روند تولید ایکس باکس سری ایکس دیرتر از پلی استیشن 5 آغاز شد

روند تولید ایکس باکس سری ایکس دیرتر از پلی استیشن 5 آغاز شد

آرمان دانه واش آرمان دانه واش
3 سال و 3 ماه و 1 روز پیش

به تازگی شرکت مایکروسافت فاش کرد که ساخت کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس را در اواخر تابستان و پس از تاریخی که در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود شروع کرده است. فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس ایکس باکس، در مصاحبه‌ گسترده‌ای توضیح داد که چرا این شرکت خطر این را به جان خرید که روند ساخت کنسول خود را دیرتر از سونی شروع کند.

طبق صحبت‌های فیل اسپنر، مایکروسافت قصد داشت که در چیپ ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس از فناوری اختصاصی AMD استفاده کند، به همین دلیل تیم تولید مجبور شد که روند توسعه را دیرتر از تاریخ برنامه‌ریزی شده آغاز کند.

 

فیل اسپنر گفت:

ما روند توسعه را در اواخر تابستان آغاز کردیم. در رقابت با سونی کمی عقب افتاده بودیم چرا که می‌خواستیم از فناوری خاصی از AMD در چیپ کنسول استفاده کنیم.

 

او در ادامه توضیح داد: «ما در تولید ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس کمی نسبت به سونی در روند ساخت عقب افتاده بودیم. پس از اتمام روند توسعه باید کنسول‌ها را به فروشگاه‌ها و پخش‌کننده‌ها ارسال کنید. طی ساخت ایکس باکس سری ایکس، ما در ساخت و اتمام تولید کنسول کمی عقب افتاده بودیم ولی توانستیم این کنسول‌ها را در زمان مقرر به فروشگاه‌ها ارسال کنیم.»

 

مایکروسافت دقیقا مشخص نکرد که کدام فناوری روند تولید را به تعویق انداخت، ولی هنگامی که به انتشار ایکس باکس سری ایکس و اس نزدیک می‌شدیم، این شرکت گفت که کنسول‌های نسل جدید مایکروسافت تنها کنسول‌هایی خواهند بود که از مهندسی RDNA 2 به طور کامل بهره می‌برند. سونی در مورد پلی استیشن 5 چنین حرفی نزد، در صورتی که هر دوی این کنسول‌های از بخش بزرگی از فناوری RDNA 2 شرکت AMD استفاده می‌کردند.

 

اسپنسر در مورد اختلاف روند تولید در کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس گفت که در حال حاضر ایکس باکس سری ایکس دارای نقاط قوت بیشتری است ولی شرایط لزوما به همین شکل نخواهد ماند.

 

برچسب ها: Xbox series x, Xbox series s
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.