شایعه: بازی GTA 5 و بازی Elden Ring به سرویس ابری ایکس باکس می‌آیند

شایعه: بازی GTA 5 و بازی Elden Ring به سرویس ابری ایکس باکس می‌آیند

آرین صفری آرین صفری
7 ماه و 23 روز پیش

Xbox Cloud Gaming، سرویس ابری پخش بازی‌های ویدیویی کمپانی مایکروسافت است که از فناوری ابری این شرکت برای پخش (استریم) مستقیم یک بازی روی یک دستگاه، بدون نیاز به کنسول ایکس باکس برای دانلود یا اجرای بازی، استفاده می کند. این سرویس در ماه سپتامبر سال 2020 راه‌اندازی شد و اکنون به عنوان بخشی از اشتراک سرویس ایکس باکس گیم پس Ultimate است. در حال حاضر، Xbox Cloud Gaming تنها به پخش بازی‌های دارای قابلیت ابری که به بخشی از مجموعه بازی‌های سرویس گیم هستند، محدود می‌شود. با این حال، لیست برخی از بازی‌های فروشگاه بازی‌های ایکس باکس که در سرویس گیم پس نیستند، نشان می‌دهد که این موضوع ممکن است به زودی تغییر کند.

 

کمپانی مایکروسافت پیش از این علاقه خود به گسترش سرویس ابری ایکس باکس را با افزودن بازی‌های فروشگاه ایکس باکس به این سرویس نشان داده بود و اعلام کرد که این طرح ممکن است تا اواخر امسال اجرا شود. اما اخیراً یکی از کاربران توییتر به‌نام Knoebelbroet مشاهده کرد که اطلاعات بتای سرویس ابری مایکروسافت در توضیحات بازی‌های خاصی در فروشگاه ایکس باکس مانند بازی Elden Ring و بازی GTA 5 ظاهر شده است که در بین آن‌ها درخواست‌هایی برای استریم بازی از طریق Xbox Cloud Gaming نیز دیده می‌شود.

با وجود مشاهده این درخواست‌ها، هنوز امکان پخش مستقیم این بازی‌ها وجود ندارد؛ زیرا تلاش برای اجرای آن‌ها از طریق سرویس ابری منجر به پیام خطا می‌شود. این نشان می‌دهد که اطلاعات سرویس ابری یا اشتباه است یا خیلی زود در توضیحات این بازی‌ها ظاهر شده است. شاید قرار بوده یک اعلامیه رسمی از ایکس باکس، قبل از اینکه این بازی‌ها برای استریم در دسترس قرار گیرند، منتشر شود.

 

اعلامیه بزرگی مانند این ممکن است برای کنفرانس ایکس باکس در رویداد Gamescom در اواخر آگوست 2022 برنامه ریزی شود، اما اکنون که بازیکنان این خبر را دریافت کرده‌اند، ممکن است انتشار این اعلامیه به زمان دیگری موکول شود. یکی از کاربران توییتر که به توییت Knoebelbroet پاسخ داد، اسکرین‌شات‌هایی از چند بازی دیگر که در سرویس گیم پس حضور ندارد را به اشتراک گذاشته است که می‌توانند با استفاده از Xbox Cloud Gaming به‌صورت ناموفق اجرا شوند. عناوینی مانند بازی Red Dead Redemption 2، بازی The Witcher 3: Wild Hunt و بازی Metal Gear Solid HD Edition از جمله این بازی‌ها بودند.

 

واضح است که ایکس باکس قصد ندارد در بازار استریم بازی‌های ویدیویی عقب بماند؛ زیرا مایکروسافت اخیراً طیف گسترده‌ای از پیشرفتها را برای سرویس گیمینگ ابری و سرویس ایکس باکس گیم پس فاش کرده است. مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که با استودیو Kojima Productions همکاری می کند تا بازی جدیدی تولید کند که ظاهراً خدمات Xbox Cloud Gaming بخشی از طراحی آن خواهد بود.

 

برچسب ها: ایکس باکس سری ایکس, ایکس باکس سری اس
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.