آموزش استفاده از آداپتور PS Link برای هدست PULSE Elite

آموزش استفاده از آداپتور PS Link برای هدست PULSE Elite

محمد مسعودی محمد مسعودی
1 ماه و 29 روز پیش

خریداری یک آداپتور USB پلی استیشن لینک، مزایایی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به توانایی کاربران در استفاده از هدست بی‌سیم PULSE Elite به دیگر دستگاه‌ها، بدون نیاز به جداسازی آداپتور USB، اشاره کرد. البته یک آداپتور USB جدید، از همان ابتدای کار با این هدست جفت نبود و کاربران باید خودشان جفت‌سازی آداپتور با هدست را انجام دهند. 

 

چگونگی اتصال و جفت‌سازی هدست بی‌سیم PULSE Elite به یک آداپتور USB پلی استیشن لینک جدید

 • از روشن بودن کامپیوتر شخصی یا پلی استیشن 5 خود اطمینان حاصل کنید.
 • آداپتور USB را به یکی از پورت‌های USB کامپیوتر یا پلی استیشن 5 خود، متصل کنید.
 • دکمه PS Link تعبیه شده روی هدست PULSE Elite را فشار داده و تا زمانی که نشانگر وضعیت نوری آبی را به صورت چشمک‌زن به نمایش گزارد، آن را نگه دارید (که حدود هشت ثانیه زمان خواهد برد). این رفتار نشانگر وضعیت هدست، زمانی به این صورت می‌شود که هدست در حالت جفت‌سازی قرار گرفته باشد. 

 • دکمه PS Link تعبیه شده روی آداپتور USB را فشار دهید. پس از آن چراغ نشانگر وضعیت تعبیه شده روی آداپتور سفید چشمک‌زن تغییر می‌کند که نشانگر اجرای پروسه جستجوی دستگاهی دیگر برای جفت‌سازی است.

   

زمانی که پروسه جفت‌سازی به اتمام برسد و آداپتور به هدست متصل شود، نشانگر وضعیت هدست به رنگ آبی غیر چشمک‌زن و نشانگر وضعیت آداپتور به سفید غیر چشمک‌زن، تغییر می‌کنند.

پس از جفت‌سازی هدست با آداپتور USB، هدست به دنبال تمامی دستگاه‌های بلوتوثی جفت‌سازی شده که برای اتصال آماده هستند، می‌گردد. در این حالت، نشانگر وضعیت هدست، به سفید چشمک زن تغییر حالت می‌دهد (به صورتی که به آرامی با رنگ سفید، خاموش و روشن می‌شود). کاربران در این موقعیت می‌توانند تلفن‌ همراه‌شان را، به منظور گوش دادن همزمان به صدای هر دو دستگاه متصل شده، به هدست PULSE Elite خود متصل کنند. لازم به ذکر است که اتصال هم‌زمان هدست به یک دستگاه بلوتوثی دیگر، تاثیری بر تاخیر اتصال ‍پلی استیشن لینک نخواهد داشت. (برای چگونگی اتصال هدست بی‌سیم PULSE Elite به دستگاه‌های بلوتوثی دیگر، به آموزش ارائه شده در ادامه این مطلب مراجعه کنید).

 

هدست به مدت ۳۰ ثانیه در حالت جفت‌سازی باقی خواهد ماند. اگر اتصالی یافت نشود، هدست به صورت خودکار خاموش خواهد شد. برای اجرای مجدد حالت جفت‌سازی، دکمه PS Link تعبیه شده روی هدست PULSE Elite را در حدود هشت ثانیه نگه‌ دارید. 

آداپتور USB پلی استیشن لینک به مدت ۳۰ ثانیه به دنبال یک اتصال PS Link ادامه می‌دهد. اگر اتصالی یافت نشود، هدست به صورت خودکار خاموش خواهد شد. برای اجرای مجدد حالت جفت‌سازی، دکمه PS Link تعبیه شده روی آداپتور USB را فشار دهید. 

هدست بی‌سیم PULSE Elite قابلیت جفت‌سازی با هشت آداپتور USB پلی استیشن لینک را دارد، اما پخش صدا تنها از یکی از آن‌ها ممکن است. همچون هدست، آداپتور USB هم قابلیت جفت‌سازی با هشت دستگاه دیگر را دارد. 

کاربران می‌توانند میزان صدای پلی استیشن لینک را با هدست خود کنترل کنند.

همچنین شاید لازم باشد که کاربران «PlayStation Link Adapter» را به عنوان دستگاه صوتی فعال روی کامپیوتر خود، انتخاب کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سازگاری، می‌توان به راهنمای ارائه شده در جعبه محصول مراجعه کرد. توجه داشته باشید که تمامی دستگاه‌های بر بستر اتصال PS Link قابلیت اتصال به هدست شما را ندارند.

 

چگونگی تغییر پخش صدا از بلوتوث به آداپتور یا بالعکس

کاربران در حین استفاده از هدست بی‌سیم PULSE Elite، می‌توانند پخش صدا را از پلی استیشن 5 به کامپیوتر شخصی یا بالعکس، تغییر دهند. برای این کار می‌توان قدم‌های زیر را دنبال کرد. توجه داشته باشید که برای این کار، هدست باید به صورت همزمان به پلی استیشن 5 و یک کامپیوتر شخصی، متصل باشد. 

 

تغییر پخش صدا از پلی استیشن 5 به کامپیوتر شخصی

 •  از روشن بودن کامپیوتر شخصی و اتصال آداپتور USB پلی استیشن لینک اطمینان حاصل کنید.
 • هدست بی‌سیم PULSE Elite خود را با فشردن دکمه PS Link روی هدست، روشن کنید. پس از آن هدست به صورت خودکار به دستگاه قبلی‌ای که متصل بود، متصل می‌شود.
 • دکمه PS Link هدست را تا زمانی که نشانگر وضعیت به رنگ سفید چشمک‌زن تغییر حالت دهد، نگه دارید که حدود دو ثانیه به طول می‌انجامد. در این حالت، نشانگر وضعیت هدست به آرامی و به رنگ سفید، شروع به چشمک زدن می‌کند که نشانگر تلاش هدست برای اتصال به یکی از دستگاه‌هایی است که قبلا با آن جفت شده است. 
 • دکمه PS Link آداپتور USB متصل شده به کامپیوتر را فشار دهید. پس از آن نشانگر وضعیت آداپتور به سفید چشمک‌زن تغییر حالت می‌دهد که نشانگر تلاش آداپتور برای یافتن یک دستگاه PS Link است. زمانی که اتصال برقرار شود، نشانگر وضعیت هدست به رنگ آبی و نشانگر وضعیت آداپتور به رنگ سفید، تغییر خواهند کرد.

تغییر پخش صدا از کامپیوتر شخصی به پلی استیشن 5

 • از روشن بودن پلی استیشن 5 و اتصال آداپتور USB پلی استیشن لینک اطمینان حاصل کنید.
 • هدست بی‌سیم PULSE Elite خود را با فشردن دکمه PS Link روی هدست، روشن کنید. پس از آن هدست به صورت خودکار به دستگاه قبلی‌ای که متصل بود، متصل می‌شود.
 • دکمه PS Link هدست را تا زمانی که نشانگر وضعیت به رنگ سفید چشمک‌زن تغییر حالت دهد، نگه دارید که حدود دو ثانیه به طول می‌انجامد. در این حالت، نشانگر وضعیت هدست به آرامی و به رنگ سفید، شروع به چشمک زدن می‌کند که نشانگر تلاش هدست برای اتصال به یکی از دستگاه‌هایی است که قبلا با آن جفت شده است. 

 • زمانی که اعلان PS Link Device Nearby را روی مانیتور متصل به پلی استیشن 5، مشاهده کردید، راهنمای نمایش داده شده روی مانیتور را دنبال کنید.

اگر پلی استیشن 5 یا کامپیوتر شما در هنگام تلاش برای تغییر پخش صدا، خاموش باشد، هدست به دستگاه مورد نظر وصل نمی‌شود و در عوض، به دستگاهی که قبلا به آن متصل شده بود، وصل می‌شود. 

اتصال PS Link این محدودیت را دارد که صدا را تنها از یکی از اتصالات PS Link جفت‌سازی شده با هدست بی‌سیم PULSE Elite، پخش کند. 
کاربران می‌توانند میزان صدا را روی هدست، پلی استیشن 5 و کامپیوتر شخصی، تنظیم کند. 

اعلان PS Link Device Nearby تنها زمانی به نمایش در می‌آید که آداپتور USB پلی استیشن لینک به پلی استیشن 5 متصل شده باشد. اگر این اعلان به نمایش در نیامد، دکمه PS Link آداپتور را فشار دهید. 

کاربران همچنین می‌توانند پخش صدا را از پلی استیش 5 به پلی استیشن پورتال یا بالعکس، تغییر دهند. 

 

چگونگی استفاده از دکمه PS Link

دکمه PS Link هدست بی‌سیم PULSE Elite کار‌های مختلفی را انجام می‌دهد که می‌تواند با حالت‌های مختلف فشرده شدن (مثل فشردن یا نگه داشتن برای مدتی مشخص)، اجرا شوند. 

 

سریع فشردن

 • روشن شدن هدست و اتصال به دستگاه متصل شده قبلی (به واسطه اتصال PS Link یا بلوتوث).
 • لغو کردن عملیات جستجوی یک اتصال یا جفت‌سازی. در این صورت هدست به دستگاه متصل شده قبلی، وصل می‌شود.

 

فشردن دکمه برای سه بار

 • نمایش کنترل‌های مربوط به صدا از Control Center.

 

نگه داشتن برای دو ثانیه

 • غیرفعال کردن اتصال فعلی هدست و متصل شدن به یکی از دستگاه‌هایی که هدست قبلا به آن به واسطه PS Link یا بلوتوث وصل شده بود.

 

نگه داشتن در حدود چهار ثانیه

 • خاموش شدن هدست.

 

نگه داشتن در حدود هشت ثانیه

 • جفت شدن هدست با یک اتصال PS Link یا دستگاه بلوتوثی دیگر.

 

نگه داشتن در حدود هشت ثانیه برای دو سری متوالی

 • پاک شدن تمامی دستگاه‌های جفت شده از هدست. توجه داشته باشید که علاوه بر پاک شدن تمامی اتصالات PS Link و دستگاه‌های بلوتوثی، تنظیمات صدا هم پاک خواهند شد.

 

نگه داشتن در حدود ۱۰ ثانیه

 • ریست شدن هدست بدون از بین رفتن اتصالات و تنظیمات

 

فشردن دکمه آداپتور USB

 • اجرای پروسه جستجو برای یک اتصال PS Link

 

نگه داشتن دکمه آداپتور USB در حدود ۳۰ ثانیه

 • ریست شدن آداپتور USB و پاک شدن تمامی دستگاه‌های جفت شده

 

چگونگی جفت‌سازی و اتصال هدست بی‌سیم PULSE Elite به تلفن همراه و به واسطه بلوتوث

کاربران این توانایی را دارند که هدست بی‌سیم PULSE Elite را به واسطه اتصال بلوتوثی، به یک تلفن همراه سازگار متصل کنند. اولین قدم برای این کار، جفت‌سازی هدست با تلفن همراه خواهد بود که به صورت زیر است:

 • ابتدا از روشن بودن بلوتوث تلفن همراه اظمینان حاصل کنید
 • با فشردن دکمه PS Link هدست، آن را روشن کنید. توجه داشته باشید که هدست به صورت خودکار به آخرین دستگاهی که متصل بوده، وصل می‌شود. 
 • دکمه PS Link هدست را، تا زمانی که نشانگر وضعیت به حالت آبی چشمک‌زن تغییر کند، نگه دارید (که در حدود هشت ثانیه زمان خواهد برد). حالت آبی چشمک‌زن نشانگر وضعیت به این معناست که هدست در حالت جفت‌سازی قرار دارد. 

 • در تنظیمات بلوتوث تلفن همراه خود، گزینه «PULSE Elite» را از بین دستگاه‌های لیست شده انتخاب کنید. زمانی که عملیات جفت‌سازی و اتصال به پایان برسد، نشانگر وضعیت هدست به حالت آبی ثابت، تغییر وضعیت می‌دهد. 

پس از متصل شدن به تلفن همراه، هدست به صورت خودکار به دنبال دستگاه‌های PS Link‌ای می‌گردد که از قبل با آن جفت شده و آماده برقراری اتصال هستند. در این حالت، نشانگر وضعیت در حین جستجو، به آرامی خاموش و روشن می‌شود. کاربران می‌توانند با وصل شدن به پلی استیشن 5 یا کامپیوتر شخصی خود، به صورت همزمان به هر دو صدای پخش شده از تلفن همراه و دیگر دستگاه‌های PS Link گوش دهند. لازم به ذکر است که اتصال هم‌زمان هدست به یک دستگاه بلوتوثی دیگر، تاثیری بر تاخیر اتصال ‍پلی استیشن لینک نخواهد داشت.

هدست PULSE Elite این قابلیت را دارد که برای ۳۰ ثانیه در حالت جفت‌سازی قرار داشته باشد. اگر اتصالی یافت نشود، هدست به صورت خودکار خاموش خواهد شد. برای اجرای مجدد حالت جفت‌سازی، دکمه PS Link تعبیه شده روی هدست PULSE Elite را در حدود هشت ثانیه نگه‌ دارید. 

هدست PULSE Elite توانایی جفت شدن با ده دستگاه بلوتوثی را دارد، اما در بحث اتصالات بلوتوثی، اتصال به یک دستگاه توسط هدست ممکن خواهد بود. 

دکمه‌های کنترل میزان صدای هدست، تنها برای اتصالات بر بستر PS Link شکل گرفته به پلی استیشن 5 یا کامپیوتر، مؤثر هستند. زمانی که هدست به یک دستگاه بلوتوثی متصل باشد، کاربران می‌توانن میزان صدا را تنها با تلفن همراه خود کنترل کنند. در حالت پخش صدا از دو اتصال PS Link و بلوتوثی، دکمه‌های کنترل صدا تنها بر میزان صدای اتصال PS Link تاثیر خواهد داشت.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد سازگاری، می‌توان به راهنمای ارائه شده در جعبه محصول مراجعه کرد. توجه داشته باشید که تمامی دستگاه‌های بر بستر اتصال PS Link قابلیت اتصال به هدست شما را ندارند.

برچسب ها: PS Link, PULSE Elite, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.