جوکر فلوریدا درخواست جدیدی از راکستار و بازی GTA 6 دارد

جوکر فلوریدا درخواست جدیدی از راکستار و بازی GTA 6 دارد

آرین صفری آرین صفری
3 ماه و 23 روز پیش

لارنس سالیوان (Lawrence Sullivan) یا جوکر فلوریدا پس از عرضه تریلر بازی GTA 6 تهدید به شکایت از راکستار کرده بود و گفته بود که یکی از شخصیت‌هایی که در تریلر این بازی به‌نمایش درآمده است براساس او ساخته شده است. حال او انگار از شکایت کردن دست کشیده و می‌خواهد وظیفه صداپیشگی این کاراکتر را به‌عهده داشته باشد. اولین تریلر بازی GTA 6 مملو از شخصیت‌های عجیب و غریب بود و یکی از قابل توجه‌ترین لحظات، تصویر کوتاهی از یک مجرم است که به دادگاه برده می‌شود و صورتش پر از خالکوبی است. پس از منتشر شدن تریلر، این شخصیت به‌سرعت با سالیوان مقایسه شد و اوهم فرصت را غنیمت شمارد و با متهم کردن راکستار به سرقت هویتش، تهدید به اقدام قانونی علیه توسعه دهنده کرد.

 

 

در چند ماه گذشته، لارنس ویدئوهایی را ارسال کرده است که از راکستار پول طلب می‌کند و مدرک‌های فرضی‌ای را ارائه می‌دهد که می‌گوید شخصیتی که در تریلر بازی Grand Theft Auto 6 نشان داده شد، بر اساس او ساخته شده است. او حتی تا این موضوع را تاجایی ادامه داد که موهایش را بنفش رنگ کرد تا با آن شخصیت مطابقت داشته باشد. در اواخر دسامبر، سالیوان اعلام کرد که این موضوع را با وکلایش در میان می‌گذارد و از راکستار درخواست کرد که پنج میلیون دلار به او بپردازد تا از هرگونه شکایت احتمالی جلوگیری کند. چند هفته بعد، او پس از ادعای آزار و اذیت هواداران، این مبلغ را به 10 میلیون دلار افزایش داد. او همچنین راکستار را به حمله سایبری تهدید کرد.

 

حال به‌نظر می‌رسد سالیوان بار دیگر می‌خواهد درخواست‌هایش را تغییر دهد. او جدیدا در شبکه اجتماعی TikTok ویدیو دیگری را درباره این موضوع منتشر کرده است. این بار، سالیوان ادعا می‌کند که تمایلی به شکایت از راکستار یا شرکت Take-Two Interactive ندارد و مایل است به عنوان غرامت «دزدیدن» هویتش وظیفه صداپیشگی آن شخصیت را به‌عهده بگیرد. سالیوان همچنین خواستار یک خط داستانی توسعه یافته در بازی برای شخصیت مذکور است و ادعا می‌کند که محتوای او در چند ماه گذشته به تبلیغات بازی GTA 6 کمک کرده است. در نهایت او یک ماه به راکستار فرصت داد تا به آخرین خواسته هایش پاسخ دهد.

 

ادعای لارنس سالیوان مبنی بر «دزدیده شدن» شباهتش در بازی GTA 6 با تمسخر زیادی روبه‌رو شده است، خصوصا به‌خاطر اینکه شخصیتی که در بازی GTA 6 دیدیم صددرصد با او مطابقت ندارد. استودیو راکستار (خصوصا سری بازی GTA) به‌خاطر تقلید‌هایش از وقایع و افراد واقعی معروف است و این نیز یکی دیگر از این موارد است. یکی دیگر از این موارد که راکستار با آن دست و پنجه نرم کرده بود، شکایت لیندسی لوهان (Lindsay Lohan) علیه راکستار به خاطر شخصیت لیسی جوناس (Lacey Jonas) در بازی GTA 5 بود که در نهایت در سال 2018 به‌این کشمکش‌ها پایان داد. سالیوان بارها به این موضوع در تهدیدات قانونی خود اشاره کرده است و مدعی شده است که دلیل قوی تری برای اثبات شباهتش با آن کاراکتر دارد.

 

همانطور که قبلا ذکر شد، شخصیت مذکور از بسیاری جهات به وضوح با سالیوان متفاوت است و مشخص نیست که آیا راکستار، با توجه به حضور کوتاه این شخصیت در تریلر، قصد داشته است از او به‌عنوان یک «اشاره» ساده استفاده کند یا خیر. با این وجود، واضح است که جوکر فلوریدا به این زودی از دشمنی خود با راکستار دست نمی‌کشد.

برچسب ها: GTA 6, Grand Theft Auto 6
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.