استودیو Blue Box ساخت بازی Silent Hill را تکذیب کرد

استودیو Blue Box ساخت بازی Silent Hill را تکذیب کرد

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
1 سال و 3 ماه و 20 روز پیش

ساخته جدید استودیو Blue Box بازی Abandoned در روز‌های اخیر یا بهتر است بگوییم بعد از معرفی‌اش در ماه آپریل بسیار سر و صدا کرده است. بسیاری از طرفداران که اشتیاق زیادی برای این عنوان داشتند اعتراض کردند که چرا سونی برای معرفی این بازی چنین موقعیت موقتی را فراهم کرده است، چرا که اولین اخبار معرفی این بازی در بلاگ پلی استیشن مشاهده شد. همین حاشیه‌ها باعث شد تا بسیاری از حدس و گمان‌های فعلی حول محور این عنوان شکل بگیرد و طرفداران گمان کنند که بازی Abandoned تنها یک عنوان جدید نیست و بیشتر از این خواهد بود.

 

حدس و گمان‌های زیادی شکل گرفت و بسیاری تصور کردند که استودیو Blue Box درواقع نامی غیرواقعی برای یک استودیو کارکشته است و درواقع این هیدئو کوجیما است که وظیفه کارگردانی بازی را برعهده دارد. پس از  میان آمدن نام هیدئو کوجیما و ارتباط خوبش با سری بازی Silent Hill، بسیاری تصور کردند که بازی Abandoned نسخه جدید از بازی Silent Hill است و حالا کوجیما بازگشته تا کار نیمه تمامش را کامل کند.

 

بعد از آن استودیو Blue Box در بیانیه‌ای اشاره کرد که هیچ ارتباطی بین بازی جدیدشان و بازی‌ساز سرشناس، هیدئو کوجیما وجود ندارد و این خبر باعث شد تا طرفداران مقداری آرام شوند. اما درست جایی که حاشیه‌ها در حال کم رنگ شدن بودند، استودیو بار دیگر طی یک بیانیه عجیب، شایعات و حاشیه‌ها را حول محور بازی Abandoned افزایش داد.

استودیو Blue Box ساخت بازی Silent hill را تکذیب کرد

استودیو Blue Box طی توییتی در شبکه اجتماعی توییر نام بازی جدید را اینگونه معرفی کرد:

Abandoned = (حرف اول S، حرف آخر L

حتی یک فرد معمولی که طرفدار ژانر وحشت در صنعت بازی‌های ویدویی نباشد هم نسبت به این توییت واکنش نشان خواهد داد، چرا که این توییت به نظر بیانیه‌ای رسمی بود که اعلام می‌کرد بازی Abandoned نسخه جدید سری Silent Hill است. پس از این توییت جنجلی شایعات جدیدی آغاز شدند و بعد از آن سازند‌گان این حاشیه‌ها را به مرحله‌ای جدید بردند. آن‌ها تصویر پروفایل کانال یوتوبشان را به تصویر چند تپه تغییر دادند و همانطور که می‌دانید  Silent Hill به معنای تپه ساکت است (به صورت ترجمه کلمه به کلمه) و با تغییر این تصویر پروفایل، طرفداران مهر تاییدی به ساخته شدن نسخه بعدی بازی Silent Hill زدند.

 

اما این خوشحالی‌ها بیشتر از چند ساعت دوام نداشت و استودیو Blue Box در توییتی بار دیگر دخالت نداشتن کوجیما را اعلام کرد و همچنین خبر داد که بازی Abandoned هیچ ارتباطی به بازی Silent Hill نخواهد داشت.

 

این توییت نشان داد که استودیو هیچ ارتباطی به کوجیما یا کمپانی کونامی ندار. همانطور که اطلاع دارید بازی Silent Hill هنوز متعلق به کونامی است. در ادامه سازندگان عذرخواهی کردند و اطلاع دادند که هیچ‌وقت قصد نداشتند به نام بازی Silent Hill اشاره‌ای کنند. با توجه به ماجرای پیش آمده، بسیاری از طرفداران صحبت‌های جدید استودیو را ناباورانه خواندند و اعلام کردند که عملکرد استودیو Blue Box کاملا عمدی و برای ایجاد حاشیه‌هایی حول محور بازی Abandoned بوده است.

 

توییت عذر خواهی به صورت زیر بود:

«ما قصد داریم تا همه چیز را روشن کنیم. تیم ما هیچ ارتباطی با کونامی ندارد و بازی Silent Hill متعلق به کونامی است. همچنین ما هیچ ارتباطی با هیدئو کوجیما نداریم. هیچ وقت قصد نداشتیم تا ذهن‌ها را به سمت نام بازی Silent Hill بکشانیم و اگر چنین چیزی شکل گرفته است، صمیمانه عذر خواهی می‌کنیم.»

 

در حالی که استودیو Blue Box همه چیز را انکار کرده است، بسیاری از طرفداران هنوز هم باور دارند که حداقل هیدئو کوجیما در ساخت بازی دست خواهد داشت و بالاخره در مقطعی این خبر به صورت رسمی منتشر خواهد شد. البته نمی‌توان عقیده طرفداران را کاملا نادرست دانست چرا که هیدئو کوجیما در گذشته سابقه انجام چنین کار‌هایی را داشته است.

استودیو Blue Box ساخت بازی Silent Hill را تکذیب کرد

اگر به یاد داشته باشید، قبل از انتشار بازی Metal Gear Solid 5 استودیو Moby Dick در حال ساخت بازی بود و بعد ها مشخص شد که این استودیو یک استودیو ساختگی بود تا کوجیما بتواند باز هم با ذهن طرفدارانش بازی کند. و حالا به نظر می‌رسد نوبت به استودیو Blue Box و موسسش، آقای حسن کهرمان (قهرمان) (Hasan Kahraman) رسیده است. کسی که به نظر طرفداران همان هیدئو کوجیما با نامی مستعار است چرا که نام کوچک هر دو با حرف H و نام خانوادگی‌شان با حرف K آغاز می‌شود. نکته جالب ماجرا این است که اگر نام موسس استودیو را که به ترکی و عربی است، به فارسی معنی کنیم، معنای «قهرمان خوشتیپ» می‌دهد.

 

چه این اتفاق عمدی بوده و یا چه تصادفی بوده است، ارتباط بین هیدئو کوجیما و بازی Silent Hill بار دیگر به طرز عجیبی زیاد شده و اگر بخواهیم این ماجرای عجیب را با خوش خیالی بررسی کنیم، قطعا شبیه به یک پازل که درحال تکمیل شدن است به نظر می‌رسد.

 

خبر خوب بعدی اینجاست که بازی Abandoned قرار است در کمتر از یک هفته آینده، رونمایی شود و به احتمال بسیار زیاد این رونمایی با قرار گیری یک نسخه آزمایشی تمام رایگان برای کنسول پلی استیشن 5 انجام خواهد شد. و در نهایت ماجرای عجیب استودیو Blue Box ، ارتباطش با بازی Silent Hill و آقای خوشتیپ یا هیدئو کوجیما به نتیجه‌ای خواهد رسید.

 

بازی Abandoned عنوان ترسناک استودیو Blue Box قرار است در سه ماه پایانی سال 2021 به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر شود

برچسب ها: هیدئو کوجیما, Silent Hill
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.