شارپ و نینتندو برای تولید پنل‌های LCD همکاری می‌کنند

شارپ و نینتندو برای تولید پنل‌های LCD همکاری می‌کنند

محمد مسعودی محمد مسعودی
9 ماه و 19 روز پیش

رابرت وو (Robert Wu)، مدیر عامل کمپانی شارپ، در روز پنج‌شنبه اعلام کرد که این کمپانی الکترونیکی ژاپنی در پایان سال مالی جاری و در مارس ۲۰۲۴، خط تولید آزمایشی پنل LCD برای کنسول‌های جدید نینتندو را راه‌اندازی خواهد کرد. 

او در گفتگویی با تحلیلگران (به واسطه خبرگزاری بلومبرگ) گفت :«من نمی‌توانم در مورد جزئیات مربوط به مشتریان خاص اظهار نظر کنم. اما درمورد یک کنسول بازی جدید، ما در حال حاضر در مرحله تحقیق و توسعه آن قرار داریم.»


کمپانی شارپ، سابقه همکاری طولانی مدتی با کمپانی نینتندو دارد که از آن‌ها می‌توان به ساخت پنل LCD برای کنسول‌های نینتندو DS و همکاری در اسمبل و مونتاژ کنسول‌های سوییچ، اشاره کرد.


در حالی که کنسول نینتندو سوییچ در ماه مارس وارد هفتمین سال ورود به بازارش می‌شود، اما کمپانی نینتندو هنوز به صورت رسمی یک کنسول جانشین سوییچ را معرفی نکرده است. با این وجود، گمانه زنی‌ها مبنی بر اینکه این کمپانی قصد دارد در سال مالی آینده یک سخت‌افزار جدید را معرفی و عرضه کند، در حال افزایش است.

 


در روز سه شنبه، کمپانی نینتندو از کاهش سرعت فروش کنسول سوییچ خبر داد اما اعلام کرد که این کمپانی هیچ سخت‌افزار جدیدی را تا قبل از ما آوریل ۲۰۲۴، عرضه نخواهد کرد. 
با توجه به نتایج درآمدی این این کمپانی، نیکی ایژا (Nikkei Asia) خبرنگار ادعا کرد که به واسطه یک منبع نزدیک به کمپانی نینتندو، مطلع شده است که ظاهرا کار روی کنسول بعدی این شرکت بدون مشکل در حال انجام است. 


به گفته منابع «به نظر می‌رسد که توسعه به خوبی درحال پیشرفت است، ‌اما عرضه محصول زودتر از بهار سال آینده انجام نخواهد شد».
کمپانی نینتندو قصد دارد که در سال مالی جاری، ۱۵ میلیون کنسول سوییچ بفروشد که نشان از کاهش ۱۶٫۵ درصدی فروش نسبت به سال گذشته دارد. 


فوروکاوا (Furukawa)، رییس کمپانی نینتندو اذعان کرد :« تداوم شتاب فروش کنسول نینتندو سوییچ در سال هفتم عرضه آن دشوار خواهد بود. هدف ما از فروش ۱۵ میلیون دستگاه در سال مالی جاری کمی خوشبینانه است. اما ما تمام تلاش خود را برای تقویت تقاضا در فصل تعطیلات متمرکز می‌کنیم تا بتوانیم به هدف خود دست یابیم.»


فوروکاوا همچنین اشاره کرد که اگر کمپانی نینتندو قصد اعلام کنسول جدیدی را داشته باشد، وضعیتی همچون کنسول سوییچ را تجربه نخواهد کرد که ۲ سال پس از معرفی عرضه شود و فاصله زمانی معرفی کنسول جدید تا تاریخ عرضه آن بسیار کم‌تر و نزدیک‌تر خواهد بود.


کار توسعه نسل فعلی کنسول نینتندو در سال ۲۰۱۵ با کد اسم «NX» در کمپانی آغاز شد و پس از دو سال به بازار راه یافت.

 

برچسب ها: نینتندو سوییچ OLED model, نینتندو سوییچ, نینتندو سوییچ لایت
2 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.