بازی The Medium از قابلیت های دوال سنس استفاده می کند + تریلر

بازی The Medium از قابلیت های دوال سنس استفاده می کند + تریلر

محمد مسعودی محمد مسعودی
2 سال و 11 ماه و 19 روز پیش

بازی The Medium یک عنوان ترسناک از استودیو Bloober team است که اوایل سال ۲۰۲۱ برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس و کامپیوتر‌های شخصی منتشر شد و کمتر از یک ماه دیگر، نسخه پلی استیشن 5 آن وارد بازار می‌شود. تفاوتی که نسخه پلی استیشن 5 این بازی با دیگر نسخه‌های این بازی دارد، این است که ا استودیو Bloober team سعی بر این داشته که از تریگر‌های کنترلر دوال‌سنس به شیوه‌های جذابی استفاده کند که در تریلر اخیر این بازی به جزئیات این ویژگی اشاره شده است.

 

بازی The Medium از قابلیت های دوال سنس استفاده می کند

 

بازی The Medium تریگر‌های تطبیق پذیر دوال سنس را در مکانیزم Spirit Blast استفاده خواهد کرد. از قابلیت بازخورد هپتیک نیز در مکانیزم Spirit Shield استفاده شده است. زمانی که شما از بین تعدادی پروانه رد می‌شوید، با این قابلیت می‌توانید حملات پروانه‌ها را از جهات مختلف روی کنترلر خود احساس کنید. در همین حین، در قسمت‌هایی که سعی دارید با نفس نکشیدن از Maw (شخصیت مخالف در بازی) مخفی بمانید، هرچه بیش‌تر نفس خود را حبس کنید، قدرت و شدت بازخورد هپتیک افزایش می‌یابد.

 

در نسخه پلی استیشن 5 این بازی، می‌توان از تاچ پد و ژیروسکوپ کنترلر‌های دوال‌سنس نیز استفاده کرد. برای مثال، زمانی که یک شی را برداشته و آن‌ را بررسی می‌کنید می‌توانید از تاچ پد دوال سنس برای جابجا کردن و چرخاندن شی استفاده کنید. البته این این مکانیزم با استفاده از آنالوگ هم قابل اجراست. در همین حین، زمانی که در حالت اول شخص هستید، می‌توانید با استفاده از موشن کنترل‌ها، محیط اطراف خود را بررسی کنید. 

 

چراغ و اسپیکر‌ دوال سنس هم در این بازی بی‌استفاده نمانده‌ است. زمانی که از انبر آهن‌بر برای گذر از موانع استفاده می کنید، صدایی که تولید می‌شود از اسپیکر دوال سنس پخش خواهد شد و زمانی که نور چراغ قوه ماریان (Marianne)، شخصیت بازی، قطع و وصل می‌شود، چراغ روی کنترلر هم قطع و وصل خواهد شد.

 

بازی The Medium در تاریخ ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور ۱۴۰۰) برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد.

اگر تجربه‌ این بازی را دارید، خوش‌حال می‌شویم که نظر خود را برای ما در بخش نظرات بیان کنید.

برچسب ها: پلی استیشن 5, بازی The Medium, دوال سنس, Dualsense
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.