کاربران PS5 بازی های بیشتری از کاربران PS4 در زمان عرضه خریده اند

کاربران PS5 بازی های بیشتری از کاربران PS4 در زمان عرضه خریده اند

رعنا شاه‌ محمدی رعنا شاه‌ محمدی
3 سال و 2 ماه و 8 روز پیش

با آن که همچنان نگرانی برای کمبود پلی استیشن 5 وجود دارد، کمپانی سونی ارقام چشمگیری را برای میزان استفاده از این سیستم از زمان انتشار آن در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی تا کنون ثبت کرده است. 

 

بر اساس مقاله جدیدی که در سایت Wired نوشته شده است، کمپانی سونی افزایش ۸۱ درصدی روی کنسول نسل جدید خود به نسبت پلی استیشن 4 در بازه زمانی مشابه برای میزان زمان بازی کاربران ثبت کرده است. 

 

البته درست است که این بار شرایط با زمان انتشار کنسول نسل قبل متفاوت است، امّا پاندمی جهانی حال حاضر باعث شده افراد درون خانه بمانند و قابلیت پلی استیشن 5 برای اجرای بازی‌های کنسول‌ قدیمی به معنای آن است که می‌توانید تقریباً تمام بازی‌های پلی استیشن 4 خود را روی سخت‌افزار جدید نیز بازی کنید. 

همچنین این افزایش در میزان زمان بازی با میزان فروش بازی‌ پس از انتشار پلی استیشن 4 نیز مرتبط است. آن طور که در مقاله سایت Wired نوشته شده است، کمپانی سونی به نسبت پلی استیشن 4، شاهد افزایش ۱۱ درصدی میزان فروش بازی برای پلی استیشن 5 بوده است. حتماً این موضوع بر آینده‌ای روشن برای پلی استیشن ۵ دلالت دارد و به کمپانی سونی مبنایی قوی برای گسترش در ماه‌ها و سال‌های آتی می‌دهد. 

 

خبر بهتری که به تازگی شنیده‌ایم این است که کمپانی سونی بیش از ۲۵ بازی برای پلی‌ استیشن 5 در حال توسعه دارد و در آینده‌ای نزدیک، جریانی پیوسته از بازی‌های جدید و هیجان انگیز برای کاربران پلی استیشن وجود خواهد داشت. 

 

نکته منفی این این خبر این است که در عرصه سخت افزار و کنسول، تقاضا همچنان از عرضه بیشتر است و این مشکلی است که کمپانی سونی حدس می‌زند حداقل تا سال ۲۰۲۲ میلادی با آن درگیر باشد. 

 

با این وجود، بعید است که این موضوع شرایط را برای کمپانی سونی سخت کند. طبق آخرین آمار درآمد منتشر شده، کمپانی صاحب کنسول پلی‌ استیشن بیش از ۷.۸ میلیون پلی استیشن 5 فروخته است که یعنی پلی استیشن 5 بزرگترین فروش هنگام انتشاری را داشته که کمپانی سونی تا به حال تجربه کرده است. 

برچسب ها: PS5, PS4, بازی PS5, بازی PS4
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.