10 نکته درباره بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree که باید بدانید

10 نکته درباره بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree که باید بدانید

آرین صفری آرین صفری
2 ماه و 16 روز پیش

استودیو FromSoftware چندی پیش تریلری از گیم‌پلی بسته گسترش دهنده بازی Elden Ring به‌نام Shadow of the Erdtree منتشر کرد و بسیاری از بازیکنان را دوباره یرای این بازی ذوق‌زده کرد. در این تریلر سه‌دقیقه‌ای، نگاهی اجمالی به دنیایی مملو از محیط‌های جدید، باس‌ فایت‌های قدرتمند، دشمنان خطرناک و سلاح‌های جدید انداخته شد. بهترین نکته درباره این بسته گسترش دهنده این است که نیاز نیست برای عرضه شدنش مدت‌ها صبر کنید؛ زیرا این بسته قرار است در تاریخ 21 ژوئن (یک تیر) برای ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4 و کامپیوتر منتشر شود.

همزمان با انتشار تریلر، پیش‌نمایش‌ها و مصاحبه‌های متعددی از دیدگاه‌های کارگردان بازی Elden Ring، یعنی هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki)، منتشر شده است. میازاکی در این مصاحبه‌ها، درک عمیق تری از آنچه در بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree در انتظار بازیکنان است ارائه داده است.

 

 

بزرگ‌ترین بسته گسترش دهنده استودیو FromSoftware

بسته گسترش دهنده Shadow of the Erdtree بزرگ‌ترین محتوای اضافی استودیو FromSoftware است. اگر بخواهیم آن را با دیگر بسته‌های گسترش دهنده این استودیو مقایسه کنیم، Shadow of the Erdtree از همه آن‌ها پیشی می‌گیرد. براساس آمار سایت HowLongToBeat، بازی Dark Souls 3: The Ringed City چیزی حدود 11 تا 20 ساعت گیم‌پلی اضافی داشت و بازی Bloodborne: The Old Hunters بین 10 تا 25 ساعت گیم‌پلی ارائه می‌داد. حال می‌دانیم که بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree از همه این‌ها پیشی می‌گیرد و تقریبا 30 ساعت (یا بیشتر) به‌ گیم‌پلی بازی اصلی اضافه می‌کند. گستره وسیع و طراحی پیچیده‌ این بسته، نه تنها ساعت‌ها گیم‌پلی جذاب ارائه می‌کند، بلکه ارزش تکرار بازی هم بالا می‌برد و تضمین می‌کند که بازیکنان تا سال‌های آینده آن را بازی کنند.

 

مطالب مرتبط: تریلر گیم پلی بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree

 

سرزمین سایه‌ها (The Land of Shadows) و اندازه‌ آن

در بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree، بازیکنان با دنیایی کاملا جدید به‌نام The Land of Shadows مواجه می‌شوند که با محیط قبلی یعنی The Lands Between فرق دارد. استودیو FromSoftware به‌جای اینکه یک منطقه کوچک به بازی اضافه کند، دنیایی جدید ارائه خواهد داد که پر از محیط‌های تازه برای کاوش و گشت‌وگذار است. طبق سنت همیشگی این استودیو، بازیکنان هرچه زمان بیشتری را در این محیط سپری کنند، بیشتر به «رازهای تاریک جهان» پی‌ می‌برند. از تریلر بازی کاملا مشخص است که این مکان‌های جدید کاملا با نقشه قبلی فرق دارند. غارهای آتشین، علفزارهای وسیع، خرابه‌هایی که از در و دیوار آن گلدان‌هایی آویزان است و درخت مرموزی که سایه شومش کل این سرزمین را فرا گرفته است.

 

 

طراحی محیط عمیق‌تر

بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree، استودیو FromSoftware فقط روی «عظمت» نقشه کار نکرده است، بلکه به‌نظر می‌رسد رویکرد جدیدی از این استودیو را در طراحی محیط‌ها ببینیم. به‌گفته میازاکی، هدف تیم ایجاد یک طراحی محیط پیچیده‌تر و همه‌جانبه‌تر بوده که انواع مختلف چیدمان‌ها را به طور یکپارچه ترکیب می‌کند. چنین چیزی در نقشه اصلی بازی Elden Ring دیده نمی‌شود، جایی که تضاد بین سیاه‌چال‌ها و دشت‌ها کاملا واضح بود. البته اینطور نیست که دیگر نتوانید با تورنت (Torrent) مناطق باز را کاوش کنید، اما توسعه‌دهندگان ترکیب جدیدی را معرفی کرده‌اند که فاصله بین این دو را پر می کند و تجربه گیم پلی متنوع تری را ارائه می‌دهد.

 

 

هشت نوع سلاح و زره جدید

یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های استودیو FromSoftware در ساخت بسته‌های گسترش دهنده برای بازی‌هایشان، اضافه کردن اسلحه و زره‌های جدید است که در بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree هم قرار است همین روال پیش گرفته شود. در تریلری که از گیم‌پلی بازی به‌نمایش درآمد، از لباس‌های مختلف، از جمله یک مجموعه الهام گرفته از گلادیاتور با شنل خز، و یک لباس قرمز شیک برای کسانی که به مد علاقه دارند، نشان داده شد. با این‌حال، در آخر این سلاح‌ها هستند که اولویت بیشتری دارند. تعداد دقیق سلاح‌هایی که در این بسته گسترش دهنده وجود دارند مشخص نیست، اما میازاکی اضافه شدن 8 دسته سلاح جدید را تایید کرده است.

در بین شمشیر‌هایی که در تریلر نشان داده شد، یک شمشیر ژاپنی بزرگ، یک سپر دوئل که به طور یکپارچه حمله و دفاع را ترکیب می‌کند و خنجرهای پرتابی که به‌هرجایی پرتاب می‌شوند، دیده شد. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند انتظار گزینه‌های جدیدی مانند یک کمان پولادی تمام اتوماتیک را داشته باشند که تیر آتش‌زا می‌زند. میازاکی درباره این سلاح‌های جدید گفت که حتی بازیکنان باتجربه که با انواع سلاح‌های بازی اصلی آشنا هستند، از این سلاح‌های جدید لذت خواهند برد.

 

 

دشمنان و باس فایت‌های جدید

در تریلری که از بازی دیدیم، دشمنان جدید قرار است طبق سنت همیشگی استودیو FromSoftware، چالش‌های زیادی را برای بازیکنان ایجاد کنند، اما انتظار می‌رود که باس‌های بازی جایی باشد که مهارت‌های بازیکنان به‌خوبی آزمایش شود. میازاکی در مصاحبه‌هایش به حضور بیش از 10 باس فایت جدید اشاره کرد که هرکدام تهدیدهای منحصر به فرد و مهیبی را ارائه می کنند. در میان آن‌ها یک جانور شاخدار که با اعضای بدن انسان تزیین شده است و در حین پریدن به سمت بازیکنان صاعقه می‌زند، دیده می‌شود. همچنین یک موجود شبیه جوجه تیغی که به نیش عظیم خود می‌بالد، و یک موجود اسکلتی عجیب و غریب که بر روی اسب سوار شده و سلاحی شبیه بومرنگ را در دست دارد را نیز می‌توانیم ببینیم. 

علاوه بر این، بازیکنان با یک سبد عظیم که در شعله‌های آتش فرو رفته است، مواجه می‌شوند که محتویات آتشین آن از اجسادِ در حال سوختن تشکیل شده است. نکته قابل توجه اینجاست که تریلر همچنین به رویارویی با Messmer the Impaler اشاره می‌کند، دشمن جدیدی که حملات آتشین انجام می‌دهد و نقشی محوری در داستان این بسته گسترش دهنده بازی می‌کند. میازاکی مقابله با این شخصیت را به مقابله با ملنیا (Malenia) تشبیه می‌کند، اگرچه هویت او همچنان کاملا مشخص نشده است. مانند همیشه، باید انتظار این را داشته باشید که با تمام این دشمنان دلهره‌آور مواجه شوید و پیش از شکست دادنشان، چند بار شکست را تحمل کنید.

 

 

 جادو‌ها و مهارت‌های جدید

علاوه بر دشمنان و باس‌های جدید، بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree مجموعه‌ای از مهارت‌ها و سلاح‌های جذاب را معرفی می‌کند که نویدبخش بهبود گیم‌پلی بازی هستند. در این میان شمشیرهای خمیده دوتایی به‌چشم می‌خورند که بازیکنان با آن‌ها می‌توانند ضربات سریعی را از بغل وارد کنند و درعین حال حملات ویرانگری را نیز دراختیار داشته باشند. بازیکنان همچنین می‌توانید طلسمی را به‌دست آورند که قادر به احضار انبوهی از پروانه‌ها است. این پروانه‌ها در اطراف پخش و سپس منفجر می‌شوند که برای شکست دادن دشمنان با تعداد بالا بسیار عالی است.

علاوه بر این، می‌توانید از یک حمله چند ضربه‌ای ‌(که شامل ضربات پای قدرتمندی است) استفاده کنید که تطبیق پذیری تازه‌ای را به مبارزات اضافه می‌کند. با اینکه سلاح‌ها و مهارت‌های زیادی در تریلر بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree نشان داده شدند، به‌نظر می‌رسد این‌ها تنها چشمه کوچکی از آنچه در بازی می‌بینیم باشند.

 

 

سیاه‌چال‌های جدید

میازاکی در طی مصاحبه‌ای با سایت Eurogamer اطلاعاتی در مورد گنجاندن چندین سیاهچال، ازجمله سیاه‌چال‌های Legacy را در این بسته گسترش دهنده تایید کرد. در تریلر گیم‌پلی این بسته گسترش دهنده، چند سیاه‌چال مختلف را دیدیم. یکی از برترین‌های آن‌ها که توجه بسیاری را به‌سوی خودش جلب کرد، قلعه‌ای بود که شباهت زیادی به قلعه Stormveil داشت، اما به‌نظر می‌رسد این قلعه جدید درحال پوسیده شدن است. متأسفانه هنوز اطلاعات دقیق‌تری درباره سیاه‌چال‌های بازی دردسترس نیست. البته با توجه به آنچه در تریلر دیده می‌شود، می‌توان گفت باس فایت Messmer the Impaler احتمالا در یک سیاه‌چال جریان خواهد داشت. وجود سیاه چال‌های مختلف که هر کدام چالش‌ها و جوایز منحصر به فردی را ارائه می‌دهند، نشان دهنده تجربه گیم پلی غنی و متنوع این بسته خواهد بود.

 

 

شخصیت‌ها و روایت‌های جدید

هنگامی که بازیکنان در سرزمین سایه‌ها سفر می‌کنند، با تعداد زیادی از شخصیت‌های جدید روبرو می‌شوند که به گفته میازاکی برخی از آن‌ها «انگیزه‌هایی باطنی» دارند؛ البته منظور دقیق میازاکی از این حرف هنوز مشخص نیست. این شخصیت‌های جدید نه‌تنها به داستان بازی عمق می‌بخشند، بلکه فرصت‌هایی را برای درگیر شدن در ماموریت‌های جانبی جدید، آغاز کاوش‌های زنجیره‌ای یا تعامل با فروشندگان کالا (یا خدمات منحصربه‌فرد) را ارائه می‌دهند. وعده خط داستانی جدید بازی که در وب سایت رسمی بازی برجسته شده است، به آزادی عمل و نقش آفرینی گسترش یافته بازیکنان اشاره دارد. این روایت‌ها ممکن است مسیرهای منشعب و نتایج متفاوتی را بر اساس انتخاب‌های بازیکنان ارائه دهند که ماهیت همه‌جانبه و پویای هسته اصلی گیم‌پلی بازی را بیشتر نشان می‌دهند.

 

 

داستان اصلی بازی تاثیری روی داستان Shadow of the Erdtree ندارد

حال که می‌دانیم قرار است فراز و نشیب‌های زیادی را در داستان بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtreeتجربه کنیم، بهتر است بدانید که تصمیمات شما در داستان اصلی، تاثیری روی پیامدهای موجود در Shadow of the Erdtree نخواهند داشت. این موضوع در مصاحبه مجله Famitsu با میازاکی تایید شد. بنابراین نباید انتظار پایان جدیدی را داشته باشید که به کارهای شما در بازی اصلی مربوط باشد. پس می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این بسته گسترش دهنده یک خط داستانی کاملا مستقل را ارائه دهد که جزئیاتش در محیط منحصر به‌فرد خودش آشکار می‌شود. قطعا طبق سنت همیشگی این استودیو، داستان بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree نیز کاملا پیچیده و عجیب خواهد بود و به‌احتمال زیاد نصف بیشتر داستان را در طول بازی نمی‌فهمید!

 

 

قیمت و نسخه‌های مختلف Shadow of the Erdtree

بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree با قیمت 39.99 دلار عرضه خواهد شد که تفاوت قابل توجهی با بسته گسترش دهنده پیشین این استودیو یعنی The Ringed City دارد که 14.99 دلار بود. بسته گسترش دهنده بازی Bloodborne هم که The Old Hunters ‌نام داشت، 19.99 دلار قیمت داشت. این تفاوت قیمت‌ها شاید به مذاق همه بازیکنان خوش نیاید، اما بهتر است پیش از قضاوت استودیو، تمام عواملی که باعث این افزایش قیمت شده‌اند را درنظر بگیرید. جالب اینجاست که قیمت این بسته گسترش دهنده تنها 20 دلار از بازی اصلی کمتر است.

 

علاوه‌بر این‌ها، بازیکنان گزینه های متعددی برای خرید در دسترس دارند. نسخه پرمیوم یک آرت بوک و موسیقی متن بازی را شامل خواهد شد. نسخه Deluxe بازی اصلی را با این بسته گسترش دهنده پیوند می‌زند و چند محتوای دیجیتالی اضافی هم دارد. برای کسانی که کلکسیون جمع می‌کنند، یک نسخه کلکسیونی از بازی منتشر خواهد شد که یک آرت بوک فیزیکی، یک مجسمه 45 سانتی‌متری از Messmer و و یک کوپن برای بازی Elden Ring: Shadow of the Erdtree ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید کلاه‌خود Messmer راهم خریداری کنید، البته تعدادی محدودی از آن موجود خواهد بود.

برچسب ها: Elden Ring: Shadow of the Erdtree، Elden Ring
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.