اختراع جدید سونی یک نمایشگر لمسی به دوال سنس اضافه می‌کند

اختراع جدید سونی یک نمایشگر لمسی به دوال سنس اضافه می‌کند

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
7 ماه و 22 روز پیش

سونی در سال‌های اخیر حق امتیاز اختراع‌های متعددی را ثبت کرده که برخی از آن‌ها در محصولات جدید این کمپانی مثل کنترلر دوال سنس اج هم دیده شدند. بعضی از این حق اختراع‌ها می‌توانند پیچیدگی استفاده از محصولات را دوچندان کنند، اما حق اختراع جدیدی که توسط این کمپانی ثبت شده بازی کردن با کنترلرها را بسیار ساده‌تر از گذشته می‌کند.


مدارکی که اخیرا از این حق اختراع منتشر شده نشان می‌دهد که این کمپانی روی طرح جدیدی برای استفاده از صفحه نمایش روی کنترلر کار می‌کند. در این طرح، به‌جای استفاده از پد لمسی عادی، یک نمایشگر لمسی روی کنترلر قرار گرفته است. این نمایشگر لمسی، در کنار دکمه‌هایی که در مواقع نیاز نورانی می‌شوند، کاربر را راهنمایی می‌کنند تا به سادگی هرچه تمام‌تر فعالیت مورد نیاز خود را انجام دهد.

برخلاف بسیاری از این حق اختراع‌ها که هرگز به مرحله تولید انبوه نمی‌رسند، در صورت ادغام این نمایشگر لمسی با کنترلر‌ دوال سنس پلی استیشن یکی از بزرگترین مشکلات بسیاری از بازیکنان تازه‌وارد حل خواهد شد. برای مثال، این نمایشگر می‌تواند به بازیکنان تازه‌‌واردی که با کنترل بازی‌ها آشنایی ندارند کمک کند تا دکمه مورد نیاز را در مواقع درست فشار دهند و اهداف بازی را تکمیل کنند. البته وجود این حق اختراع لزوما به معنی تایید اضافه شدن این ویژگی به نسل بعدی کنترلرهای پلی استیشن نیست.


در مدارک منتشر شده از این حق اختراع به ایده ترکیب هوش مصنوعی با این نمایشگر لمسی هم اشاره شده است. این هوش مصنوعی نقش پیشگو را ایفا کرده و پیش از نیاز کاربر به روشن شدن دکمه‌های مورد نظر، پیش‌بینی می‌کند که آیا کاربر قرار است در بخشی از بازی با مشکل مواجه شود یا خیر. در صورت مثبت بودن پاسخ، نکات و راهنما‌های مورد نیاز بازیکن روی صفحه و کنترلر به نمایش در می‌آیند.

 

کمپانی سونی اوایل سال جاری حق اختراع دیگری ثبت کرده بود که امکان تغییر دمای کنترلر را فراهم می‌کرد. پس از آن هم نوبت به ثبت حق اختراع دیگری رسید که اجازه قرار دادن هندزفری بی‌سیم در بخش پشتی کنترلر را به کاربر می‌دهد.
 

برچسب ها: پلی استیشن 5, dualsense, dualsense edge
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.