سازندگان بازی Light No Fire تجربیات زیادی از بازی No Man's Sky به‌دست آورده‌اند

سازندگان بازی Light No Fire تجربیات زیادی از بازی No Man's Sky به‌دست آورده‌اند

ایلیا امینی ایلیا امینی
7 ماه و 4 روز پیش

رویداد The Game Awards 2023 امسال که تنها چند روز از برگزاری آن می‌گذرد، درکنار اهدا جوایز به بهترین عناوین بازی عرضه شده در هر سال میلادی، بسیاری از استودیو‌های توسعه‌دهنده عناوین و بازی‌های مختلف در این همایش سعی می‌کنند تا آخرین آثار و عناوین خود را به مخاطبان معرفی کنند، و یکی از مهم‌ترین بازی‌های معرفی شده در این همایش را می‌توانیم بازی Light No Fire به‌شمار آوریم. این اثر که جدیدترین عنوان استودیو Hello Games که در گذشته سابقه توسعه بازی No Man's Sky را نیز در کارنامه دارد، محسوب می‌شود، توانسته است بازخورد بسیار مثبتی را از مخاطبان و دیگر بازی‌سازان به‌خود جلب کند.

 

خاطرات و اخبار مربوط به انتشار چالش‌برانگیز و پرحاشیه بازی No Man's Sky در سال 2016 هم‌چنان در ذهن بسیاری از مخاطبان صنعت بازی‌های ویدیویی حک شده است، و مقایسه‌های صورت گرفته از تریلرهای زمان رونمایی بازی و نتیجه نهایی این پروژه بعد از گذشت چندین سال هنوز هم به‌عنوان یکی از مثال‌های بارز و پررنگ در زمینه تبلیغات کاذب و فریبنده در میان توسعه‌دهندگان و رسانه‌ها به‌کار می‌رود. اما واکنش‌ها به جدیدترین ساخته استودیو Hello Games به‌ چه صورت بوده است؟

 

اگر بخواهیم نمونه‌ای را از خیل انبوه حمایت‌ها از بازی Light No Fire برگزینیم، می‌توانیم به رامی اسماعیل (Rami Ismail) یکی از موسسان استودیو Vlambeer اشاره کنیم، اسماعیل معتقد است که تریلر رونمایی بازی Light No Fire جواب مستقیم و صریحی است به تمامی حواشی که بعد از انتشار بازی No Man's Sky این استودیو را محاصره کرده بودند. این‌که این نمایش سعی دارد تا تمام کاستی‌ها و نواقص گذشته را پذیرفته، و در عین حال تلاش سخت‌کوشانه اعضا این استودیو را برای تبدیل بازی No Man's Sky به آن چیزی که در حال حاضر شاهد آن هستیم، همانند برنامه‌ای که توسعه‌دهندگان برای آینده بازی Light No Fire در سر دارند را روایت کند.

شاید باور این حقیقت سخت باشد که از زمان انتشار بازی No Man's Sky بیشتر از 7 سال می‌گذرد. در زمان معرفی بازی استودیو Hello Games ویژگی‌ها و امکانات مختلفی  را به مخاطبان بازی مانند قابلیت CO-OP چند نفره و بسیاری دیگر وعده داد که تا چندین سال پس از انتشار بازی نتوانست به آن وعده‌ها پایبند باشد.

 

اما در سویی دیگر مخاطبان نیز نظرات مثبتی نسبت به تریلر رونمایی از بازی Light No Fire داشته‌اند و به‌عنوان نمونه کاربر زیر در حساب توییتری خود بیان داشته است که توسعه‌دهندگان بازی درس‌ها و تجربیات لازم را از انتشار بازی No Man's Sky کسب کرده‌اند، و حتی با درنظر گرفتن اتفاقات رخ داده در زمان عرضه بازی، این کاربر اعتماد و هیجان زیادی را نسبت به اثر بعدی استودیو Hello Games یعنی بازی Light No Fire دارد.

در ادامه کاربر دیگری در شبکه اجتماعی توییتر نیز نظر قابل تامل و مهمی را درمیان گذاشته است. این مخاطب معتقد است که تمامی امکانات و ویژگی‌های به‌نمایش درآمده در تریلر زمان معرفی بازی Light No Fire مانند ماجراجویی در جهانی بی حد و مرز و قابلیت CO-OP هم‌اکنون در بازی No Man's Sky پایه‌گذاری شده و فعال هستند. این امکانات تماما وعده‌هایی هستند که استودیو Hello Games ثابت کرده است می‌تواند در عناوین خود پیاده‌سازی کند. که می‌تواند برای آن دسته از مخاطبانی که به بازی Light No Fire علاقه‌مند هستند اما اطمینان کافی را ندارند، نکته‌ای مهم و تاثیرگذار باشد.

در انتها شاید ذکر این نکته قابل توجه باشد، که شان موری (Sean Murray) رئیس استودیو Hello Games خود نیز از حواشی و نگرانی‌های حاضر در فضای مطبوعاتی آگاه است و در یکی از اظهارات خود به‌صورت طعنه‌آمیز نسبت به انتقاد‌های مربوط به وعده‌های غیر واقعی و بیشتر از حد انجام، بیان کرده است که در بازی Light No Fire بازیکنان قادر خواهند بود تا از قله‌هایی بالا بروند که حتی از رشته‌ کوه‌های هیمالیا و اورست نیز ارتفاع بیشتری دارند.

 

بازی Light No Fire برای کنسول‌های نسل نهمی و رایانه‌های شخصی در تاریخ نامعلومی در سال 2024 عرضه خواهد شد

برچسب ها: Light No Fire, No Man's Sky
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.