معرفی تمامی عناوین تایید شده برای روز عرضه ایکس باکس سری ایکس

معرفی تمامی عناوین تایید شده برای روز عرضه ایکس باکس سری ایکس

خشایار بهرامی خشایار بهرامی 9 روز پیش

درحالی‌که کمتر از یک ماه تا عرضه جهانی کنسولهای ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در تاریخ 10 نوامبر (20 آبان 1399)  زمان باقی مانده، وقت آن فرا رسیده است تا شما را به صورت مختصر با تمامی عناوینی که از روز اول عرضه کنسولهای جدید مایکروسافت در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت، آشنا کنیم.

 

 

بازی Assassin’s Creed Valhalla

همانگونه که چندی پیش نیز اعلام شد، بازیکنها قادر خواهند بود تا با کنترل شخصیت ایور در بازی Assassin’s Creed Valhalla، در اولین روز عرضه ایکس باکس سری ایکس قدم در دنیا وایکینگها بگذارند و در دریاها سفر کنند. داستان این بازی در عصر تاریک تاریخ کشور بریتانیا و زمانی که قبیلههای وایکینگ وارد این کشور شده و قصد تصرف و زندگی در مناطق مختلف آن را دارند، جریان دارد؛ با این حال تاکتیکهای قدیمی آنها در این سرزمین جدید چندان کارایی ندارد و میبایست روشهای جنگیدن تازهای را برای بقا به کار بگیرند.

 

 

بازی Watch Dogs Legion

بازی Watch Dogs Legion دیگر محصول شرکت یوبیسافت است که در روز عرضه کنسولهای نسل نهمی مایکروسافت در دسترس بازیکنها قرار خواهد گرفت. این بازی نیز همانند نسخه جدید فرنچایز Assassin’s Creed در کشور بریتانیا جریان دارد و شما میبایست با سیستم حاکم در این کشور از طریق جمع آوری نیروهای لازم، راه اندازی و رهبری انقلاب Dedsec مبارزه کنید. در این عنوان بازیکنها قادر خواهند بود تا از تمامی جمعیت حاضر در شهر لندن برای افزایش قدرت تیم خود استفاده کنند و این مسئله به این معنی است که تمامی NPCهای حاضر در بازی، قابل بازی خواهند بود و بازیکنها میتوانند حتی با کنترل یک پیر زن مسیر انقلاب خود را پیش ببرند!

 

 

بازی Dirt 5

شاید متفاوتترین نسخه فرنچایز Dirt را بتوان بازی Dirt 5 دانست چراکه برخلاف تمامی نسخههای پیشین دارای یک بخش داستانی کامل خواهد بود و روایت بخش داستانی آن توسط تروی بیکر (Troy Baker) و نولان نورث (Nolan North) صورت میگیرد؛ البته فراموش نکنید که استودیو بازی سازی Codemasters همچنان مسابقات دیوانهوار خود را در این بازی نیز قرار داده است و اینبار امکان مسابقه دادن با تنوع بسیار گستردهای از وسایل نقلیه را در جادههای مطرح جهان برای بازیکنها فراهم کرده است.

 

 

بازی Yakuza 7: Like a Dragon

بازی Yakuza 7: Like a Dragon یکی دیگر از عناوینی است که از روز عرضه ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در دسترس کاربران این کنسول‌ها قرار خواهد گرفت. در این عنوان بازیکنها قادر خواهند بود تا با کنترل یک شخصیت جدید، در خیابانهای شهر یوکوهاما به کاوش بپدازند و از المانهای نقش آفرینی به کار رفته در گیم پلی بازی نهایت لذت را ببرند.

 

 

بازی Tetris Effect: Connected

یکی دیگر از عناوین تایید شده برای اولین روز عرضه کنسولهای جدید مایکروسافت، بازی Tetris Effect: Connected است که قرار است مجددا و این بار با ویژگیهای جدید در دسترس کاربران قرار بگیرد. این عنوان را میتوان یکی از زیباترین و اعتیاد آورترین نسخه از سری بازیهای Tetris Effect دانست که روی کنسولهای نسل نهمی ایکس باکس امکان تجربه این بازی به صورت چند نفره و co-op برای بازیکنها فراهم شده است.

 

 

بازی Gears Tactics

بازی Gears Tactics جز معدود عناوینی است که این روزها در سبک استراتژِیک عرضه شده و با استقبال نسبتا خوبی از جانب بازیکنها مواجه شده است. این عنوان که در اوایل سال جاری برای پلتفرم رایانههای شخصی منتشر شد، قرار است تا برای کاربران ایکس باکس سری ایکس نیز در دسترس قرار بگیرد. گیم پلی این عنوان ترکیبی از گیم پلی بازی Gears of War و بازیهای سبک استراتژیک است و داستان آن نیز به نوعی پیش درآمد فرنچایز اصلی محسوب میشود؛ بنابراین بدون شک تجربه این عنوان برای طرفداران این فرنچایز روی کنسول جدید مایکروسافت بسیار لذت بخش خواهد بود.

 

 

بازی Fortnite

شرکت Epic Games یکی از اولین شرکتهایی است که از عرضه عناوین مختلف خود روی کنسول ایکس باکس سری ایکس خبر داد و همانطور که احتمالا اطلاع دارید، بازی Fortnite نیز در اولین روز عرضه رسمی این کنسول همانند گذشته به صورت رایگان در دسترس بازیکنها قرار خواهد گرفت؛ با این حال در نسخه نسل بعدی این بازی از ویژگی Ray-Tracing پشتیبانی میشود و جزئیات گرافیکی آن نیز نسبت به نسخه نسل گذشته این عنوان، بهبود یافته و تغییر چشم گیری را داشته است.

 

 

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نسخه جدید فرنچایز Call of Duty در مقایسه با سایر عناوین حاضر در این مقاله کمی متفاوت است چراکه عرضه رسمی این بازی برای یک روز پس از انتشار کنسولهای ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس برنامه ریزی شده است اما هنوز میتوان آن را مشابه با سایر عناوین معرفی شده مختص به روز اول عرضه کنسولهای مذکور در نظر گرفت. در بخش داستانی این عنوان که در دهه 80 میلادی روایت میشود، شخصیتهای محبوب فرانک وودز، الکس میسون و راسل آدلر بازخواهند گشت و همانند سایر نسخههای این مجموعه، بخش چند نفره آن نیز دیوانه کننده خواهد بود. ناگفته نماند که بخش محبوب زامبیهای این فرنچایز نیز در این عنوان با تغییرهای متعدد مجددا بازمیگردد.

 

 

بازی Bright Memory

در حالی که انتشار بازی Bright Memory: Infinite برای سال 2021 برنامه ریزی شده است، بازی ارجینال این مجموعه از روز اول عرضه کنسول ایکس باکس سری ایکس در دسترس قرار خواهد گرفت. نکته جالبی که در مورد این عنوان وجود دارد، این است که توسعه و ساخت آن تنها توسط یک نفر صورت گرفته است و در نظر داشتن این موضوع باعث میشود که در هنگام تجربه بازی از المانهای مبارزهای و گیم پلی اکشن قرار داده شده در آن بیشتر از چیزی که باید هیجان زده شوید!

 

 

بازی Devil May Cry 5: Special Edition

بازی Devil May Cry 5 هماکنون برای کنسولهای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان به همراه رایانههای شخصی در دسترس است اما چندی پیش استودیو Capcom از نسخه Special Edition این عنوان رونمایی کرد و اعلام داشت که این نسخه از بازی برای کنسول‌های نسل جدید منتشر خواهد شد. در این نسخه از بازی، علاوهبر تغییرات ایجاد شده در جزئیات گرافیکی، شخصیت محبوب ورجیل نیز قابل بازی خواهد بود تا طرفداران بتوانند با وجود امکان کنترل تمامی نوادگان اسپاردا به مبارز با شیاطین بپردازند.

 

 

بازی Enlisted

بازی Enlisted برای اولین بار در سال 2018 و برای ایکس باکس وان معرفی شد اما اینگونه به نظر میرسد که این عنوان مستقیما و به صورت انحصاری برای ایکس باکس سری ایکس عرضه خواهد شد و کاربران ایکس باکس وان دیگر فرصت تجربه این بازی را نخواهند داشت. این بازی، یک عنوان چند نفره شوتر و رایگان است که بازیکنها را در میدانهای نبرد جنگ جهانی دوم و در قالب نیروهای آمریکایی، شوروی و آلمانی قرار میدهد.

 

 

بازی Evergate

اگر به دنبال یک عنوان پازل محور با گیم پلی سریع هستید، بازی Evergate را به شما پیشنهاد میکنیم. این بازی هماکنون برای پلتفرم رایانههای شخصی و کنسول‌های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ در دسترس است و در روز عرضه کنسول ایکس باکس سری ایکس نیز در دسترس کاربران کنسول جدید مایکروسافت قرار خواهد گرفت.

 

 

بازی NBA 2K21

بازی NBA 2K21 در ماه سپتامبر گذشته منتشر شد اما از آنجا که هنوز زمان عرضه بازیهای Madden و FIFA 21 برای کنسولهای نسل بعدی مشخص نشده است، میتوان گفت که شانس از این لحاظ با طرفداران ورزش بسکتبال همراه بوده است چراکه انتشار نسخه نسل بعدی بازی NBA 2K21 در روز عرضه کنسول ایکس باکس سری ایکس تایید شده است.

 

 

بازی Observer: System Redux

اگر به دنیای سایبرپانک علاقهمند هستید و نمیتوانید تا انتشار بازی Cyberpunk 2077 نیز منتظر بمانید، بازی Observer: System Redux ممکن است بتواند به شما برای تحمل این انتظار کمک شایانی را کند. اتفاقات این بازی در سال 2084 و در دنیایی که غرق در تکنولوژِی شده است، جریان دارد و شما میبایست دنیا را از تاریکی که در آن غرق شده است، نجات دهید. نسخه نسل بعدی این عنوان در واقع، نسخه اصلاح شده و بهبود یافته بازی اصلی است که در سال 2017 برای رایانههای شخصی و کنسولهای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ عرضه شد.

 

 

بازی Warhammer: Chaosbane Slayer Edition

بازی Warhammer: Chaosbane Slayer Edition که در سال 2019 عرضه شده است، دیگر عنوان حاضر در این مقاله محسوب میشود که قرار است یک آپدیت نسل بعد دریافت کند و برای ایکس باکس سری ایکس عرضه شود. نسخه نسل بعدی این عنوان در جولای 2020 معرفی شد و حال امروز میدانیم که در اولین روز عرضه کنسول جدید مایکروسافت در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

 

 
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مطالب مشابه

نظر کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید