند. من یک پیش‌بینی از صنعت بازی با کنسول جدید نینتندو در سال 2023 دارم و یکی دیگر هم برای سال 2024 طراحی کرده‌ام. دیگر تحلیل‌گران در سال‌های اخیر صحبت‌های زیادی درباره سوییچ پرو کردند اما این صحبت‌ها درنهایت به هیچ چیزی ختم نشد.
مشخص است که دوران اوج فروش نینتندو سوییچ تمام شده با توجه به این‌که این کنسول یکی از پرفروش‌ترین کنسول‌های تاریخ محسوب می‌شود، هنوز هم می‌تواند فروش بیشتری داشته باشد، اما این کنسول چرخه حیات خود را گذرانده و روزهای پایانی عمر خود را سپری می‌کند.»

 

محصول عجیب بعدی نینتندو

زمان زیادی از عرضه آخرین محصول عجیب و غریب کمپانی نینتندو می‌گذرد و ممکن است دوباره شاهد بازگشت محصولاتی مانند نینتندو Labo یا Ring Fit Adventure باشیم. وسایلی مانند وی‌موت‌های Wii یا حتی خود نینتندو سوییچ. چندسالی از عرضه آخرین محصول جادویی این کمپانی می‌گذرد و این احتمال وجود دارد که در سال 2023 دستگاه بازی بعدی نینتندو (نه لزوما کنسول بعدی) معرفی شود.

به‌نظر شما نینتندو تا پایان سال 2023 چه پروژه‌های جدیدی معرفی می‌کند؟

برچسب ها: The Legend of Zelda: Tears of Kingdom, نینتندو سوییچ
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.