اطلاعات مهم و جدیدی از بازی New World منتشر شد

اطلاعات مهم و جدیدی از بازی New World منتشر شد

مصطفی محدث مصطفی محدث 5 روز پیش

در عنوان MMO جدید آمازون، می‌توانید خانه خود را داشته باشید. البته جایی که خانه‌تان را بنا می‌کنید هم بسیار مهم است. اگر محله‌ای که انتخاب می‌کنید، یک جای آرام، ساکت و با مالیات کم است، خوش به حالتان! اما قرار نیست اوضاع همیشه این‌طور باقی بماند چون ممکن است با آمدن یک گروه رقیب، همه‌چیز عوض شود. این یکی از ویژگی‌های جذاب بازی New World است.

«مایک ویلت» (Mike Willitte)، طراح ارشد بازی می‌گوید: «وقتی که فرد یا گروه کنترل‌کننده محله شما عوض می‌شود، می‌توانید خانه‌تان را همچنان نگه دارید، اما گروهی که کنترل یک منطقه را در دست دارد، نرخ مالیات مربوط به اموال، معاملات، مسکن و دیگر موارد آن منطقه را مشخص می‌کند. اگر یک گروه یا کمپانی شیطانی بیاید و بخواهد همه مالیات‌ها را بالا ببرد، شما می‌توانید به فکر رفتن به یک محله دیگر باشید یا اگر وضعیت کسب و کار خودتان خیلی خوب است، می‌توانید در راستای سرنگون کردن این گروه تلاش کنید. دیدن این شرایط وقتی که گروه بزرگی از بازیکن‌ها درگیر آن شده باشند، واقعا جالب است.»

بازی‌های سبک MMO به طور ذاتی، فرهنگ خاص خودشان را ایجاد می‌کنند. بسیاری از تعاملات انسانی و مسائل فرامتنی بازی، توسط میزان آزادی عمل مکانیسم‌های آن تعیین می‌شوند. برخی از عناوین MMO مثل بازی World of Warcraft، کاملا از پیش‌تعیین‌شده هستند. شما صرفا ساکنان جهان این بازی‌ها هستید و نقش اثرگذاری روی سیاست‌ها، نقشه‌ها یا کنترل‌های مناطق آن ندارید. سازندگان بازی New World قصد دارند که این الگو را تغییر دهند.

وقتی که بازی New World را در کرانه جزیره مرموز Aeternum شروع می‌کنید و به اندازه ای Level خود را ارتقا می‌دهید که با تمام مکانیسم‌های بازی آشنا شده باشید، می‌توانید در یک کمپانی 50 نفره عضو شوید. کمپانی‌ها می‌توانند بر سر تصاحب نقطه یا نقاطی از نقشه، وارد جنگ با یکدیگر شوند. کمپانی‌ها می‌توانند مناطق «مستعمره» خود را ارتقا دهند. این نقاط به عنوان مراکز املاک برای روستانشین‌های رو به پیشرفت هم محسوب می‌شوند.

ویلت می‌گوید که بازیکن‌ها می‌توانند در صورت داشتن نیازمندی‌ها، حداکثر سه خانه داشته باشند. وقتی که در بیرون خانه و در حال ماجراجویی هستید، خانه‌ها می‌توانند نقش مهمی به عنوان کمک‌رسان جهت‌یابی ایفا کنند. در هر نقطه از بازی، بازیکن می‌تواند با استفاده از قابلیت Fast Travel، به یکی از خانه‌های خود برگردد و از این لحاظ، خانه‌ها نقش مهمی دارند.

یکی دیگر از قابلیت‌های جالب بازی New World، امکان ذخیره کردن تروفی‌ها در خانه‌ها است. البته که مبلمان و موارد تزیینی زیادی برای متنوع کردن محیط‌های داخلی خانه‌ها وجود دارد، اما بازیکن‌ها همچنین می‌توانند جوایز و نشان‌هایی که در جنگ‌ها به دست آورده‌اند را با افتخار در خانه خود آویزان کنند و به نمایش بگذارند. اگر پیش از شروع یک ماجراجویی جدید، به سراغ جوایز خود بروید، یک ارتقای منحصربه‌فرد در ماموریت بعدی به دست خواهید آورد.

به عنوان مثال، اگر جایزه‌ای از طریق «کشتن دشمنان در دنیا» به دست بیاورید، ممکن است هنگام ماموریت بعدی، ارتقای خاصی برای مبارزه علیه زامبی‌ها داشته باشید. ویلت درباره این ویژگی توضیح می‌دهد: «من به خانه‌ام برمی‌گردم، جایزه‌ام را روی دیوار آویزان می‌کنم یا آن را روی میز می‌گذارم و اکنون یک قدرت جدید دارم که می‌تواند چند درصد صدمه بیشتر علیه زامبی‌ها داشته باشید. با خودم می‌گویم این عالی است، چون اکنون باید به دنبال ماموریتی بروم که پر از زامبی‌ باشد. اگر بیشتر از یک خانه داشته باشم، می‌توانم یک ارتقا از همان مدل را در هر خانه فعال کنم. تا زمانی که به Level 60 برسید، می‌توانید ویژگی‌های سه ارتقای یکسان را فعال و با هم ترکیب کنید.»

سازندگان بازی New World می‌گویند که می‌خواهند سیستم جایزه بازی به شکلی باشد که شخصیت‌های رده‌بالا و جوایز بسیاری که گرفته‌اند، نوعی حس طمع و حسادت در دیگر بازیکن‌ها را ایجاد کنند. به عبارتی، وقتی که یک بازیکن جایزه بسیار قدرتمندی دارد، شما حتی با نگاه کردن به کارکتر او می‌توانید متوجه آن شوید.

«چارلز بردبری» (Charles Bradbury)، کارگردان هنری بازی می‌گوید: «ما به دنبال این بودیم که وقتی وارد خانه کسی می‌شوید و جایزه کم‌یاب او را می‌بینید، متوجه قدرت آن بازیکن شوید. ما می‌خواستیم که این حس کاملا متمایز باشد. خود جایزه‌ها هم سطح‌بندی شده‌اند و هر چه جایزه بهتری باشد، ارتقای بهتری هم نصیب بازیکن می‌کند. یک جایزه رده‌پایین می‌تواند جذابیت کوچکی به دیوار خانه شما بدهد، اما جایزه‌های رده‌بالا هم قدرت بیشتری دارند و هم ظاهری جذاب‌تر. ما می‌خواستیم که این جایزه‌ها از هر آیتم دیگری در خانه بازیکن، متفاوت‌تر باشد. وقتی که بالاخره یکی از این جایزه‌ها را می‌گیرید و در خانه خود به نمایش می‌گذارید، تازه متوجه پیشرفت می‌شوید و دوست دارید آن را ادامه دهید.»

بازی New World در ابتدا قرار بود در آگوست 2020 عرضه شود، اما اکنون تاخیر خورده است و از اوایل سال 2021 به عنوان زمان جدید عرضه آن نام برده شده است.

 
برچسب ها: New World
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:

نظر کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید