نینتندو سوییچ به سال‌های میانی عمرش رسیده است

نینتندو سوییچ به سال‌های میانی عمرش رسیده است

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
1 سال و 6 ماه و 25 روز پیش

کنسول نینتندو سوییچ، یکی از محبوب‌ترین کنسول‌های دستی طول تاریخ و یکی از پرفروش‌ترین کنسول‌های دو نسل اخیر. بله دو نسل اخیر! همانطور که می‌دانید نینتندو سوییچ در ماه مارچ سال 2017 عرضه شد و با توجه به برنامه‌ریزی روسای شرکت نینتندو قرار بود تا سوییچ به یکی از کنسول‌های این کمپانی با طول عمری زیاد، تبدیل شود.

 

پس از عرضه این کنسول کوچک و جذاب، هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد که سوییچ بتواند به رقیبی سرسخت برای ایکس باکس و پلی استیشن تبدیل شود. اما با توجه به اینکه نینتندو سوییچ مسیری متفاوت را طی می‌کرد، این اتفاق رخ داد و حالا شاهد هستیم که پنج سال از انتشار این کنسول گذشته و مدیران شرکت نینتندو هنوز قصد ندارد این دستگاه را با نسخه‌ای جدید‌تر تعویض کنند.

 

رئیس کمپانی نینتندو، شونتارو فروکاوا (Shuntaro Furukawa) در بیانیه‌ای رسمی توضیح داد که نینتندو سوییچ هنوز راه طولانی‌ای برای طی کردن دارد و در حال حاضر در میانه عمرش به سر می‌برد.

 

بدون شک یک کنسول تا زمانی که فروشی مناسب داشته باشد، باقی خواهد ماند و بلافاصله پس از اینکه فروشش با افت مواجه شود، شاهد انتشار نسخه جدید‌تر آن خواهیم بود. بسیاری از طرفداران منتظر رخ دادن چنین اتفاقی برای سوییچ بودند، اما اینطور که پیداست این کنسول قصد ندارد با افت فروش مواجه شود. نینتندو سوییچ در حال حاضر یکی از پرفروش‌ترین‌ کنسول‌هاست و تا به حال 93 میلیون نسخه فروش داشته است.

 

رئیس کمپانی نینتندو، در آخرین مصاحبه‌اش در جواب سوالی که از او در رابطه با کنسول بعدی نینتندو می‌پرسید، توضیح داد که برای سؤال هیچ‌جوابی وجود ندارد، چرا که هیچ اطلاعاتی در رابطه با کنسول جدید وجود ندارد. او ادامه داد که سوییچ یکی از بهترین موفقیت‌های آن‌ها بوده است و با توجه به روندی که دارد، در میانه عمرش قرار دارد. مخصوصا با توجه به اینکه نسخه‌های متفاوتی از آن مانند نینتندو سوییچ OLED، با فاصله چندساله منتشر می‌شوند.

فروکاوا اینگونه توضیح داده است:

«ما نمی‌توانیم در رابطه با کنسول بعدی‌مان اطلاعاتی را با شما به اشتراک بگذاریم. در حال حاضر پنجمین سال عرضه نینتندو سوییچ را می‌گذرانیم و می‌دانیم که میزان فروشش به بیش از 90 میلیون نسخه رسیده است. بر همین اساس، تصور می‌کنیم که این سیستم در میانه عمرش قرار دارد. بدون شک عرضه نسخه OLED نیز در این روند بی‌تاثیر نبوده است و با احتساب آن در حال حاضر سه مدل متفاوت از نینتندو سوییچ را عرضه کرده‌ایم که برای سبک‌های گوناگون بازی‌کردن و البته سبک زندگی‌های متفاوت مناسب خواهند بود. این اتفاق باعث شده است تا پی‌ای بسیار قدرتمند برای این سیستم شکل بگیرد و بتواند طول عمرش را افزایش دهد. مخصوصا باتوجه به اینکه سیستم نرم‌افزاری ما، سیستم سخت افزارمان را مدام ارتقا می‌دهد.»

 

به غیر از کنسول NES، تا به حال شاهد  هیچ کنسول دیگری از سوی نینتندو نبودیم که بیشتر از شش سال در بازار باقی بماند و با توجه به روندی که سوییچ در حال طی کردنش است، به نظر می‌رسد تا سال آینده بتواند رکورد شش ساله کنسول NES را نیز بشکند و حتی فاصله این رکورد‌ را با انتشار نسخه‌های گوناگون دیگر، بسیار بیشتر کند. قطعا این هدفی است که سران شرکت نینتندو در سر دارند و اگر همه‌چیز برایشان به خوبی پیش برود، بدون شک طول عمر نینتندو سوییچ را حداقل به هشت سال خواهند رساند.

 

البته این در حالی است که رقبای نینتندو کنسول‌های جدید و ابرقدرتشان را در سال گذشته منتشر کرده‌اند و در حال مانوور دادن روی آن‌ها هستند. بنابراین اگر نینتندو نتواند از نظر سخت افزاری با این دو کنسول رقابت کند و همچنان قیمتی برابر با آن‌ها را داشته باشد، با شکست مواجه خواهد شد.

 

به هر حال نینتندو سوییچ قابلیت دریاقت سخت‌افزار بهتر را نیز دارد و می‌تواند به راحتی با یک مهندسی هوشمندنه به کنسولی بهتر با قدرتی بیشتر تبدیل شود و همچنان نامش را نگه‌ دارد.

 

نظر شما در رابطه با روند صعودی کنسول نینتندو سوییچ چیست؟

برای دنبال کردن اخبار مربوط به سوییچ و بروزرسانی‌هایش با ما همراه باشید.

برچسب ها: نینتندو سوییچ OLED model, نینتندو سوییچ, نینتندو سوییچ لایت
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.