جزئیات جدیدی از مبارزات بازی Final Fantasy 7 Rebirth منتشر شد

جزئیات جدیدی از مبارزات بازی Final Fantasy 7 Rebirth منتشر شد

محمد مسعودی محمد مسعودی
3 ماه و 4 روز پیش

با نزدیک شدن به تاریخ انتشار بازی Final Fantasy 7 Rebirth در چند ماه آینده، شرکت Square Enix در حال انتشار جزئیات جدیدی در مورد این دنباله اکشن نقش آفرینی مورد انتظار است و این استودیو به فاش کردن چندین نکته مربوط به مبارزات، مکان‌ها و شخصیت‌های قابلی بازی پرداخته. 


تایید یک سطح دشواری پویا جدید که از مقیاس‌بندی سطح استفاده می‌کند، به‌روزرسانی مهمی است. این ویژگی سختی بازی را بر اساس عملکرد بازیکن تنظیم می‌کند و تجربه بازی مناسب‌تری را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، افزودن قابلیت‌ Synergy یکی دیگر از پیشرفت‌های هیجان انگیز است. 

 

استفاده از توانایی‌ها در حین مبارزات، مقدار Synergy بازیکنان را پر می‌کند و ترکیب‌های مختلف، می‌توانند موجب شکل گیری حملات پشت سر هم منحصر به فردی شوند. با افزایش Party Level بازیکنان، حملات بیشتری در دسترس قرار می‌گیرد که در اصل «یک بیان کمی از میزان نزدیک بودن و هماهنگی اعضای تیم» است. 


علاوه بر این، دو شخصیت می‌توانند با هم متحد شوند تا مهارت‌های Synergy را آزاد کنند که بدون نیاز به مصرف ATB، قابل استفاده است. این مهارت‌ها می‌توانند تأثیرات مختلفی داشته باشند و همچنین می‌توان از آن ها برای مسدود کردن حملات دریافتی استفاده کرد. 

شخصیت Red XIII که قبلاً حضورش در بازی Final Fantasy 7 Rebirth تایید شده بود، برای اجرای حملات اولیه، از پنجه‌های خود استفاده می‌کتد و همچنین می‌تواند یک حمله با دامنه وسیع‌تر را انجام دهد که موجب سریع‌تر ایجاد شدن ATB می‌شود. یکی از توانایی‌های جادویی این شخصیت، Stardust Ray است که در حین استفاده از آن، یک گوی نورانی در حال انفجار شکل می‌گیرد و تمام دشمنان گرفتار شده در انفجار را می‌سوزاند.


شخصیت Red XIII همچنین به حالت Vengeance نیز دسترسی خواهد داشت، که توانایی‌های فرار و حملات فیزیکی او را افزایش می‌دهد و امکان استفاده از Siphon Fang را برای او فراهم می‌سازد. Siphon Fang حمله‌ای است که برای اجرای آن نیازی به مصرف ATB نیست و در حین اجرای حمله، علاوه بر وارد شدن آسیب به دشمنان، مقدار سلامت آن‌ها نیز به بازیکنان منتقل می‌شود. برای فعال کردن حالت Vengeance، بازیکنان باید با مسدود کردن حملات، یک نوار مخصوص به این قابلیت را پر کنند.

 

شخصیت Aerith که در بازی قبلی کاملاً قابل بازی بود، تغییرات کلیدی را در عملکرد مبارزاتش نشان خواهد داد. به عنوان مثال، او می‌تواند از قابلیت Ward Shift برای انداختن سیگل‌ها در هر نقطه‌ای از میدان نبرد استفاده کند و فوراً به سمت آن‌ها تلپورت شود و به موجب آن، تحرک بیشتری داشته باشد. 

 

همچنین اطلاعات بیشتری در مورد یکی از موجوداتی که بازیکنان می‌توانند در بازی احضار کنند نیز به اشتراک گذاشته شده است. این هیولای بزرگ، Kujata نام داشته و می‌تواند آن را از ظاهر خوک مانند و شاخ‌های غول پیکرش، تشخیص داد. از توانایی‌های این موجود می‌توان به اجرای حملات قدرتمندی از نوع رعد و برق، آتش و یخ، اشاره کرد. 

 

شرکت Square Enix همچنین جزئیات مختصری در مورد مکان‌هایی ارائه کرده است که طرفداران بازی Final Fantasy 7 آن‌ها را به خوبی به یاد دارند، مانند روستای کالم یا معادن Mythril که زمانی شلوغ بود، اما اکنون متروکه شده بود. در این مکان‌ها (و سایر مکان‌ها)، بازیکنان با شخصیت‌هایی نیز مواجه می‌شوند. Broden، که صاحب مسافرخانه‌ای در کالم است و کینه‌ای نسبت به Shinra دارد. شخصیت Rhonda، شهردار و کلانتری Under Junon که به Cloud و همراهانش کمک می‌کند. Priscilla، دختر جوانی است که در Under Junon به دلفین‌ها آموزش می‌دهد. Billy، که یک کارگر مزرعه جوان و نوه صاحب مزرعه Chocobo است و در نهایت Chloe، خواهر ‌Billy، که اقلام و مواد لازم برای Crafting را در مغازه مزرعه می‌فروشد.

 

در بازی Final Fantasy 7 Rebirth، بازیکنان با دنیای وسیعی برای کاوش کردن، روبرو می‌شوند. برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد این جهان، آ‌ن‌ها می‌‌توانند با خرج‌کردن نقاط داده، Materia‌های جدید بسازند. Materia آیتم‌های خاصی هستند که به شخصیت‌ها توانایی‌های مختلفی می‌دهند. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند به جستجوی Protorelic‌ها نیز بپردازند. این مصنوعات مرموز سیگنال‌های انرژی منحصر به فردی را از خود منتشر می‌کنند که قدرت تحریف فضا-زمان را دارند. گزینه دیگر بازدید از chocoboutiques واقع در مزرعه است، جایی که بازیکنان می‌توانند با استفاده از گزینه‌های مختلف، Chocobo‌های خود را سفارشی سازی کنند.


بازی Final Fantasy 7 Rebirth در تاریخ ۲۹ فوریه سال ۲۰۲۴ (۱۰ اسفند ۱۴۰۲) برای پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد. 

برچسب ها: Final Fantasy 7 Rebirth, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.