کارگردان بازی Returnal استودیو Housemarque را ترک کرد

کارگردان بازی Returnal استودیو Housemarque را ترک کرد

آرین صفری آرین صفری
3 ماه و 4 روز پیش

هری کروگر (Harry Krueger) از استودیو Housemarque، که بیشتر به خاطر کارگردانی بازی Returnal شناخته می‌شود، پس از 14 سال استودیو Housemarque را ترک خواهد کرد. این استودیو خبر مربوط به خروج کروگر را در پستی در وبسایت خود اعلام کرد و برای این کارگردان آرزوی موفقیت کرد. کروگر کسی بود که این استودیو را در ساخت بازی Returnal رهبری می‌کرد، اما او در عناوین دیگری مانند بازی Resogun، بازی Outland و بازی Nex Machina نیز نقش داشته است.

 

 

کروگر بیانیه‌ای در رابطه با خروج خود به اشتراک گذاشت و گفت که «بسیار خوش‌شانس بوده که روی پروژه‌های رویایی یکی پس از دیگری کار کرده و این افختار را داشته است که در این مسیر در کنار افراد با استعداد و فوق‌العاده کار کند.»

 

او در ادامه بیانه‌اش اضافه کرد:«همراهی با  استودیو Housemarque در این سفر باعث افتخار بود. ما شاهد رشد استودیو از عناوین کوچک‌تر  تا بازی Returnal بودیم و توانستیم ارتفاعات باشکوهی را تجربه کنیم. ما توانستیم باهم ستون‌های بهشت را تکان دهیم و من برای همیشه به همه چیزهای شگفت انگیزی که به عنوان یک استودیو انجام داده‌ایم افتخار خواهم کرد. خروج از استودیو Housemarque برای من تصمیم بسیار دشواری بود، اما من شرکت را با چیزی جز قدردانی عمیق از گذشته، و یک خوش بینی درخشان به آینده ترک می‌کنم. با یک پروژه جدید و هیجان‌انگیز در دست ساخت، تیمی فوق‌العاده که قوی‌تر از همیشه است، و حمایت مداوم سونی و استودیو پلی‌استیشن، می‌دانم که درخشان‌ترین فصل استودیو Housemarque هنوز نوشته نشده است.»

 

 

کروگر دلیل خاصی در مورد تصمیم خود برای ترک Housemarque به اشتراک نگذاشت. خروج او از این استودیو تغییر قابل توجهی را در ترکیب کارکنان آن نشان می‌دهد، اما قطعا دیگر کارکنان استودیو اجازه نمی‌دهند این تغییر برنامه‌های آن‌ها را به هم بزند. همانطور که کروگر اشاره کرد، این استودیو در حال حاضر برای «پروژه بزرگ جدید» خود آماده می‌شود.

 

ایلاری کویتینن (Ilari Kuittinen)، مدیر کل و یکی از بنیانگذاران استودیو Housemarque درباره جدایی کروگر گفت:«در طول مدتی که هری در استودیو بود، ما مرگ آرکید را دیدیم و همچنین به نقاط عطف رشدی دست یافتیم که زمانی فقط آرزوی آن را داشتیم. اشتیاق و کارگردانی هری در تجسم مسیر موفقیت استودیو ما به مقیاس فعلی حیاتی بوده است. تولد دوباره بازی‌های آرکید که توسط بازی Returnal تعریف شد، رویای تأثیر و چشم‌انداز اوست و نقطه‌ای عالی برای دیگران است تا بتوانند این راه را ادامه داده و همواره پیشرفت کنند.». سونی استودیو Housemarque را در ژوئن 2021، تنها چند ماه پس از انتشار بازی Returnal خریداری کرد. سال گذشته، کویتینن اشاره کرده بود که بازی بعدی این استودیو یک IP جدید خواهد بود. هنوز جزئیات دیگری از این پروژه فاش نشده است.

 

بازی برای پلی استیشن 5 و کامپیوتر در دسترس است و تاکنون توانسته بیش از 560 هزار نسخه در سراسر جهان بفروشد.

برچسب ها: Returnal, Housemarque, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.