نینتندو سوییچ OLED به محافظ صفحه نمایش نیاز دارد

نینتندو سوییچ OLED به محافظ صفحه نمایش نیاز دارد

آرین صفری آرین صفری
1 سال و 7 ماه و 12 روز پیش

اوایل این ماه شاهد عرضه کنسول نینتندو سوییچ OLED بودیم. یکی از ویژگی‌هایی که به محض استفاده از این کنسول متوجه آن خواهید شد، صفحه نمایش زیبای آن است. با اینکه این نسخه از لحاظ سخت افزاری تفاوت چندانی با نینتندو سوییچ اصلی ندارد، اما یک صفحه نمایش OLED با اندازه هفت اینچ در آن تعبیه شده است که رنگ‌های زنده و کنتراست واضح‌تری را برای بازی‌ در حالت دستی ارائه می‌دهد.

 

همانند هر ابزار جدید و گران‌قیمت، بسیاری از خریداران دوست دارند بدانند که این صفحه نمایش جدید تا چه حد با دوام است. آزمایشات اخیر روی این کنسول نشان می‌دهند که دارندگان این کنسول بهتر است به فکر خرید یک محافظ صفحه خوب برای کنسول خود باشند.

 

هنگامی که این نسخه از سوییچ در تاریخ 16 مهر روانه بازار شد، بسیاری از بازیکنان متوجه محافظ صفحه نازک این کنسول شدند. برخی از بازیکنان این محافظ را برداشتند، اما کاشف به عمل آمده است که این کار اشتباهی است. نینتندو در دفترچه راهنمای این کنسول ذکر کرده است که این مدل شامل یک لایه محافظ به‌نام «لایه ضدخش چسبی» خواهد بود. این لایه اضافی از شکسته شدن شیشه، خراش و ساییدگی صفحه نمایش جلوگیری می‌کند.

 

 

حال اینجا سؤال دیگری برای خریداران مطرح می‌شود، که این محافظ دقیقا تا چه حد از شکستن صفحه نمایش جلوگیری می‌کند؟ یوتوبر و منتقد وسایل الکترونیکی به‌نام  JerryRigEverything، آزمایشی را روی این نسخه از کنسول انجام داد. نتایج آزمایش‌های او نشان داد که خراشیدن این صفحه جدید بسیار آسان است و تنها دو امتیاز را در مقیاس سختی کسب می‌کند. در حقیقت، حتی یک سکه هم برای خراشیدن این صفحه زیبای هفت اینچی کافی است. این خبر بدی برای کسانی که از این کنسول در مواقع و مکان‌های مختلف استفاده می‌کنند.

 

معرفی ویدیویی نینتندو سوییچ OLED

 

با این حال، به‌نظر می‌رسد این لایه محافظ ضررهای خاص خود را نیز دارد. برای مثال، لایه‌ای که به صفحه OLED چسبیده است آنقدر محکم چسبیده است که حذف آن بدون آسیب رساندن به خود صفحه نمایش تقریبا غیرممکن است. بنابراین، شاید هرگز دوام واقعی این صفحه نمایش را نفهمیم. در هرصورت، بهتر است در صورت خرید این کنسول، حتما روی خرید یک محافظ صفحه نمایش سرمایه‌گذاری کنید.

 

برچسب ها: نینتندو سوییچ OLED model, نینتندو سوییچ, نینتندو سوییچ لایت
2 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.