نسخه ایکس باکس بازی Baldur's Gate 3 با مشکلی جدی مواجه شده‌است

نسخه ایکس باکس بازی Baldur's Gate 3 با مشکلی جدی مواجه شده‌است

محمد مسعودی محمد مسعودی
3 ماه و 19 روز پیش

استودیو Larian به لطف انتشار بازی Baldur’s Gate 3، برنده شدن جایزه‌ی بهترین بازی سال و انتشار نسخه ایکس باکس سری ایکس و اس بازی Baldur’s Gate 3 در جریان رویداد The Game Awards، سال خوبی را پشت سر گذاشت. اما متاسفانه بازیکنان نسخه‌ی ایکس باکس سری ایکس و اس این عنوان با مشکلی بزرگ به شدت آزاردهنده رو به رو شده‌اند که باعث می‌شود فایل‌های ذخیره‌شان حذف شود.

حساب رسمی استودیو Larian در توییتر اعلام کرد که از وجود این مشکل آگاه است. استودیو Larian تایید کرد که این مشکل در هنگام ذخیره و خرج از بازی رخ می‌دهد. همچنین تایید شد که این مشکل مرتبط به سیستم عامل کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس است که باعث می‌شود «فایل ذخیره بازیکنان به طور کامل روی حافظه ذخیره‌سازی کنسول قرار نمی‌گیرد».

کمپانی مایکروسافت از این مشکل آگاه بوده و در حال کار روی حل آن است، اما در حال حاضر، به دلیل تعطیلات سال نو میلادی، ظرفیت فنی کمتری در دسترس است و چنین چیزی به این معنی است که «شاید در دسترس قرار گرفتن راه حلی مناسب، زمان بیشتری نیاز داشته باشد».


توسعه دهنده بازی پیشنهاد کرده که بازیکنان تا زمان رفع این مشکل، قابلیت Cross Saves را در بازی فعال کنند. این قابلیت علاوه بره ذخیره پیشرفت بازی در کنسول، فایل ذخیره بازیکنان را در سرورهای توسعه دهنده بارگذاری می‌کند. برای این کار، بازیکنان باید یک حساب‌ کاربری Larian ساخته و این حساب را به حساب ایکس باکس متصل کنند. پس از آن، به صورت خودکار، پنج فایل ذخیره آخر بازیکنان به سرورهای Larian ارسال می‌شود.

در صورت فعال کردن قابلیت Cross Saves،  بازیکنان می‌توانند به صورت آنلاین به پیشرفت خود در بازی دسترسی داشته باشند و در زمان پاک شدن فایل‌های ذخیره از روی حافظه‌ی کنسول با مشکلی مواجه نشوند. در حال حاضر، استودیو Larian در حال کار روی افزایش تعداد فایل‌های سیو بازیکنان روی سرورهایش است که احتمالا در روزهای آینده این قابلیت هم در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت. 

استودیو Larian با انتشار بیانیه‌ای در توییتر اعلام کرد :«ما کاملا درک می‌کنیم که از دست دادن پیشرفت آزاددهنده و غیرقابل قبول است. ما برای رفع این مشکل نادر در سریع‌ترین حالت ممکن، هرکاری که از دستمان برآید را انجام می‌دهیم و شما را در جریان پیشرفت‌های شکل گرفته قرار خواهیم داد.»


در حال حاضر بازی Baldur’s Gate 3 برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و اس و کامپیوترهای شخصی در دسترس است.

 

برچسب ها: Baldur's Gate 3, ایکس باکس سری ایکس, ایکس باکس
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.