iOS 16 از جوی کان و کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ پشتیبانی می‌کند

iOS 16 از جوی کان و کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ پشتیبانی می‌کند

رضا مدرسی رضا مدرسی
1 سال و 8 ماه و 26 روز پیش

اپل در حال اضافه کردن پشتیبانی رسمی از جوی کان و کنترلر حرفه‌ای نینتندو سوییچ به iOS16 است و انگار عملکرد این دستگاه‌ها روی آیفون چندان هم بد نیستند. رایلی تستوت (Riley Testut) که از توسعه دهندگان حوزه آیفون و iOS است، این موضوع را کشف کرد و گفت که در بتای iOS 16 که مخصوص سازندگان بوده، متوجه وجود پشتیبانی از جوی کان و کنترلر پرو نینتندو سوییچ شده است.

 

تستوت مدعی است که این دو دستگاه به شکل «بی‌نقص» با هم کار می‌کنند و برای هر دو جوی کان، یک سیگنال وجود دارد و بازی‌ها از این طریق کنترلر را تشخیص داده و به آن متصل می‌شوند. نت براون (Nat Brown)، مدیر مهندسی اپل این موضوع را تایید کرد و حتی گفت که روش‌های جالبی برای شخصی‌سازی نحوه استفاده از جوی کان‌ها وجود دارد. شما می‌توانید با تنظیمات iOS 16 از هر دو جوی کان به عنوان یک کنترلر استفاده کنید، یا با نگه داشتن دکمه‌های اسکرین شات و Home برای چند ثانیه، کاری کنید که هر یک از جوی کان‌ها به عنوان کنترلری جداگانه شناسایی شوند.

 

 

پشتیبانی از جوی کان برای دستگاه‌هایی همانند آیفون و آیپد می‌تواند بسیار جالب باشد، چرا که سازندگان بازی می‌توانند با این قابلیت دست به خلاقیت‌های بیشتری بزنند و راه‌های جدیدی برای تجربه بازیکن خلق کنند. تقریبا یک سال پیش بود که آیفون پشتیبانی رسمی از کنترلرهای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس را نیز دریافت کرد و حال نینتندو سوییچ نیز به این مجموعه اضافه شده.

 

iOS 16 فعلا در حال توسعه است و ماه بعد شاهد بتایی از این سیستم خواهیم بود. انتشار رسمی و کامل iOS 16 در پاییز رخ خواهد داد.

برچسب ها: نینتندو سوییچ
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.