هرآنچه که از بازی Marvel's Avengers می دانیم

هرآنچه که از بازی Marvel's Avengers می دانیم

ایلیا امینی ایلیا امینی 5 روز پیش

بازی Marvel's Avengers که یکی از بزرگ‌ترین و مورد انتظارترین پروژه‌های توسعه یافته توسط شرکت اسکوئرانیکس محسوب می‌شود، قرار است تا به‌زودی به‌دست مخاطبان برسد. این عنوان که کمی پس از به‌پایان رسیدن دنیا سینمایی شرکت مارول رونمایی شد، در واقع باید درحال حاضر دراختیار علاقه‌مندان قرار می‌داشت اما شرکت اسکوئرانیکس تصمیم گرفت تا تاریخ انتشار این بازی محبوب و موردانتظار را از خرداد سال جاری به شهریور ماه انتقال دهد. که این موضوع باعث شده است در فاصله به‌وجود آمده میان عرضه بازی، مخاطبان اطلاعات به‌مراتب بیشتری را نسبت به این عنوان قبل از انتشار و خریداری بازی در مقایسه با زمان عرضه پیشین داشته باشند.

 

همان‌طور که اطلاع دارید در ادامه سال جاری، دو شرکت بزرگ سونی و مایکروسافت تصمیم دارند تا دو کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس را به‌بازار عرضه کنند. با پیش بودن این اتفاق استودیوهای بسیار زیادی درحال حاضر به‌شدت مشغول توسعه عناوین جدید و رنگارنگ خود برای عرضه روی این دو کنسول محبوب هستند، و در نتیجه می‌توانیم به‌ این جمع‌بندی برسیم که سال 2020 و علی‌الخصوص فصل پاییز و تعطیلات زمستانی این سال یکی از پررونق و شلوغ‌ترین بازه زمانی برای عرضه بازی‌های ویدیویی خواهد بود، و این موضوع قطعا می‌تواند تاثیرات زیادی را بر میزان فروش و بازخورد مخاطبان دررابطه با بازی Marvel's Avengers داشته باشد. اما سوال بزرگ زمانی بوجود می‌آید که آیا شرکت اسکوئرانیکس واقعا سیاست‌های مناسبی را درمواجه با این شرایط اتخاذ کرده است و یا تصمیم دارد با شیوه‌های بازاریابی ضعیف خود مخاطبان و خریداران احتمالی بازی را بیشتر از گذشته دچار سردگمی کند. این‌ها موضوعاتی خواهند بود که ما در ادامه این مطلب سعی خواهیم کرد با ورود به بخش‌های متنوع بازی پاسخ‌های مناسبی را برای آن‌ها پیدا کنیم.

مراسم رونمایی از بازی Marvel's Avengers

بازی Marvel's Avengers که در ابتدا و در سال 2017 با کدی با نام The Avengers در بخش شایعات و گمانه‌زنی‌های رسانه‌های مختلف شناخته می‌شد، در نهایت و در همایش E3 2019 به‌عموم معرفی شد. این بازی که توسط دو استودیو Crystal Dynamics و Eidos Montreal توسعه یافته است، اولین همکاری مجدد این دو استودیو بعد از انتشار بازی Deus Ex و سه‌گانه Tomb Raider محسوب می‌شود.

 

بعد از به‌نمایش درآمدن اولین تریلر و نمایش از بازی Marvel's Avengers، مخاطبان و سایت‌های خبری بازخوردهای مختلفی را نسبت به بازی از خود نشان دادند، و این درحالی بود که در تریلر به‌نمایش درآمده تنها صحنه‌های سینماتیک و برخی از میان پرده بازی به مخاطبان نشان داده شدند. در اولین نگاه منتقدین بازی Marvel's Avengers را یک عنوان ابرقهرمانی که در آن روند مبارزات و پیشرفت داستان خطی و از پیش تعیین شده است، تحلیل کردند. اما شرکت اسکوئرانیکس زمانی تصمیم گرفت تا بازی Marvel's Avengers را رونمایی کند که دنیا سینمایی مارول تنها چندین هفته از پایان خود را سپری می‌کرد و باتوجه به ذهنیت مخاطبان نحوه شخصیت‌پردازی و طراحی قهرمانان این بازی تفاوت‌ها و فاصله زیادی با نمونه الهام گرفته این عنوان داشت. و درنهایت بعد از ابراز نگرانی مخاطبان و خبرنگاران نسبت به‌نمایش بازی، شرکت اسکوئرانیکس تصمیم گرفت تا در یک بیانیه اعلام کند نحوه طراحی و به‌نمایش درآمدن شخصیت‌های بازی هیچ تغییری نخواهد کرد و این شرکت از روند توسعه بازی رضایت کامل دارد، اما مدتی طول نکشید که در تریلر بعدی بازی، شکل و شمایل برخی شخصیت‌ها دچار تغییرات اساسی شد و هم‌چنین سازندگان بازی اعلام کردند که قابلیت تغییر لباس‌ها و شخصی‌سازی ابرقهرمان‌ها در بازی وجود خواهد داشت.

بازی Marvel's Avengers چه خط داستانی و سیستم گیمپلی خواهد داشت؟

تا قبل از همایش Gamescom 2019 سازندگان بازی تصمیم گرفته بودند تا اطلاعات خاصی در زمینه روایت داستانی و هم‌چنین سیستم و مبارزات و گیمپلی بازی Marvel's Avengers به رسانه‌ها درز پیدا نکند. و همین موضوع باعث شد تا گمانه‌زنی‌ها در این رابطه جنبه‌ها و فرضیات مختلفی را شامل شود، اما پس از این رویداد و انتشار تریلری جدید از این عنوان، مشخص شد که روایت و هسته اصلی داستانی بازی Marvel's Avengers متمرکز روی شخصیتی به‌نام کامالا خان (Kamala Khan) خواهد بود و دیگر شخصیت‌های ابرقهرمانی سری فیلم‌های انتقام جویان نظیر Iron Man و Hulk تنها شخصیت‌های جانبی و کمک‌کننده کاراکتر کامالا که حال به‌عنوان نقش اصلی در بازی حضور خواهد داشت، به‌ایفا نقش خواهند پرداخت. این شخصیت که در میان مخاطبان به‌عنوان کاراکتر Ms. Marvel شناخته می‌شود، جزو اولین شخصیت‌های مسلمان دنیا کتاب‌های مصور شرکت مارول به‌شمار می‌رود که توانسته در جلد اول و نقش اصلی محصولات این شرکت قرار گیرد. از زمان اولین معرفی این شخصیت در دهه گذشته، مخاطبان بی‌شماری در سرتاسر جهان میزان علاقه خود را نسبت شخصیت کامالا بیان کرده‌اند. به‌صورتی که بعد از اولین حضور این شخصیت در یکی از کتاب‌های مصور مارول، این شرکت باتوجه به فشارها و درخواست‌های فراوان از سوی مخاطبان مجبور شد تا بالافاصله سری جدیدی از کتاب‌های مصور خود را در مورد شخصیت کامالا خان منتشر کند. هم‌چنین شرکت دیزنی به‌تازگی اعلام کرده است که سریال و برنامه‌های سرگرمی مختلفی دررابطه با شخصیت کامالا خان برای سرویس Disney+ درنظر گرفته شده است که در آینده‌ای نزدیک به مخاطبان معرفی خواهند شد.

 

اما اگر بخواهیم به‌صورت دقیق‌تر به جزییات داستانی بازی Marvel's Avengers بپردازیم، می‌توانیم اضافه کنیم که این بازی قرار است داستان یکی از محبوب‌ترین روایات کتاب‌های مصور مارول یعنی غیر انسان‌ها (Inhumans) را دوباره بازگو کند. در این دنیا داستانی به‌ناگهان عده بسیار زیادی از مردم به تدریج درمی‌یابند که احساسات و قدرت‌های آن‌ها مرزها و استاندارهای معمولی را پشت‌سر گذاشته است و آن‌ها به‌نوعی تبدیل به موجوداتی به‌غیر از انسان شده‌اند. در این میان کامالا یکی از این افرادی است که این قابلیت‌ها در او ظهور کرده است، بدین صورت که کاملا می‌تواند اندازه بدن و میزان قدرت خود را متناسب با خواسته‌های خود تغییر دهد. این قابلیت‌ها اگرچه شاید برای برخی از مردم مفید و باعث قدرت یافتن بیش از حد آن‌ها شده باشد، اما عده بسیاری نیز از آن‌ها هر روز به‌واسطه بروز این ناهنجاری‌ها از بین می‌رفتند. در این زمان کامالا با تحقیقات و تلاش خود متوجه می‌شود که شرکتی با نام H.I.V.E در پشت این تحقیقات و فاجعه انسانی است. حال باتوجه به این پیش‌گفتار، روایت داستانی بازی Marvel's Avengers از جایی شروع می‌شود که گروه انتقام جویان بعد از شکست و عدم موفقیت در پیش‌گیری از یک حمله تروریستی، وحدت و یک‌پارچگی خود را از دست داده است و دیگر هیچ‌کدام از اعضا تصمیم ندارند به‌فکر نجات جهان باشند. در همین میان کامالا باتوجه به اطلاعات مهمی که در دستان خود دارد نمی‌تواند به تنهایی از پس شرکت قدرتمند H.I.V.E برآید و برای افشاسازی و توقف آزمایشات شیطانی این شرکت به کمک انتقام جویان نیاز خواهد داشت. حال وظیفه کامالا این است که تمام تلاش خود را به‌کار گیرد تا اعضا سابق گروه انتقام جویان برای یک‌بار دیگر اتحاد خود را بدست آورند و به‌جنگ با این شرکت مرموز بروند.

 

گیم‌پلی

بعد از روایت داستانی بازی بخش گیمپلی و المان‌های بازی می‌رسیم. بخش اعظمی از بازی به انجام ماموریت‌ها و نبرد با شخصیت‌های منفی دنیا کتاب‌های مصور مارول در کالبد شخصیت کامالا خان اختصاص پیدا کرده است، اما بازیکنان در هنگام ماجراجویی خود قادر خواهند بود تا بخش‌هایی از بازی را بوسیله شخصیت‌های محبوب و مشهوری نظیر Capitan America و Black Widow نیز به‌انجام برسانند. و همین‌طور که بازیکنان از طریق ابرقهرمانان مختلف به تجربه بازی می‌پرداند، سبک گیمپلی بازی نیز برای هریک از آن‌ها متفاوت خواهد بود. به‌صورتی که اگر در یک ماموریت شما با شخصیت Iron Man به مصاف حریفان بروید، المان‌ها و سیستم مبارزات بازی شباهت‌های زیادی به سه‌گانه Batman: Arkham اثر استودیو راکستدی خواهد داشت و بخش بیشتر این ماموریت‌ها به نبردهای فیزیکی و جمع‌آوری اطلاعات اختصاص خواهد یافت. و این درحالی است که در ماموریت‌های مختص شخصیت Black Widow، گیمپلی بازی بیشتر جنبه‌های مخفی‌کاری و نفوذ را درپیش خواهد گرفت. و در نتیجه طبق اعلام اسکوئرانیکس ماموریت‌های بازی برای هر یک از ابرقهرمانان طراحی شده است و بازیکنان در اغلب اوقات قادر نخواهند بود تا بوسیله شخصیت‌های مختلف ماموریت‌ها را به‌انجام برسانند، اما در این میان چند ماموریت استثنا وجود خواهد داشت که در آن بازیکنان قادر خواهند بود به وسیله چند شخصیت مختلف یک ماموریت را به‌انجام برسانند.

 

بازی Marvel's Avengers قرار است تا یک عنوان Live Service و با پشتیبانی بلند مدت باشد، و در این مدت زمان استودیو سازنده تصمیم دارد تا شخصیت‌ها، ماموریت‌ها و آیتم‌های مختلفی را برای بازیکنان به‌صورت رایگان و پولی عرضه کند. و این پشتیبانی شامل هر دو قسمت آنلاین و بخش داستانی بازی خواهد شد.

 

بازی Marvel's Avengers در چه تاریخی منتشر خواهد شد؟

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده بازی Marvel's Avengers قرار است تا در تاریخ چهارم سپتامبر برابر با جمعه 14 شهریور ماه سال جاری برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود. و هم‌چنین نسخه مخصوص کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 در کنار گوگل استدیا در تعطیلات زمستانی سال جاری منتشر خواهد شد.

 

چه شخصیت‌هایی در زمان انتشار در بازی حضور خواهند داشت؟

اگرچه تا به این لحظه لیست دقیقی از تعداد و اسامی شخصیت‌های قابل بازی در هنگام انتشار این عنوان منتشر نشده است، اما در لیست زیر قادر خواهید بود تا نام تمامی شخصیت‌های حاضر که تا به این لحظه توسط اسکوئرانیکس تایید شده‌اند را مشاهده کنید.

  • Captain America
  • Iron Man
  • Black Widow
  • Hulk
  • Thor
  • Ant-Man
  • Ms. Marvel

هم‌چنین در تریلرهای اخیر بازی استودیو سازنده اشارات زیادی را به شخصیت Hawkeye داشته است که به‌نظر می‌رسد او نیز در زمان انتشار بازی به این لیست اضافه خواهد شد. و همین‌طور دو شخصیت Taskmaster و The Abomination نیز در اولین بروزرسانی عظیم بازی بعد از انتشار، به‌صورت رایگان در اختیار تمامی بازیکنان قرار خواهند گرفت.

 

بازی Marvel's Avengers دارا چه نسخه‌هایی خواهد بود؟

Marvel's Avengers Standard Edition: خریداران نسخه استاندارد بازی قادر خواهند بود تا به آیتم‌های مخصوص پیش‌خرید بازی نظیر بسته لباس‌ها و آیتم‌های شخصی‌سازی با نام Marvel Legacy Outfit pack در کنار یک پسوند اختصاصی در کنار نام خود در بخش آنلاین دسترسی داشته باشند. هم‌چنین اگر خریداران قبل از تاریخ انتشار بازی اقدام به تهیه این نسخه کنند می‌توانند در نسخه بتا خصوصی بازی نیز حضور داشته باشند. قیمت این نسخه 60 دلار درنظر گرفته شده است.

Marvel's Avengers Deluxe Edition: دارندگان این نسخه از بازی می‌توانند به‌علاوه دسترسی به آیتم‌ها و مزیت‌های نسخه استاندارد به بسته‌ای دیگر از شخصی‌سازی کاراکترها با نام Obsidian Outfit pack، و شش پسوند مختلف و 72 ساعت قابلیت Early Access دست یابند. قیمت این نسخه 80 دلار درنظر گرفته شده است.

Marvel's Avengers: Earth's Mightiest Edition: این نسخه نفیس که قیمتی 120 دلاری دارد، شامل یک اکشن فیگور 12 اینچی از شخصیت Capitan America، یک استیل بوک، یک عروسک کوچک Bobblehead شخصیت هالک، سگک کمربند شخصیت Black Widow، نقشه و دیاگرام فنی ساخت اولین سری از زره شخصیت Iron Man، یک پین مخصوص شخصیت کامالا خان، یک عکس دسته‌ جمعی از گروه انتقام جویان و تمامی آیتم‌ها و مزایا نسخه قبلی خواهد بود.

بازی Marvel's Avengers جمعه 14 شهریور ماه سال جاری برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. نظر شما در مورد این بازی چیست؟

برچسب ها: Marvel's Avengers
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مطالب مشابه

نظر کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید