رسمی: چهار بازی ایکس باکس برای پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ منتشر می‌شوند

رسمی: چهار بازی ایکس باکس برای پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ منتشر می‌شوند

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 ماه و 2 روز پیش

در ماه‌های اخیر شایعات زیاد درباره احتمال عرضه عناوین انحصاری ایکس باکس برای پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ منتشر شده بود. این شایعات بالاخره در پادکست اخیر ایکس باکس تایید شدند و فیل اسپنسر رسما اعلام کرد که عناوین انحصاری ایکس باکس، برای اطمینان از «سلامتی برند ایکس باکس در آینده بلند مدت» روی پلتفرم‌های رقیب منتشر می‌شوند.


به گفته اسپنسر، این کمپانی برای اطمینان از سلامتی برند ایکس باکس باید به فکر گسترش پلتفرم خود باشد و با عرضه بازی‌های ایکس باکس روی دیگر کنسول‌ها، بهترین پلتفرم‌ ممکن را برای توسعه دهندگان خلق کند.

 

به گزارش The Verge، احتمالا بازی Hi-Fi Rush، بازی Sea of Thieves، بازی Pentiment و بازی Grounded چهار عنوان انحصاری ایکس باکس هستند که قرار است برای پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ منتشر شوند.

 

 

در میان شایعات اخیر، نام بازی Starfield و بازی Indiana Jones and the Great Circle هم درمیان بازی‌هایی که قرار است برای پلتفرم‌های رقیب منتشر شوند دیده می‌شد، اما اسپنسر در این پادکست اعلام کرد این دو بازی از انحصار ایکس باکس خارج نمی‌شوند. با این حال، او در مصاحبه‌ای جداگانه با The Verge، اعلام کرد که احتمال عرضه چنین عناوینی برای پلی استیشن 5 را رد نمی‌کند.
 

«فکر نمی‌کنم در این صنعت بتوانیم از احتمال عرضه یک بازی روی دیگر پلتفرم‌ها چشم‌پوشی کنیم.»

 

اسپنسر به کاربران ایکس باکس اطمینان داد که عرضه این چهار بازی برای پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ به معنی تغییر استراتژی انحصاری ایکس باکس نیست و در حال حاضر، هیچ عنوان دیگری برای عرضه روی پلتفرم‌های رقیب در نظر گرفته نشده است. 
 

 

بخشی از بیانیه ایکس باکس درباره عرضه این چهار بازی روی پلتفرم‌های رقیب به شرح زیر است:
 

«برای اطمینان از موفقیت بلندمدت ایکس باکس و صنعت بازی‌های ویدیویی، ما باید به تکامل ادامه دهیم. امروز اعلام کردیم که قصد گسترش جامعه بازیکنانمان را داریم و در همین راستا، چهار عنوان انحصاری ایکس باکس را برای دیگر پلتفرم‌ها عرضه خواهیم کرد.
این عناوین حداقل به مدت یک سال در انحصار کاربران ایکس باکس بودند و شامل بازی‌های فوق العاده‌ای هستند که می‌خواهیم بیشتر مورد توجه قرار بگیرند. به‌زودی اطلاعات بیشتری از این عناوین منتشر خواهیم کرد.»

 

اسپنسر در پادکست شب گذشته اعلام کرد که استراتژی انحصاری ایکس باکس تغییر اساسی نخواهد کرد، اما انتظار دارد که در آینده عناوین انحصاری کمتری را روی تمام پلتفرم‌ها مشاهده کند.


«باور دارم که در پنج یا ۱۰ سال آینده تعداد بازی‌هایی که فقط در انحصار یک قطعه سخت افزاری هستند کمتر می‌شود. البته این یک پیش‌بینی غیرمنتظره نیست و اگر نگاهی به تحول صنعت بازی‌های ویدیویی در ۱۰ سال اخیر بیاندازید، می‌بینید که حالا بازی‌های بزرگ روی چندین پلتفرم عرضه می‌شوند.»

 

درنهایت، کمپانی مایکروسافت در پستی که روی بلاگ ایکس باکس منتشر کرد، با تاکید مجدد روی عرضه انحصاری عناوین پرچم‌دار ایکس باکس روی کنسول‌های این کمپانی، به مهم‌ترین برنامه‌های ایکس باکس برای آینده هم اشاره کرد.


«عضویت در خانواده ایکس باکس چنین حسی دارد. بزرگ‌ترین بازی‌های دنیا روی ایکس باکس خواهند بود. عناوین ما همچنان در روز اول عرضه به سرویس گیم پس می‌آیند. برنامه قدرتمند سخت افزاری برای سال‌های آینده وجود دارد. فراهم کردن شرایط برای دسترسی آسان به بازی‌ها، ویژگی‌هایی مثل کراس پلی، کراس سیو و دیگر ویژگی‌های فضای ابری همچنان در اولویت ما هستند. ایکس باکس همچنان به توسعه دهندگان کمک خواهد کرد که بزرگ‌ترین پلتفرم ممکن را برای عرضه بازی‌هایشان داشته باشند.»

 

در پایان پادکست شب گذشته، سارا باند (Sarah Bond)، رئیس ایکس باکس، اعلام کرد که آن‌ها برنامه‌های هیجان انگیزی برای نسل بعدی ایکس باکس دارند. باند اعلام کرد که اطلاعات بیشتر درباره سخت افزار بعدی ایکس باکس در تعطیلات سال نوی میلادی منتشر خواهد شد. 

برچسب ها: ایکس باکس سری ایکس, پلی استیشن 5, نینتندو سوییچ
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.