ممکن است سرویس گیم پس به آیفون اضافه شود

ممکن است سرویس گیم پس به آیفون اضافه شود

محمد مسعودی محمد مسعودی
3 ماه و 22 روز پیش

به تازگی اپل موضع خود را در مورد برنامه‌های استریم بازی تغییر داده است و چنین چیزی می‌تواند به شکل بالقوه‌ای راه را برای حضور یک برنامه گیم‌پس در اپ استور iOS، هموار کند. کمپانی مایکروسافت سرویس استریم ابری خود را در سپتامبر سال ۲۰۲۰ و با نام XCloud، راه‌اندازی کرده بود اما در آن زمان در تلفن‌های همراه آیفون و تبلت‌های آیپد در دسترس نبود، زیرا تنها یک ماه قبل از راه‌اندازی این سرویس و در ماه آگوست سال ۲۰۲۰، کمپانی اپل تمامی برنامه‌های استریم بازی را به دلیل عدم تطابق این دسته از نرم‌افزار‌ها با دستورالعمل‌های این کمپانی، مسدود کرده بود.

 

اپل در آن زمان اعلام کرده بود که به دلیل اینکه مایکروسافت تک تک بازی‌های خود را برای فرآیند بررسی این کمپانی ارسال نمی‌کرد، اجازه انتشار برنامه‌ای که دسترسی به این بازی‌ها را مهیا می‌ساخت، ممکن نبود. مایکروسافت هم اعلام کرده بود که اپل به شکلی مداوم، رفتاری متفاوت با برنامه‌های مربوط به بازی دارد. به نحوی که این کمپانی قوانینی ملایم‌تر در برابر برنامه‌هایی که مربوط به بازی نیستند، دارد؛ حتی با توجه به اینکه این دسته از برنامه‌ها، محتوایی تعاملی را ارائه می‌دهند.

 

با این حال، طبق بیانیه‌ای در وب سایت توسعه دهنده اپل، این کمپانی در حال معرفی راه‌های جدیدی برای نحوه ارائه تجربیات درون برنامه‌ای در سطح جهانی، ازجمله استریم بازی‌ها و اجرای مینی برنامه‌ها، است که نشان از تغییر این وضعیت در این پلتفرم دارد.


در این بیانیه آمده است :«توسعه دهندگان هم اکنون می‌توانند یک برنامه واحد را با قابلیت استریم تمامی بازی‌های ارائه شده در کاتالوگ خود را در این پلتفرم منتشر کنند.»
این بیانیه با اشاره به مشکل قبلی این کمپانی، که مربوط به عدم توانایی کمپانی اپل در بررسی هر بازی جدید اضافه شده به یک سرویس استریم بازی بود، اعلام کرده است که سیاست‌های این کمپانی دستخوش تغییراتی بوده و گفته است که هم اکنون مسئولیت مناسب بودن محتوای اضافه شده در برنامه‌ها، بر عهده توسعه دهندگان خواهد بود.


اپل در این بیانیه اعلام کرده است که :«هر تجربه‌ای که در برنامه‌های اپ استور در دسترس قرار می‌گیرند، باید به همه دستورالعمل‌های بررسی اپ استور پایبند باشد. علاوه بر این، برنامه میزبان این محتوا‌ها موظف است رده بندی سنی مطابق با بالاترین رده سنی محتوای موجود در برنامه را حفظ کند.»

 

برچسب ها: گیم پس, آیفون, اپل
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.