آمار فروش جدید پلی استیشن 5 تا سال ۲۰۲۴ منتشر شد

آمار فروش جدید پلی استیشن 5 تا سال ۲۰۲۴ منتشر شد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 ماه و 3 روز پیش

پس از انتشار گزارش مالی اخیر پلی استیشن، کمپانی سونی اعلام کرد که انتظار دارد فروش پلی استیشن 5 در سال مالی آینده افت قابل توجه‌ای داشته باشد.
 

در گزارشات مالی سه ماه منتهی به 31 دسامبر 2023، بخش گیمینگ سونی یک رکورد سوددهی جدید ثبت کرد تا فروش کلی پلی استیشن 5 به 54.7 میلیون دستگاه برسد. با این حال،‌ فروش پلی استیشن 5 در این بازه سه ماهه ضعیف‌تر از پیشبینی‌های سونی بوده و به‌نظر می‌رسد که تا پایان سال مالی، اهداف قبلی سونی محقق نخواهند شد.

 


سونی امیدوار بود که بتواند تا پایان ماه مارچ سال 2024 (پایان سال مالی 2024) 25 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 را به‌فروش برساند. در سه ماهه سوم سال مالی جاری 8.2 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 به‌فروش رفت تا مجموع فروش این کنسول در این سال به 16.4 میلیون دستگاه برسد. حالا کمپانی سونی انتظارات خود را بازنگری کرده و انتظار دارد که تا پایان سال مالی جاری، 21 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 به‌فروش برساند.

 

با بازنگری در فروش پلی استیشن 5، سونی حالا انتظار دارد که از بخش بازی و سرویس‌های خود سود 210 میلیارد ینی کسب کند که پنج درصد کمتر از پیش‌بینی‌های اولیه است.
 

هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، رئیس کمپانی سونی، درباره وضعیت پلی استیشن 5 گفت:
 

« پلی استیشن 5 وارد پنجمین سال مالی فعالیت خود می‌شود و این یعنی وارد نیمه پایانی عمر این کنسول شده‌ایم. هدف ما این است که فروش کنسول را با توجه بیشتر روی سوددهی افزایش دهیم. به همین دلیل، انتظار داریم که از سال مالی آینده به‌صورت تدریجی شاهد افت فروش این کنسول باشیم.»

 

سود بخش سرویس‌های سونی (شامل پلی استیشن پلاس و تبلیغات)، باز هم نسبت به فصول قبلی افزایش پیدا کرده و به 137.1 میلیارد ین رسیده است. این رقم در مدت زمان مشابه سال گذشته 122.2 میلیارد ین بود. علاوه بر این، تعداد کاربران فعال ماهیانه پلی استیشن پلاس هم با افزایش 11 میلیونی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، به 123 میلیون رسیده است. این رقم از محاسبه تخمینی تعداد حساب‌های کاربری منحصر به فردی که در ماه دسامبر به تجربه بازی پرداختند یا از سرویس پلی استیشن پلاس استفاده کردند به‌دست آمده است.
 

مجموع فروش نرم افزار روی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 هم با افزایش 3.2 میلیونی نسبت به مدت زمان مشابه سال پیش، به 89.7 میلیون نسخه رسیده است. 66 درصد از این میزان به فروش دیجیتالی اختصاص دارد که نسبت به 62 درصد سال پیش، افزایش چهار درصدی داشته است.

کمپانی سونی در ماه‌های اخیر اعلام کرد که به‌محض تمام شدن موجودی مدل اولیه پلی استیشن 5، پلی استیشن 5 اسلیم تنها مدل تولیدی این کنسول خواهد بود. همچنین گزارشات اخیر نشان می‌دهند که این کمپانی قصد دارد تا پایان سال 2024 پلی استیشن 5 پرو را هم روانه بازار کند.
 

برچسب ها: ps5, ps4, ps5 slim
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.