رده‌بندی سخت‌ترین باس فایت‌های بازی Marvel's Spider-Man 2

رده‌بندی سخت‌ترین باس فایت‌های بازی Marvel's Spider-Man 2

آرین صفری آرین صفری
3 ماه و 17 روز پیش

با اینکه بسیاری از بازیکنان از روی تریلرهای منتشر شده از بازی Marvel's Spider-Man 2 می‌دانستند که شخصیت‌هایی مانند کریون (Kraven) و ونوم (Venom) نقش شخصیت‌های شرور اصلی بازی را برعهده خواهند دشت، اما استودیو Insomniac فراتر از آن رفت و بازی را با تعداد زیادی از دشمنان معروف مرد عنکبوتی پر کرد. مشخصا از گرافیک بالا و شگفت‌انگیز بازی معلوم بود که همه این شخصیت ها از نظر بصری عالی به‌نظر می‌رسند، اما دو مرد عنکبوتی اصلی داستان نمی‌توانند تنها از دور این شخصیتها را نگاه کنند و باید وارد چند مبارزه دشوار با این باس‌ها شوند که از نظر دشواری در محدوده‌های مختلفی قرار می‌گیرند.

حتی با وجود تمام ابزارهای جدید داده شده به مردان عنکبوتی و ترکیب‌های ترکیبی جدید که هر کدام می‌توانند از آن‌ها در مبارزات استفاده کنند، استودیو Insomniac مطمئن شد که هرکدام از این باس‌ها بتواند برای بازیکن چالش ایجاد کند، حتی اگر شکست دادن برخی از آن‌ها بسیار دشوارتر از بقیه باشند. در این مطلب به دشوارترین باس فایت‌های بازی Marvel's Spider-Man 2 اشاره می‌کنیم و درباره دلیل دشوار بودن آن‌ها بحث می‌کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.  

 

این مطلب بخش‌هایی از داستان بازی Marvel's Spider-Man 2 را فاش می‌کند. اگر این بازی را تجربه نکرده‌اید، از خواندن ادامه‌ی مطلب پرهیز کنید

 

مبارزه با Lizard

لیزارد یا کرت کانرز (Kurt Connors) در حالت انسانی‌اش، چند حرکت دارد که اجتناب از آن‌ها کمی دشوار است، اما تا زمانی که بازیکنان از توانایی‌هایی که تا این مرحله در بازی به دست آورده‌اند استفاده کنند، می‌توانند در نهایت بر او غلبه کنند. پس از جاخالی دادن و دور شدن از مسیر حرکات برق‌آسا و ضربه‌هایی که با دمش به شما می‌زند، پیتر باید بخش‌هایی از زمین و دیوار را بکَنَد تا بتواند به او ضربه بزند.

 

استفاده از گجت Web-Shooter برای این امر ضروری است؛ زیرا Lizard یکی از سریع‌ترین باس‌های بازی است، بنابراین اگر بتوانید سرعت او را کاهش دهید، زمان کافی برای تعامل با محیط را خواهید داشت. راه‌های مختلفی وجود دارد که بازیکنان می‌توانند برای مقابله با این مبارزه پیش ببرند، اما با این وجود، مارمولک همچنان یک باس فایت دشوار خواهد بود.

 

علاوه بر این، مبارزه با مارمولک فقط به نشان دادن قدرت فیزیکی دو طرف برنمی‌گردد و ممکن است پای تفکر استراتژیک نیز به فایت باز شود. بازیکنان باید از محیط اطراف خود آگاه باشند و از آن‌ به نفع خود استفاده کنند. محیط اگر به درستی استفاده شود می‌تواند ابزار قدرتمندی باشد. همچنین زمان‌بندی در این نبرد بسیار مهم است. دانستن زمان حمله و زمان دفاع می‌تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند. این مبارزه آزمونی برای مهارت‌های رزمی بازیکنان و توانایی آن‌ها برای فکر کردن سریع تحت فشار است. این باس فایت قطعا یک بخش هیجان انگیز و دشوار از بازی است که بدون شک توانایی‌های بازیکن را آزمایش می‌کند.

 

مطالب مرتبط: تمام نکات مخفی و ایستراگ‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2

 

مبارزه با Mr. Negative

مستر نگاتیو یکی از باس‌هایی است که در بازی اول نیز حضور داشت، اما ین بار بسیار خطرناک‌تر از قبل است. نگاتیو ابتدا نبرد را در فرم معمولی خود شروع می‌کند و حملات بسیار سریعی را اجرا می‌کند که اگر بازیکن در کل مبارزه در بهترین فرم خود نباشد، جاخالی دادن آن‌ها بسیار دشوار خواهد بود. علاوه بر این، گیج کردن (Stagger) کردن مستر نگاتیو بسیار دشوار است بنابراین استفاده از روش فوق‌العاده بزن در رو بهترین جواب را دارد.

 

چالش‌برانگیزترین قسمت زمانی به پایان می‌رسد که او سعی می‌کند با ایجاد توهم‌های متعدد برای مایلز او را از گیج کند. این توهم‌ها به شکل مرد عنکبوتی خواهند بود و تعداد آن ها می‌تواند خیلی زیاد باشد، بنابراین برای غلبه بر آن باید کمی تمرین کرد و برای رد شدن از آن باید مهارت‌های جاخالی دادن‌تان را تقویت کنید.

 

 

مبارزه با Wraith

Wraith، شخصیتی است که در بازی اول حضور داشت و زمانی متحد پیتر بود، اما اینبار در ماموریت جانبی I Knew You Had It in You با او به‌عنوان یک باس روبه‌رو خواهید شد. این ماموریت اطلاعات زیادی در مورد یوری (Yuri) که اکنون Wraith است، ارائه می‌دهد. او در نبرد نزدیک ماهر است و به راحتی می‌تواند حملات پیتر را منحرف کند یا در کل آن‌ها را نادیده بگیرد. بنابراین، باید در شکست دادن او خلاق باشید.

استفاده از محیط و گجت‌های پیتر در کنار هم می‌تواند سرعت او را کاهش دهد و فرصتی برای یک حرکت خاص ایجاد کند. با این حال، بازیکنان باید مراقب پروازهای دوربرد او باشند، که می‌تواند آسیب قابل توجهی ایجاد کند. در بخشی از نبرد او از درون یک ابر دود حمله می‌کند، که کنترل آن دشوار است، اما خوشبختانه، آسیب زیادی به شما وارد نمی‌شود. اگر بازیکن سیمبیوت (The Symbiote) داشته باشد می‌تواند این مبارزه را آسان‌تر کند، اما بازهم یک مبارزه دشوار خواهد بود.

 

 

مبارزه با Kraven

پیتر زمانی با کریون مبارزه می‌کند که تحت تأثیر سیمبیوت قرار گرفته است. همین امر خودکار به او قدرت بیشتری می دهد و او را بی رحم‌تر و خشن‌تر می کند. با این وجود، Kraven یک حریف قدرتمند با ابزارهای مختلف برای به دام انداختن طعمه خود است. صرفاً حمله بی‌امان به او کارساز نخواهد بود؛ زیرا او انعطاف‌پذیر است و یک حرکت دفاع قدرتمند دارد که اغلب از آن استفاده می‌کند. مبارزه زمانی دشوار می‌شود که Kraven از زنگوله برای گیج کردن پیتر استفاده می‌کند.

در ادامه بازی یک مبارزه دیگر بین ونوم و کریون رخ می‌دهد که آسان‌تر از اولین برخورد این دو است، اما در اولین نبردی که با او روبه‌رو می‌شوید بدون شک یک آزمایش واقعی است و به همه یادآوری می‌کند که این شکارچی افسانه‌ای را دست کم نگیرند.

قدرت کریون نیز مانند لیزارد فقط به قدرت بدنی و چابکی او محدود نمی‌شود، بلکه ذهن استراتژیک او را نیز باید در نظر بگیرید. او با دقت حملات خود را برنامه ریزی می‌کند و پیش‌بینی حرکاتش را برای پیتر دشوار می‌کند. درک او از محیط خود و نحوه استفاده از آن به نفع خود، او را به یک دشمن بزرگ تبدیل می‌کند. این نبرد فقط یک آزمایش قدرت نیست، بلکه یک آزمایش هوشمندی و استراتژی است. این بازیکنان را وادار می کند تا در لحظه فکر کنند و با سبک مبارزه غیرقابل پیش بینی او سازگار شوند. این رویارویی یک مبارزه به یاد ماندنی است و تاثیری ماندگار در مورد خطرات و چالش‌هایی که در بازی وجود دارد را بر روی بازیکنان باقی می‌گذارد.

 

 

مبارزه با پیتر پارکر

درست پس از مبارزه با کریون، مایلز متوجه می‌شود که پیتر بسیار غیرمنطقی‌تر از حد معمول عمل می‌کند و به زودی متوجه می‌شود که باید با او مبارزه کند تا یک بار برای همیشه تأثیر سیمبیوت را از بین ببرد. مبارزه ای که پیش می آید بسیار دشوار است، به خصوص به این دلیل که بازیکنان به تازگی از پیتر، که دارای قدرت‌های انفجاری سیمبیوت است، فاصله گرفته‌اند و دقیقا می‌دانند چه چیزی منتظرشان است. پس ترسی ندارد که از همه آنها علیه مایلز در این مبارزه استفاده کند.

به دلیل سرعت بالا و روان بودن حرکات پیتر، جاخالی دادن حملات او بسیار دشوار است. بنابراین بازی انتظار دارد که بازیکن تا این مرحله درک خوبی از مکانیک دفاع لحظه‌ای (Parry) داشته باشد. او همچنین جان زیادی دارد و به‌همین خاطر ممکن است کمی طول بکشد تا او را ضعیف کند. در هر صورت، اگر مایلز از تمام گجت‌ها و قابلیت‌هایش استفاده کند می‌تواند درنهایت پیتر را شکست دهد.

 

 

مبارزه با Scream

حتمالاً غافلگیرکننده‌ترین شخصیت شروری که وارد بازی شده است، جیغ یا Scream است. او در اصل فرزند ونوم است که از MJ به عنوان میزبان خود استفاده می‌کند. او انبوهی از حملات ترکیبی با برد بالا دارد که اگر مراقب نباشید می‌توانند به راحتی نوار سلامتی پیتر را ذوب کنند. این همچنین به این معنی است که به ندرت فرصتی برای ضربه زدن به او وجود دارد؛ چراکه زیرا او به ندرت در برابر حمله واکنش نشان می‌دهد. او همچنین پرتابه‌های زیادی دارد که حمله از راه دور را نیز کمی خطرناک می‌کند. بهترین راه برای این مبارزه استفاده از محیطی مانند تیرهای فلزی و دزدگیر ماشین است. همه این‌ها باعث می‌شود که Scream برای چند ثانیه گران‌بها در معرض آسیب‌های جدی قرار گیرد، اما تلاش برای حمله به او زمانی که او هنوز گیج نشده است، می‌تواند کار دشواری باشد.

 

مطالب مرتبط: راهنمای به‌دست آوردن تمام لباس‌ها در بازی Marvel's Spider-Man 2

 

مبارزه با Venom

باس فایت نهایی در یک بازی ویدیویی همیشه باید چالش‌های خاص خود را داشته باشد، اما شکست دادن ونوم ممکن است در برخی مواقع تقریباً غیرممکن به نظر برسد، مخصوصاً به دلیل اینکه در طول مبارزه چندین حرکت مختلف را روی شما امتحان می‌کند. ونوم از ضربه‌های محکم زمینی استفاده می‌کند و اگر حواستان نباشد شما را می‌گیرد و به اطراف پرت می‌کند. او از پرتابه‌های مختلف نیز استفاده می‌کند و حتی تعدادی مینیون رای مقابله با پیتر رها می‌کند. البته همه این‌ها فقط برای زمانی است که او روی زمین است.

 

هنگامی که ونوم به آسمان می‌رود، نزدیک شدن به او بسیار سخت است، مخصوصاً زمانی که او پرتابه‌های زیادی را به سمت شما پرت می‌کند. وقتی نوبت مایلز می‌رسد که مبارزه را به‌دست بگیرد، حتی او هم احساس می‌کند که به سختی آسیبی به سیمبیوت وارد می‌کند، چراکه همیشه گارد خود را بالا نگه می‌دارد و می‌تواند هر حرکتی را قبل از وقوع آن پیش‌بینی کند. این یک باس فایت ارزش اینکه آخرین باس فایت بازی باشد را دارد و قطعاً سخت‌ترین رویارویی در بین همه بازی‌های منتشر شده از شخصیت مرد عنکبوتی است.

برچسب ها: Marvel's Spider-Man 2, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.