نمایشی 9 دقیقه ای از گیم پلی بازی Deathloop منتشر شد

نمایشی 9 دقیقه ای از گیم پلی بازی Deathloop منتشر شد

میثم عبدالهی پور میثم عبدالهی پور
1 سال و 6 ماه و 26 روز پیش

طی رویداد State of Play بامداد امروز، شرکت Bethesda  نمایشی 9 دقیقه‌ای از گیم‌پلی عنوان جدید استودیو Arkane، بازی Deathloop را  ارائه کرد. این ویدیو اختصاصی از گیم‌پلی بازی انحصاری زمانی پلی استیشن 5، بازیکنان را در شرایطی که همراه با یکی از دشمنان دیرینه‌شان در یک چرخه زمانی مرگبار گرفتار شده‌اند نشان می‌دهد.

در این تریلر 9 دقیقه‌ای، کلت (Colt) شخصیت اصلی بازی Deathloop، در تلاش برای کشتن فردی به نام الکسیس دورسی (Aleksis Dorsey) ملقب به «گرگ» است که به عنوان یکی از هشت هدف اصلی کلت معرفی می‌شود. کلت باید برای به پایان رساندن چرخه زمانی، هر هشت هدفش را در یک روز واحد به قتل برساند. راه و روش‌های متفاوتی برای رسیدن و به قتل رساندن این اهداف وجود دارند اما ویدیو گیم‌پلی فقط یکی از راه‌های رسیدن به الکسی را به نمایش می‌گذارد.

 

 

وقتی که کلت هدفش الکسیس را به قتل می‌رساند، به صورت کاملا تصادفی به دشمن دیرینه‌اش جولیانا (Julianna) برخورد می‌کند. جولیانا توسط بازیکنان دیگر یا هوش‌مصنوعی بازی کنترل شده و در زمان‌هایی تصادفی به دنیای شما حمله می‌کند تا با کشتن کلت از به پایان رسیدن چرخه زمانی جلوگیری کند. همانطور که در ویدیو مشخص است، جولیانا در نهایت کلت را به قتل رسانده و چرخه زمانی را از نو آغاز می‌کند.

 

نکته جذاب در رابطه با چرخه‌های زمانی این است که تمام ساکنان جزیره بلک‌ریف (Blackreef) به جز جولیانا دچار فراموشی شده و خاطرات خود را از دست می‌دهند، گیر افتادن در یک چرخه زمانی برای مدتی طولانی عوارض جانبی بسیاری روی ساکنان جزیره و حتی کلت داشته است و هیچ‌کدام – جز جولیانا – به درستی نمی‌دانند که برای چه مدتی در این چرخه گرفتار شده‌اند و هربار در یک روز ثابت از خواب بیدار می‌شوند و وقایع تکراری را رقم می‌زنند.

 

کلت می‌تواند بعد از کشتن اهدافش، آیتم‌ها و ارتقاهایی جدید به دست بیاورد، برای مثال او پس از کشتن الکسیس توانایی پرتاب کردن دشمنان به اطراف را به دست می‌آورد، در حقیقت کشن اهداف همیشه پاداشی به بازیکنان خواهد داد که برای ارتقا توانایی‌ها و سلاح‌های کلت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

نمایشی 9 دقیقه ای از گیم پلی بازی Deathloop منتشر شد

 

با اینکه بعد از هربار مرگ چرخه از نو آغاز می‌شود و کلت خاطراتی از وقایع قبلی ندارد، اما مجبور نیست که همه چیز را دوباره از نو اغاز کند؛ با دستیابی به واحد پولی به نام Residuum که با کشتن اهداف و فعالیت‌های دیگر به دست می‌آید، می‌توانید سلاح‌های ارتقا یافته و توانایی‌های به دست آمده را به چرخه‌های بعدی منتقل کنید. در این نمایش همچنین قابلیت جدیدی به نام Reprise معرفی شد، این توانایی که در بخش‌های ابتدایی بازی در دسترس قرار می‌گیرد، به کلت اجازه می‌دهد تا «دوبار» پس از مردن، زمان را به عقب برگردانده و از آغازشدن مجدد چرخه جلوگیری کند، با این حال اگر برای بار سوم کشته شوید، چرخه زمانی طبق قانون بازی دوباره آغاز خواهد شد. وقتی که از قابلیت Reprise استفاده کنید، زمان فقط برای کلت به عقب برمی‌گردد و روی جزیره و ساکنانش بی‌اثر خواهد بود، بنابراین تمام دشمنانی که تا آن لحظه به قتل رسانده‌ بودید، همچنان مرده باقی می‌مانند.

 

این نمایش 9 دقیقه‌ای ویژگی‌های منحصر به فردی از طراحی خاص و خلاقانه بازی Deathloop را به نمایش می‌گذارد. بازی Deathloop در تاریخ ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ برای پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد. همچنین این بازی پس از مدتی مشخص از انحصار کنسول سونی خارج خواهد شد، برای اطلاع دقیق از زمان خارج شدن بازی Deathloop از انحصار پلی استیشن 5 اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: Deathloop, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.