سرویس پلی استیشن پلاس رکورد جدیدی ثبت کرد

محمد مهدی مبارکی محمد مهدی مبارکی 12 روز پیش

سونی در جدیدترین گزارش از دو سرویس پلی‌استیشن پلاس و سرویس PlayStation Now آمار قابل تاملی را منتشر کرده است. این دو سرویس که برای کاربران کنسول پلی‌استیشن دردسترس قرار گرفته است، توانسته‌اند به رکورد جدیدی دست پیدا کنند.

 

سونی در این گزارش اعلام کرد که سرویس پلی‌استیشن پلاس تا تاریخ ۳۱ مارچ (12 فروردین)، توانسته به 41 میلیون و 500 هزار کاربر برسد. این در حالی است که تنها در سه ماه آخر گزارش منتهی شده به تاریخ ۳۱ مارچ، بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفر به این سرویس پیوسته‌اند.

 

سونی رشد صعودی و حرکت رو به جلو را به دلیل عرضه کنسول پلی‌استیشن 5 و ورود به نسل بعدی، دانسته است. همچنین سرویس PlayStation Now که از دیگر محصولات این شرکت بزرگ است نیز تا پایان آوریل ۲۰۲۰ توانسته به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار کاربر رسیده است.

سونی این افزایش و رشد را بی‌ربط به شیوع ویروس کرونا ندانسته است و در اینباره می‌گوید: «در شرایط فعلی که مردم بیرون نمی‌روند، نیاز به سرگرمی‌های دیجیتالی مانند بازی‌ها در جهان رو به افزایش است. به دنباله این موضوع، تعداد کاربران پلی‌استیشن نیز به طور چشم‌گیری رشد داشته است.»

 

با وجود شباهت‌های بین سرویس PlayStation Now با ایکس‌باکس گیم‌پس، نمی‌توان این دو را هم سطح یکدیگر دانست. اما چندی پیش سونی با کاهش قیمت این سرویس و همچنین اضافه کردن عناوینی مانند بازی Spider-Man به نظر می‌رسد به سیاستی که یک نسل برای ترمیم آن زمان داشت، دست پیدا کرده است. کاری که مایکروسافت به بهترین شکل ممکن در سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس انجام داد. حضور ۱۰ میلیون مشترک در سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس نیز از سنگینی وزنه به سمت مایکروسافت خبر می‌دهد.

 

با وجود تمام این موضوعات، به نظر می‌رسد قرنطینه خانگی بازار خوبی برای شرکت‌هایی مانند سونی و مایکروسافت ایجاد کرده است. بازاری که هر دو شرکت توانسته‌اند به بهترین شکل ممکن از آن بهره ببرند. حال باید منتظر ماند و دید که روند عرضه کنسول‌های نسل نهمی در سال میلادی جاری به چه شکلی جلو خواهد رفت و آیا طبق اخبار رسمی، امسال شاهد حضور دو کنسول ایکس‌باکس سری ایکس‌ و کنسول پلی‌استیشن 5 خواهیم بود. نظراتتان را درباره این دو کنسول با ما و کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

 

برچسب ها: پلی استیشن پلاس

نظر کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید