ایکس باکس اکثر بازی‌هایش را برای پلی استیشن عرضه خواهد کرد

ایکس باکس اکثر بازی‌هایش را برای پلی استیشن عرضه خواهد کرد

علیرضا غلامی علیرضا غلامی
3 ماه و 20 روز پیش

اخیرا خبر جدیدی از وب‌سایت pushsquare منتشر شده که نشان می‌دهد ایکس باکس تصمیم دارد بسیاری از عناوین انحصاری خود را برای کنسول رقیب، یعنی پلی استیشن 5 منتشر کند. براساس خبر منتشر شده قرار است فهرست جدید عناوین فرست پارتی ایکس باکس که برای پلی استیشن 5 عرضه می‌شوند، معرفی شود. استراتژی چند پلتفرمی مایکروسافت نشان دهنده آن است که ایکس باکس سریعا باید درطول ماه‌های آینده این موضوع را عملی کند.

کریستوفر درینگ از GamesIndustry براین باور است که عناوین بیشتری ازسوی مایکروسافت برای سونی درنظر گرفته شده است درحالی که دیگر نشریه‌ها این موضوع را فقط یک شایعه می‌دانند. کریستوفر دراین زمینه اعلام کرده که:« تا جایی که من اطلاع دارم اکثر بازی‌های فرست پارتی ایکس باکس در مقطعی قرار است به پلی استیشن 5 بیایند. این موضوع درحالی برنامه‌ریزی شده که شرکت مایکروسافت احساس می‌کند از این طریق می‌تواند ایکس باکس را رشد دهد.» وی در یک پادکست صوتی درخصوص مشکلات توسعه‌دهندگان بازی‌های ایکس باکس نیز اظهاراتی را اعلام کرد که نشان می‌دهد تولیدکنندگان سخت‌افزاری این شرکت مشکلات بسیاری دارند.

درپی افزایش قیمت کنسول‌های بازی به‌ویژه ایکس باکس سری ایکس و اس در سراسر جهان، برخی ناشران بازی براین باور هستند که عرضه عناوین تنها برای این پلتفرم می‌تواند سودآور باشد یا خیر. در این زمینه گزارشاتی منتشر شده که مشخص می‌کند بسیاری از شرکت‌ها تمایل به‌همکاری با ایکس باکس را ندارند.

کاهش فروش بازی‌های ایکس باکس و عدم تمایل خرید کاربران نسبت به‌کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس عامل مهمی بررشد فروش پلی استیشن 5 است زیرا مایکروسافت و ایکس باکس با‌مشکلات بسیاری در این زمینه همراه هستند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها عدم توانایی تولید به اندازه‌ و به‌صرفه‌ی ایکس باکس سری ایکس و اس است. این موضوع نشان می‌دهد که بازار مایکروسافت به‌شدت تحت‌الشعاع قرار گرفته است و از این کمپانی فقط پلتفرم PC است که می‌تواند با پلی استیشن 5 رقابت کند.

برچسب ها: ایکس باکس سری ایکس, ایکس باکس, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.