15 منطقه برتر در سری بازی God of War

15 منطقه برتر در سری بازی God of War

رضا مدرسی رضا مدرسی
1 سال و 7 ماه و 17 روز پیش

مجموعه بازی God of War با بردن بازیکنانش به دو دنیای اساطیری یونان باستان و نورس در طول سالیان گذشته، توانسته جهان‌های فوق العاده‌ای خلق کند که هر یک با مناطق به یاد ماندنی‌ای پر شده‌اند که به دلایل زیادی هنوز هم که هنوز است، از یاد نرفته‌اند؛ چه یک رخداد داستانی مهم باشد، چه طراحی عالی خود بازی، و چه بسیاری دلایل دیگر، بازی God of War پر شده است از این نوع مناطق و محیط‌های ستودنی. با انتشار بازی God of War Ragnarok، تصمیم گرفتیم نگاهی به تاریخچه سری بازی God of War داشته باشیم و 14 منطقه برتر این مجموعه را مرور کنیم؛ این مقاله اسپویلی از بازی God of War Ragnarok ندارد.

 

برای خرید بازی God of War Ragnarok از فروشگاه اینترنتی Pspro می‌توانید اینجا کلیک کنید.

سوار بر گایا (بازی GOD OF WAR 3)

15 منطقه برتر در سری بازی God of War

پیدا کردن بازی‌هایی که مرحله آغازین بهتری از بازی God of War 3 داشته باشند واقعا سخت است. شروع این بازی دقیقا از نقطه پایانی بازی God of War 2 بود، و در همان لحظات ابتدایی، بازی به شما خبر می‌دهد که از نظر وسعت و اندازه، قرار است با چه چیز عظیمی رو به رو باشید. در طول تمام گیم‌پلی این مرحله، می‌توانید شاهد مبارزه تایتان‌ها و المپ‌نشینان باشید که در پشت صحنه در جریان است و خود کریتوس نیز در حال مبارزه با پوسیدون است و می‌خواهد او را نابود کند.

دشت‌های الیزیوم (بازی God of War CHAINS OF OLYMPUS)

15 منطقه برتر در سری بازی God of War

شاید بازی God of War: Chains of Olympus تجربه‌ای کوتاه باشد و شاید هم برای کنسول PSP عرضه شده باشد، اما هیچ یک از این دو مورد جلوی کیفیتِ بالای بازی را نگرفته است و همچنان شاهد عنوانی عالی از مجموعه بازی GoW بودیم. پایان‌بندی بازی نیز مثل دیگر بخش‌هایش عالی طراحی شده بود. مرحله «دشت‌های الیزیوم» شاید چندان گیم‌پلی عمیقی نداشته باشد، اما از منظر داستانی نقطه مهمی محسوب می‌شود و احساسات بازیکن را بر می‌انگیزد، چرا که کریتوس یک بار برای همیشه باید با دخترِ از دنیا رفته‌اش خداحافظی کند تا جلوی پرسفون و اطلس را بگیرد. البته مبارزه با این دو باس فایت نیز طراحی بسیار خوبی دارد و یکی از بخش‌های جذاب بازی است.

 

زندانِ ملعونین (بازی God of War ASCENSION)

15 منطقه برتر در سری بازی God of War

بازی God of War Ascension را می‌توانیم ضعیف‌ترین نسخه از خانواده سری بازی خدای جنگ بدانیم، اما با وجود تمام نکات منفی که بازی را احاطه کرده‌اند، حداقل از این موضوع مطمئن هستیم که بازی شروع خیلی خوبی داشت. کریتوس خود را زندانی شده توسط الهگان انتقام می‌بیند و تلاشِ وی برای فرار، تبدیل به مبارزه‌ای خونین می‌گردد که دقیقا همان چیزی است که در DNA بازی God of War می‌شناسیم. او بعدتر می‌فهمد که زندان در اصل خودِ Aegeon، تایتان عظیم الجثه است و سپس با او هم مبارزه می‌کند و در نبردی حماسی، موفق به خلق بهترین بخش بازی God of War Ascencion می‌شود.

سرزمین رودز (بازی GOD OF WAR 2)

colossus god of war 2

حالا که حرف از مراحل آغازین گل کرده است، باید به مرحله اول بازی God of War 2 هم اشاره کنیم که یکی از بهترین‌هاست. کریتوس وارد شهر رودز می‌شود و آنجا را به خاک و خون می‌کشد، داستان بازی نیز لحظات حساسی را به نمایش می‌گذارد که شاید مهم‌ترین آنها جایی باشد که خیانت زئوس را مشاهده می‌کنیم و تیغه‌های المپ (Blades of Olympus) نیز به بازیکن معرفی می‌شوند. صحبت از مرحله رودز و بازی God of War 2 بدون اشاره به غولِ رودز هم ممکن نیست، غولی که مبارزه با او به عنوان یک باس فایت بسیار هیجان انگیز است که مکانیزم‌های جدید و فراوانی را هم در همان مرحله نحستین بازی به رخ بازیکن می‌کشاند.

الفهایم (بازی GOD OF WAR 2018)

بازی God of War 2018 در یک تصمیم پر از ریسک، ضرباهنگ و سرعتِ زیاد مجموعه بازی خدای جنگ را تغییر داد و با هدف بیشتر نمایان کردن داستان، این خطر را به جان خرید. نتیجه نهایی عالی بود و این بازی نه تنها در زمینه مبارزات دست کمی از نسخه‌های قبلی نداشت، بلکه از منظر داستانی هم تبدیل به شاهکار شد و توانست موفقیت آمیز باشد. کریتوس و آترئوس در جریان ماجراجویی‌عای خود به سرزمین الف‌ها یعنی الفهایم هم می‌روند که یکی از نُه دنیای جهانِ اساطیری نورس است. این سرزمین بسیار زیباست و علاوه بر زیبایی ظاهری، داستان خارق العاده‌ای هم برای روایت دارد و باس‌فایت‌های جذابی به مبارزه با کریتوس و پسرش می‌آیند که قطعا از یادتان نخواهند رفت.

معبد پاندورا (بازی GOD OF WAR 1)

بیشتر بازی God of War در معبد پاندورا جریان دارد، اما نگاه کردن به بخش‌های مختلف این عنوان و به یاد نیاوردن خاطراتی ماندگار که در ذهن‌تان مانده‌اند، بسیار سخت است. معمای حلقه پاندورا بخش بزرگی از این عنوان را به خود اختصاص داده، چالش‌هایی که توسط پوسیدون و اطلس داده می‌شوند جذابیت خاصی دارند و تیغه‌های هیدیز نیز یکی از چالش‌های زیرکانه این بازی است که هنوز هم می‌تواند شما را گول بزند. مبارزه‌ای حماسی با نگهبان پاندورا نیز در می‌گیرد که در واضحا به یکی دیگر از بخش‌های عالی بازی ختم می‌شود که در آن با Bluffs of Madness و مقبره معمار (Architect’s Tomb)  سر و کله می‌زنید.

تارتاروس (بازی GOD OF WAR 3)

cronos god of war 3

بازی God of War 3 به شکل عجیبی پر از مناطق خارق العاده و صحنه‌های جذاب و حماسی بود، که بدون کوچک‌ترین ذره‌ای شک می‌توانیم بگوییم که بهترین لحظه کل بازی جایی بود که کریتوس با کرونوس مواجه شد. شاید اگر از نظر جثه و اندازه به مبارزه این دو هیولا نگاه کنید، با خود فکر کنید که چه مبارزه ناعادلانه‌ای، اما کریتوس با استفاده از قدرت‌های مرگ‌بار خود موفق به شکست دادن تایتان بزرگ می‌شود و او را به زمین می‌زند. بخش‌های مختلفی از گیم‌پلی این عنوان هم مثال زدنی هستند، اما مبارزه با خود تایتان کرونوس چیز دیگری است که مزه‌اش تا انتهای بازی زیر زبان‌تان باقی می‌ماند و آن را تبدیل به یکی از بهترین بخش‌های کل مجموعه می‌کند.

آتلانتیس (بازی God of War GHOST OF SPARTA)

god of war ghost of sparta atlantis

در طول تمام نسخه‌های مجموعه بازی God of War که در سرزمین یونان جریان داشت، دیدیم که کریتوس به تنهایی و قدم به قدم، کل دنیای یونان باستان را نابود کرد. یکی از بخش‌های مهم این پروسه نابودی در بازی Ghost of Sparta رقم خورد که در آن فهمیدیم دلیل گمشده بودن شهر آتلانتیس، کسی نبوده است جز کریتوس. در یکی از بخش‌های طولانی بازی می‌بینیم که کریتوس با اسکیلا و کالیستو (که مادر در حال مرگ کریتوس است) مبارزه می‌کند، مناظر زیبایی در آتلانتیس می‌بیند و در جریان نبردی با تایتان ته‌را، آتشفشانی روشن می‌شود که در نهایت کل شهر را با خود به خاکستر تبدیل می‌کند.

Iداخل کوهستان (بازی GOD OF WAR 2018)

god of war inside the mountain

سفر کریتوس و آترئوس برای رسیدن به قله بلندترین کوه میدگارد، آن‌ها را به ماجراجویی در بخش‌های داخلی کوه هم می‌برد که قطعا یکی از برجسته‌ترین بخش‌های کل بازی محسوب می‌شود. از منظر طراحی مراحل، این بخش از بازی واقعا عالی خلق شده است: راه‌های تو در تو، اتاق‌هایی که به هم متصل می‌شوند، معماهای هوشمندانه و مبارزات سرگرم‌کننده از مواردی هستند که این بخش از بازی را لذ‌ت‌بخش می‌سازند. البته که وجود یک اژدهای بزرگ که از خود برق ساطع می‌کند یکی دیگر از بزرگ‌ترین دلایلی است که این بخش را از مناطق برتر سری بازی God of War می‌دانیم!

جزیره آفرینش (بازی GOD OF WAR 2)

kraken god of war 2

ماموریت کریتوس برای انتقام در بازی God of War 2 او را به جزیره آفرینش می‌برد که یکی از بخش‌های طولانی بازی است. این جزیره پر شده از زیبایی‌ها و جزئیاتی که باعث دوست‌داشتنی شدن این منطقه می‌شوند. در ابتدا شما با امثال پرسئوس و یوریاله مبارزه می‌کنید، سپس به مصاف ایکاروس می‌روید که خود مکانیزم جدیدی برای پرواز در اختیارتان می‌گذارد، و در نبردی حماسی با یک کراکن، مسیر رسیدن به بخش‌های انتهایی را هموار می‌سازید. در آخر کریتوس به کاخِ سرنوشت می‌رسد و با خواهران سرنوشت می‌جنگد و (قاعدتا) آن‌ها را می‌کشد، تا توانایی سفر در زمان را به دست‌ آورد.

اسب‌های زمان (بازی GOD OF WAR 2)

god of war 2 steeds of time

یکی از بخش‌های کوچک حضور در جزیره آفرینش در بازی God of War 2، جایی است که کریتوس با استفاده از اسب‌های زمان، کل جزیره را به داخل آب می‌کشد که یکی از بهترین لحظات کل این بازی را خلق می‌کند. همان زیبایی ظاهری بازی در این بخش برای حضور در این مقاله و لیست کافی است، اما مبارزه با تسئوس نیز یکی دیگر از دلایل بزرگی است که بخش اسب‌های زمان در بازی God of War 2 را به جذابیت زیادی می‌رساند.

جسد ثامور (بازی GOD OF WAR 2018)

god of war

یکی دیگر از نمونه‌های واضح طراحی مراحل فوق‌العاده در بازی God of War 2018، مرحله جسد ثاموراست. کریتوس و آترئوس در سرزمین میدگارد به این ناحیه بر می‌خورند. جنازه این غول یخی در تمام مدت روی شما سنگینی می‌کند و نمی‌توان توجه خود را از حضور مرده‌اش منحرف کرد. این که کریتوس و آترئوس می‌خواهند سلاح در دست این غول را روی زمین بیندازند تا جزیره یخی زیر پایشان را خورد کند، یکی دیگر از دلایل جذابیت مرحله‌ای است که در اواخر بازی آن را تجربه خواهید کرد.

باغ هِرا (بازی GOD OF WAR 3)

god of war 3 hera's garden

نسخه‌های مختلف سری بازی God of War معماهای جذاب و سرگرم‌کننده‌ای دارند، اما بیشتر طرفداران این مجموعه به شما خواهند گفت که در زمینه معما، برجسته‌ترین بخش متعلق به مرحله باغ هرا در بازی God of War 3 بود. کل این منطقه مشابه پازلی است که جذابیت معما را دو چندان می‌کند. مکانیزم‌هایی که قصد گول زدن شما را دارند و می‌خواهند زاویه دیدتان را به بازی بگیرند، و چالش‌های سخت باغ هرا آن‌قدر جذاب هستند که حتی اگر از طرفداران حل معما نباشید، از این مرحله خوش‌تان خواهد آمد. 

قلمروی مرگ (بازی God of War GHOST OF SPARTA)

god of war ghost of sparta thanatos

سفر کریتوس برای نجات جان برادرش از همان ابتدا هم قرار نبود پایان خوشی داشته باشد، اما نمی‌توان از لحظات فراموش‌نشدنی آخرین دیدار کریتوس و دِیموس چشم پوشید. دوئل کوتاهی بین این دو رخ می‌دهد و در نهایت می‌بینیم که دو برادر دست در دست هم، علیه تاناتوس در حال جنگیدن هستند. با اینکه این جنگ به قیمت جان دِیموس تمام می‌شود، اما کریتوس موفق به گرفتن جان تاناتوس می‌شود. این بخش و مرحله پایانی خارق العاده بر یک بازی خارق العاده است که باعث ماندگار شدنش در ذهن بازیکنان نیز شده است.

رودخانه نُه (بازی GOD OF WAR 2018)

God of War: Exploring game world - when it's best to start? |  gamepressure.com

در این مقاله از چندین منطقه مختلف در بازی God of War 2018 حرف زدیم، اما همانطور که بسیاری باور دارند، احتمالا شما نیز موافق باشید که بهترین منطقه این بازی جایی نبود جز رودخانه نُه، جایی که مدام به آن باز می‌گشتیم و بعد از هر چند ساعت پیشروی در بازی، شاهد دگرگونی‌های مختلفی در ظاهرش بودیم. این پویایی منطقه، در کنار امن بودنش، باعث می‌شدند که رودخانه نُه تبدیل شود به جایی که همیشه احساس تازگی داشت و بازیکن را به سمت خود جذب می‌کرد.

 

برچسب ها: God of War Ragnarok, God of War, PlayStation 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.