معرفی بهترین میکروفون ها برای استریم و بازی کردن

معرفی بهترین میکروفون ها برای استریم و بازی کردن

آرین صفری آرین صفری
2 سال و 10 ماه و 11 روز پیش

فرآیند یافتن بهترین میکروفون ها برای استریم و بازی کردن می‌تواند برای بسیاری از بازیکنان خسته کننده باشد. با اینکه میکروفون های با کیفیت زیادی در دسترس بازیکنان است، اما اصطلاحات و کلمات فنی این صنعت همیشه برای بازیکنان ترسناک بوده است. به همین دلیل لیستی از مدعیان عنوان بهترین میکروفون برای استریمرها و گیمرها را جمع آوری کردیم.

قبل از خواندن لیست، بهتر است با بعضی از اصطلاحات اولیه آشنا شوید.

 
الگوی قطبی (Polar Pattern) چیست؟

به چگونگی دریافت صدا توسط میکروفون الگوی قطبی می‌گویند. به دلیل تفاوت الگوی قطبی میکروفون‌ها، عملکرد آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. شناخت عنواع الگوی قطبی، در انتخاب میکروفون مورد نظر شما نقش مهمی خواهد داشت.

 

الگوهای قطبی میکروفون به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

کاردیوئید (Cardioid): صداها مستقیما از جلوی میکروفون دریافت می‌شوند. این الگو مناسب بازیکنانی است که تنها نیازمند شنیده شدن صدای خود هستند.

دو طرفه (Bidirectional): صدا‌ها از دو سمت جلو و عقب میکروفون دریافت می‌شوند. مناسب برای زمانی که دو نفر در حال صحبت کردن هستند.

همه جانبه (Omnidirectional): صداها در شعاع دایره‌ای گسترده دریافت می‌شوند. این الگو برای برای پادکست‌ها ایده‌آل است.

با دانستن این اطلاعات اولیه، قطعا خرید شما هوشمندانه تر خواهد بود.

 

معرفی بهترین میکروفون ها برای استریم و بازی کردن

1. Samson G-Track Pro

بهترین میکروفون برای استریم کردن بازی‌ها

مشخصات:

ولتاژ: 100 ولت

الگوهای قطبی: کاردیوئید، دو طرفه، همه جانبه

طریقه اتصال: کابل USB

پاسخ فرکانس: بین 50 تا 20 هزار هرتز

امکانات: قابلیت ظبط دوگانه، ورودی برای ابزار مختلف، نظارت بر تأخیر صفر (Zero-Latency)، کنترل میزان صدای هدفون و قابلیت بی‌صدا کردن.

نکات مثبت: کیفیت صدای عالی، طراحی محکم، قابلیت رابط صوتی

نکات منفی: دشوار بودن راه اندازی و نصب میکروفون

 

میکروفون Samson’s G-Track Pro بدون شک یکی از بهترین میکروفون ها برای استریم و بازی کردن است. کیفیت صدای عالی، پایه بسیار محکم و وجود سه الگوی قطبی، آن را به انتخابی بسیار انعطاف پذیر و سازگار تبدیل می کند. به لطف صدای واضح و و شفاف آن، اکثر میکروفون‌های گران قیمت استودیویی را به راحتی شکست می دهد. G-Track Pro همچنین هنگام ضبط صدا نیز شما را ناامید نخواهد کرد. با اضافه کردن گزینه‌های مختلف مربوط به خوانندگی و سازها، ابزاری کامل برای انجام هرکاری در دست خواهید داشت. با اینکه از سایر گزینه‌های ذکر شده در این لیست گرانتر است، اما از نظر ارزش پولی، همه آن‌ها را به راحتی پشت سر می گذارد.

 

معرفی بهترین میکروفون ها برای استریم و بازی کردن

2. Blue Yeti Nano

بهترین میکروفون برای استریم کردن بازی‌ها با بودجه کم

مشخصات:

ولتاژ: 5 ولت

الگوهای قطبی: کاردیوئید، همه جانبه

طریقه اتصال: کابل USB

پاسخ فرکانس: بین 20 تا 20 هزار هرتز

امکانات: نرخ نمونه برداری kHz48، نظارت بر تأخیر صفر، کنترل میزان صدای هدفون و قابلیت بی‌صدا کردن.

نکات مثبت: طراحی محکم، استفاده بدون دردسر و راحت، مقرون به صرفه (نسبت به سایر میکروفون‌های Yeti)

نکات منفی: قابلیت شخصی سازی کمتر نسبت به سایر میکروفون‌های Yeti

 

زمانی که صحبت از بهترین میکروفون ها برای استریم کردن بازی‌ درمیان باشد، نام میکروفون‌های Blue، به‌دلیل مهارت بی‌نظیر این کمپانی در ساخت میکرفون، همیشه سر زبان‌ها خواهد بود. میکروفون Blue Yeti Nano نیز از این قافله عقب نیست. این میکروفون با صوتی عالی و تنظیم کندانسور دوگانه، فرمول همیشگی Yeti را در عین کاهش قیمت میکروفون کامل می کند. وزن میکروفون نانو نصف وزن یتی اصلی است که باعث قابل حمل‌تر بودن آن نسبت به نمونه مشابه آن می‌شود. به لطف اتصال USB، نصب و تنظیم آن به راحتی انجام می‌شود و می‌توانید در کمترین زمان شروع به ظبط صدا کنید. اگرچه با خرید این میکروفون برخی از آپشن‌های موجود در یتی‌های گران‌تر را از دست خواهید داد، اما امکانات دیگری در این میکروفون وجود دارد که شما را از خرید آن پشیمان نخواهد کرد. برای مثال، می‌توانید در حین استفاده، بین الگوی قطبی کاردیوئید و همه جانبه سوییچ کنید.

 

معرفی بهترین میکروفون ها برای استریم و بازی کردن

3. Rode NT USB

بهترین میکروفون حرفه‌ای برای استریم کردن بازی‌ها

مشخصات:

ولتاژ: 5 ولت

الگوی قطبی: کاردیوئید

پاسخ فرکانس: بین 20 تا 20 هزار هرتز

امکانات: وجود محفظه‌های دریافت صدا در اطراف میکروفون، دارای فیلتر پاپ شیلد، سه پایه، ، نظارت بر تأخیر صفر هدفون‌های استریو

نکات مثبت: کیفیت صوتی فوق‌العاده، فیلتر پاپ شیلد

نکات منفی: وجود تنها یک الگوی قطبی، سه پایه نازک

 

میکروفون Rode NT USB بدون شک یکی از بهترین میکروفون ها برای استریم بازی‌ها است. این میکروفون گران قیمت، با صدای عالی و کیفیت استودیویی، انتخاب خوبی برای کسانی است که قصد استریم کردن بازی‌ها به‌صورت حرفه‌ای را دارند. علاوه بر صدای عالی کاردیوئیدی، میکروفون Rode NT USB دارای کپسول داخلی پیش‌رفته است که صدای دکمه‌های کیبورد، ضربه زدن روی میز و موارد دیگر را کم می‌کند و یا به کلی از آن جلوگیری می‌کند. این ویژگی، امتیاز فروش بسیار مفیدی برای کسانی است که با رایانه‌های شخصی خود استریم می کنند. ویژگی غیر منتظره دیگر این میکروفون محافظ و فیلتر پاپ شیلد آن است، که از صداهای تحریک کننده و سخت مانند «پ» که کیفیت صدا را خراب می‌کنند جلوگیری می‌کند و صدای شفاف و واضحی را برای دیگران پخش می‌کند. از آنجا که معمولاً باید هزینه یک محافظ را جداگانه بپردازید، قرار داشتن یک محافظ در جعبه میکروفون عالی است.

 

معرفی بهترین میکروفون ها برای استریم و بازی کردن

4. Blue Yeti X

بهترین میکروفون برای استفاده‌های مختلف

مشخصات:

ولتاژ: 5 ولت

الگوهای قطبی: کاردیوئید، دو طرفه، همه جانبه، استریو

طریقه اتصال: کابل USB

پاسخ فرکانس: بین 20 تا 20 هزار هرتز

امکانات: دارای تکنولوژی BLUE VO!CE (این تکنولوژی فیلترهای صوتی‌ای ارائه می دهد که سر و صدا را کاهش می دهد و صدای شما را غنی تر، تمیزتر و حرفه ای تر می کند.)، نظارت بر تأخیر صفر، دکمه‌های کنترل هوشمند

نکات مثبت: بهترین میکروفون شرکت BLUE، تکنولوژی BLUE VO!CE، نشان دادن میزان صدا توسط نور LED

نکات منفی: صدای نسبتا بلند دکمه‌های میکروفون

 

شرکت BLUE  مدت زیادی است که بر تجارت میکروفون تسلط دارد، اما پیش از عرضه محصول جدید خود یعنی Yeti X، به ندرت از سایه پرفروش ترین محصول خود فرار کرده بود. این محصول جدید، نه‌تنها تمام قابلیت‌های مدل قبلی عالی بود را دارد، بلکه تمام این ویژگی‌ها را ارتقا داده است. صدای ارسال شده توسط Yeti X بی شک عالی است، و همچنین با داشتن با چهار الگوی قطبی، بازیکنان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. در طراحی Yeti X  نیز از نسخه نانو این محصول الهام گرفته شده است تا سبک‌تر و کم حجم تر از یتی اصلی باشد. با تمام این توصیفات، جالبترین ویژگی میکروفون Yeti X، قطعا دکمه‌های هوشمند و نرم‌افزار BLUE VO!CE آن است که آن را به یکی از بهترین میکروفون ها برای استریم تبدیل می‌کند.

 

معرفی بهترین میکروفون ها برای استریم و بازی کردن

5. Blue Yeti X World of Warcraft Edition

بهترین میکروفون برای بازی‌های نقش آفرینی

مشخصات:

ولتاژ: 5 ولت

الگوهای قطبی: کاردیوئید، دو طرفه، همه جانبه، استریو

طریقه اتصال: کابل USB

پاسخ فرکانس: بین 20 تا 20 هزار هرتز

امکانات: قابلیت تغییر صدا، جلوه‌های صوتی بازی World of Warcraft، نظارت بر تأخیر صفر

نکات مثبت: کیفیت صدای خارق‌العاده، قابلیت تغییر صدا، دارای نور LED و طراحی ساخت الهام گرفته از بازی World of Warcraft

نکات منفی: کمی گران‌تر از نسخه معمولی

 

میکروفون Yeti X هر آنچه قبلاً در محصولات پیشین ارائه شده بود را بهبود بخشید و نسخه World of Warcraft Edition این محصول، پیشرفت‌های آن را حتی بیشتر می کند. اگرچه ممکن است این میکروفون همان محصول قبلی ولی با طراحی جدید به نظر برسد، اما این نسخه چیزی فراتر از یک تغییر در طراحی است. گذشته از طراحی خاص و الهام گرفته شده از بازی World of Warcraft، تغییر اصلی آن در قابلیت تغییر صدای آن است. این نسخه از میکروفون Yeti X به شما امکان تغییر صدا و لحن خود به حالت اورک، دیو و ... را می‌دهد. علاوه بر این، مجموعه‌ای گسترده از جلوه‌های صوتی را می‌توانید در هر زمان پخش کنید تا به یکی از بهترین میکروفون ها برای استریم دسترسی داشته باشید.

 

معرفی بهترین میکروفون ها برای استریم و بازی کردن

6. Zalman ZM-Mic1
بهترین میکروفون برای استریمرهای مبتدی

مشخصات:

ولتاژ: 2 ولت

الگوهای قطبی: کاردیوئید

طریقه اتصال: جک 3.5 میلیمتری

پاسخ فرکانس: بین 100 تا 16 هزار هرتز

امکانات: دارای سه گیره کوچک، سبک وزن، کم مصرف

نکات مثبت: ارزان قیمت، صدایی بهتر از اکثر میکروفون‌های هدست

نکات منفی: دامنه فرکانس کم‌تر، دریافت صدای اطراف

 

شاید طراحی ZM-Mic1  خیلی هیجان‌آور و زیبا نباشد، اما تضمین می‌شود که از هر میکروفون داخلی در هدفون‌های مختلف پیشی بگیرید. ZM  از انرژی بسیار کمی استفاده می کند و به اندازه‌ای سبک است که تقریباً در هر جایی می توان آن را آویزان کرد. این میکروفون مناسب استریمرهایی است که تمام توجه و تمرکز خود را در بازی نگه می‌دارند و نیازی به یک میکروفون بزرگ که مقابل صفحه نمایشگر قرار بگیرد، ندارند. علاوه بر این، کیفیت صدای آن با بسیاری از میکروفون‌های گران قیمت هم تراز است. اگرچه برخی مواقع صدای محیط را نیز دریافت می‌کند، اما صدا‌های ریز دیگر، مانند صدای نفس کشیدن استفاده کننده را دریافت نخواهد کرد تا به یکی از  بهترین میکروفون ها برای استریم تبدیل شود.

 

معرفی بهترین میکروفون ها برای استریم و بازی کردن

7. Razer Seiren X

بهترین میکروفون جمع و جور برای استریم کردن بازی‌ها

مشخصات:

ولتاژ: 5 ولت

الگوهای قطبی: سوپر کاردیوئید

طریقه اتصال: کابل USB

پاسخ فرکانس: بین 20 تا 20 هزار هرتز

امکانات: ضربه گیر داخلی، دکمه بی‌صدا

 

برخی از میکروفون‌ها فضای زیادی را روی میز اشغال می‌کنند، اما میکروفون Razer Seiren X اینگونه نخواهد بود و فضای اشغال شده توسط آن بیشتر از یک قوطی نوشابه نیست. این امر باعث ایجاد شرایطی ایده‌آل برای استریم کردن در سایت‌هایی مانند Twitch  می شود، که در آن بینندگان هم می‌توانند شما را ببینند و همچنین گیم‌پلی بازی را تماشا کنند. همانطور که از کمپانی Razer  انتظار می‌رود، چند نکته قابل توجه در این میکروفون وجود دارد که باید درباره آن‌ها صحبت کرد. در ابتدا ضربه‌گیر داخلی در آن تعبیه شده است که باعث کاهش لرزش‌های ناشی از تکان خوردن میز می‌شود. همچنین الگوی قطبی سوپر کاردیوئید در طراحی آن استفاده شده است که باعث کاهش صدای پس‌زمینه و شفاف شدن صدای صحبت کننده می شود. میکروفون Razer Seiren X یکی از  بهترین میکروفون ها برای استریم است.

 

نظر شما درباره میکروفون‌های ذکر شده در این لیست چیست؟ اگر تجربه استفاده از هریک از این میکروفون‌ها یا میکروفون مناسب دیگری در نظر دارید با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

 
برچسب ها: سخت افزار, راهنمای خرید
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.