عمر مفید کنترلر دوال سنس بسیار کوتاه است

عمر مفید کنترلر دوال سنس بسیار کوتاه است

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
3 سال و 5 ماه و 1 روز پیش

در بررسی‌ که اخیرا توسط وبسایت iFixIt از کنترلر دوال سنس، مخصوص پلی استیشن 5 صورت گرفت، مشخص شد که عمر مفید استیک‌های آنالوگ این کنترلر تنها 417 ساعت است و پس از آن به مرور کارایی آن‌ها کاهش می‌یابد و دچار دریفت شدید می‌شوند. دریفت به حالتی گفته می‌شود که آنالوگ‌های یک کنترلر به صورت خودکار به جهات مختلف حرکت می‌کنند. در هفته‌های اخیر یک پرونده حقوقی هم علیه سونی شکل گرفته بود که به مشکلات کنترلر دوال سنس و عمل نکردن سونی به وعده‌هایش در خصوص این کنترلر اشاره می‌کرد و حالا ریشه این مشکلات مشخص شده است.

سونی در ساخت استیک‌های آنالوگ کنترلر دوال سنس از همان موادی استفاده کرده است که برای ساخت استیک‌های آنالوگ کنترلرهای دوال شاک 4 استفاده کرده بود. استفاده از این مواد قدیمی در، پلی استیشن 5، محصولی که سونی تمرکز زیادی روی آینده نگرانه بودن آن داشت اصلا با وعده‌های این کمپانی همخوانی ندارد.

 

 

در توضیحاتی که کمپانی ALPS ( کمپانی تولید کننده مواد سازنده این استیک‌ها) درباره حداکثر عمر مفید استیک‌های کنترلر دوال سنس منتشر کرده است، حداکثر چرخش‌هایی که استیک‌های آنالوگ، می‌توانند بدون آسیب متحمل شوند دو میلیون چرخش، و حداکثر میزان فشار دادن آن‌ها و استفاده از دکمه‌های L3 و R3، حدود 500 هزار فشار برآورد شده است. البته بازی Call of Duty: Warzone استفاده بسیار زیادی از دکمه‌های L3 و R3 می‌کند و این اعداد و ارقام در بررسی وبسایت iFixIt در همین بازی به ثبت رسیده‌اند. در این آزمایش، تنها 417 ساعت طول کشید تا حداکثر عمر مفید ذکر شده برای استیک‌های آنالوگ کنترلر دوال سنس که توسط توسط کمپانی ALPS برای سونی ساخته شده‌اند، به پایان برسد. هرچند این عمر مفید در بازی‌های مختلف متفاوت خواهد بود، اما در مجموع، عمر مفید استیک‌های آنالوگ دوال سنس برای بازیکن‌هایی که زمان زیادی به بازی کردن اختصاص می‌دهند بسیار کم خواهد بود.

اگر یک بازیکن به طور میانگین روزانه دو ساعت را به تجربه بازی‌ها با پلی استیشن 5 اختصاص دهد، تنها هفت ماه طول می‌کشد تا عمر مفید استیک‌های آنالوگ کنترلر دوال سنس به اتمام برسد و پس از آن هر لحظه احتمال دارد تا این استیک‌ها با مشکل روبرو شوند. با توجه به این که سه ماه از عرضه پلی استیشن 5 در بازار‌های جهانی می‌گذرد، به مرور زمان گزارش‌های خرابی کنترلر دوال سنس بیشتر و بیشتر خواهند شد.

 

 

این وب‌سایت سه راه حل برای مشکل خرابی و تعمیر دوال سنس پیشنهاد می‌کند که عبارتند از:

تعمیر کنترلر توسط خود کاربر یا یک متخصص با تجربه
استفاده از گارانتی 12 ماهه پلی استیشن 5 و تعویض کنترلر در این بازه زمانی
خرید یک دوال سنس دیگر
نظر شما درباره چالش جدید سونی چیست؟ آیا تا به امروز مشکلی در استفاده از کنترلر دوال سنس داشته‌اید؟ نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها: dualsense, ps5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.