جان کارمک می گوید سازندگان کنسول باید محصولاتشان را مستقیم بفروشند

جان کارمک می گوید سازندگان کنسول باید محصولاتشان را مستقیم بفروشند

جان کارمک (John Carmack)، یکی از بنیان‌گذاران استودیو id Software، در مجموعه توییتی نظر خود را درباره وضعیت موجودی کالاها و کمبود سخت‌افزار در بازار جهانی بیان کرده است. مطابق این توییت‌ها، او باور دارد که تولیدکنندگان برای مقابله با معماله‌گران سودجو باید محصولات خود را با شفافیت کامل به مزایده بگذارند. توییت‌های او به شرح زیر است:

با توجه به کمبود و گسترش دلالی در بازار کنسول‌های جدید و قطعات سخت‌افزاری مانند کارت گرافیک RTX 3090، به نظر می‌رسد برای همه بهتر است تا تولیدکنندگان یک مزایده شفاف برگزار کنند تا بازار اوضاع بهتری کسب کند. در گذشته چنین کاری امکان‌پذیر نبود، اما امروزه راه‌های بسیاری برای برگزاری مزایده وجود دارد. افرادی زیادی برای قیمت‌های زیادی که اعلام می‌شود عصبانی خواهند شد، اما از بین بردن واسطه‌گران (دلالان و معامله‌گران سودجو) نهایتا به نفع مصرف‌کنندگان واقعی ختم می‌شود.

کارمک اعلام نکرده است که این کار دقیقا چگونه جلوی معامله‌گران سودجو و بات‌هایی که سریعا اقدام به خرید محصولات می‌کنند را می‌گیرد، اما تایید کرده است که چنین تصمیمی به احتمال زیاد هرگز گرفته نمی‌شود؛ زیرا همواره در طول تاریخ کمبود یک محصول ارزش بیشتری به برند آن محصول بخشیده است. او در توییتی دیگر به افرادی که دیدگاه او را نقد کرده‌اند واکنش نشان داده است. او باور دارد که تعداد زیادی از مردم موافق بازارهای آزاد نیستند اما بازارهای آزاد و آزادی بیان جایگاه والایی در نظر شخصی او دارند؛ با این حال انتظار ندارد که جمعیت زیادی با نظر او موافقت کنند.

در حال حاضر کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس در سطح جهانی با کمبود موجودی مواجه هستند. نظر شما درباره بیانات جان کارمک چیست؟

برچسب ها: پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.