بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

محمد مهدی مبارکی محمد مهدی مبارکی
3 سال و 4 روز پیش

آثار دنیای بازی‌های ویدئویی همواره با یک هدف ساخته و عرضه می‌شوند؛ سرگرمی! سرگرمی رکن اساسی و اصلی هر عنوانی است. گاهی این موضوع در آثار داستان محور که اغلب تک نفره هستند به نمایش در می‌آید و گاهی نیز با قابلیت Co-Op، که باعث می‌شود چند بازیکن بتوانند به صورت همزمان مرحله‌ای را سپری کنند، در دسترس بازیکن قرار داده می‌شود. تجربه نشان داده که انجام بازی‌ها با دوستان می‌تواند چندین برابر لذت بیشتری را نسبت به تجربه تک نفره به ما منتقل کند. البته این موضوع برای بعضی از آثار داستان محور، مستثنا است؛ اما باز هم به طور کلی بازی کردن با دوستان حال و هوای خاص خودش را دارد.

 

با نزدیک شدن تابستان و به موازات آن تعطیلی مراکز آموزشی، اغلب زمان بیشتری برای تجربه بازی‌ها خواهیم داشت. به همین منظور تصمیم گرفتیم تا مطلبی با موضوع بهترین بازی‌های چند نفره آماده کنیم. مطلبی که در آن به بهترین بازی‌های Co-Op که می‌توانید همین حالا تجربه کنید می‌پردازیم. آثاری که هر کدام ژانر و سبک‌ مختلفی دارند و هر بازیکنی با هر سلیقه‌ای را می‌توانند مجذوب خودشان کنند. بعضی از این بازی‌ها را می‌توانید روی یک کنسول به صورت چند نفره بازی کنید و بعضی دیگر نیز نیاز به اتصال اینترنت خواهید داشت.

 

بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

بازی Destiny 2

اتصال: آنلاین

 

بازی Destiny را می‌توان در رده بهترین آثار تیر اندازیِ اول شخص منتشر شده در چند سال اخیر قرار داد. پس از موفقیت بازی Destiny 1، استودیو بانجی (Bungie) به سراغ ساخت و عرضه بازی Destiny 2 رفت. اثری که همانطور گفته شد جزو بهترین‌های چند سال اخیر است. یکی از ویژگی‌های جذاب بازی Destiny 2، چندنفره بودن آن است. به عبارتی برای سپری کردن هر مرحله نیاز به تشکیل یک گروه خواهید داشت. حال می‌توانید این گروه را به صورت رندوم تشکیل دهید و یا اینکه با دوستانتان، به دل ماجراجویی‌های فضایی بروید. در هر دو حالت، بازی Destiny 2 شامل صد‌ها مرحله جذاب، نفس‌گیر و ماجراجویی‌‌هایی است که این روز‌ها در کم‌تر عنوانی می‌توانید نمونه‌اش را پیدا کنید. با این اوصاف، تا زمان انتشار بازی Destiny 3، بازی Destiny 2 می‌تواند ده‌ها ساعت با گیم‌پلی و مراحل جذابش سرگرم‌تان کند.

 

قابل بازی روی: رایانه شخصی، کنسول ایکس باکس وان، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول‌های نسل نهمی

 

بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

بازی Animal Crossing: New Horizons

اتصال: آفلاین و آنلاین

 

بازی Animal Crossing: New Horizons جزو آثاری است که در دوره اول تعطیلی‌های کرونایی، بیشتر از هر چیزی مورد توجه قرار گرفت. یکی از دلایل آن، دنیایش بود. بازی شما را در دل جزیره‌ای قرار می‌دهد که بازیکنان زیادی در اطرافتان، به زندگی روزمره می‌پردازند. زندگی روزمره‌ای که با چیز‌هایی که این روز‌ها تجربه می‌کنیم، فرسنگ‌ها فاصله دارد. شاید بتوان گفت که دنیای بازی Animal Crossing: New Horizons دقیقا همان بهشت برینی است که هر شهروندی آرزو زندگی در آن را دارد. بازی هر روز لیستی از کار‌های روزانه‌تان را پیش رویتان قرار می‌دهد. از بریدن چوب‌ها گرفته تا جمع آوری میوه درختان. در این بین، اصلی‌ترین المان بازی Animal Crossing: New Horizons، همکاری با دوستانتان است. شما در جزیره‌ای که قرار دارید، می‌توانید به همسایه‌هایتان کمک کنید و بلعکس. برای مثال سراغ یکی از همسایه‌ها بروید و به چیدن میوه‌هایش کمک کنید. در آخر روز شاید کارت پستالی از او دریافت کنید که بابت این کمک، تشکر کرده است. به طور کلی تعاملات اجتماعی در بازی Animal Crossing: New Horizons بسیار بالاست و همین باعث محبوبیتش شده است.

 

قابل بازی روی: کنسول نینتندو سوییچ

 

بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

بازی Portal 2

اتصال: آفلاین و آنلاین

 

بازی Portal 2 جزو شگفتی‌های دهه اخیر است. اثری که استودیو Valve با آن توانست تحولی شگرف در بازی‌های چند نفره ایجاد کند. به هیچ وجه نباید از مجموعه بازی Portal ساده گذشت. مجموعه‌ای که در نسخه دوم، به بلوغ کامل رسید. بازی Portal 2 سراسر جذابیت است. هر مرحله، می‌تواند به معنی واقعی کلمه شما را در چالش‌هایش غرق کند. چالش‌هایی که با تجربه دو نفره، آسان‌تر می‌شود. به عبارتی می‌توان گفت که علت اصلی ساخت این بازی، تجربه دو نفره آن بوده است. تجربه‌ای که در هیچ بازی دیگری نمی‌توانید پیدا کنید. اگر بازی Portal 2 روی کنسول‌ها نسل جاری و پیشین دردسترس بود، به طور حتم هر ماه در صدر لیست پرفروش‌ترین‌ها قرار می‌گرفت. البته بازی Portal 2 روی کنسول ایکس باکس وان با استفاده از قابلیت Backward Compatibility دردسترس است. به طور کلی می‌توان گفت که بازی Portal 2 تجربه‌ای بی‌نظیر برای افراد چالش دوست خواهد بود.

 

قابل بازی روی: رایانه شخصی و کنسول ایکس باکس وان ( با استفاده از قابلیت Backward Compatibility)

 

بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

بازی Snipperclips

اتصال: آفلاین و آنلاین

 

نینتندو همواره نشان داده که در ساخت بازی‌های چند نفره، قدرت بی‌نظیری دارد. یکی از ساخته‌های فوق العاده جذاب این شرکت، بازی Snipperclips است. بازی پیرامون دو شخصیت کاغذی جریان دارد که برای سپری شدن هر مرحله، نیاز به برش آن‌ها پیدا خواهید کرد. برای مثال در یک مرحله، بازی از شما شکل مستطیل را می‌خواهد. حال شما باید با استفاده از حسگر حرکتی جوی‌-کان، برشی شبیه به برش درخواست‌شده روی دو شخصیت کاغذی انجام دهید. شاید در نگاه اول ایده بازی بسیار ساده به نظر برسد، اما هرچه در مراحل بازی جلو‌تر می‌روید، بازی سخت‌تر می‌شود. این بازی را نیز می‌توانید به همراه دوستانتان تجربه کنید.

 

قابل بازی روی: کنسول نینتندو سوییچ

 

بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

بازی Call of Duty: Warzone

اتصال: آنلاین

 

دهه اخیر همراه بود با انقلابی در بازی‌های ویدئویی. انقلابی که با عرضه بازی PUBG آغاز شد و بازی Fortnite توانست آن را به نقطه اوج خودش برساند. اواخر دهه اخیر، هر طرف که نگاه می‌کردید صحبتی درباره سبک بتل رویال (Battle Royal) به چشم‌تان می‌خورد. تحلیلگران بر این باور بودند که سبک بتل رویال نمی‌تواند عمری فرارتر از یک سال داشته باشد، اما چنین نشد. بتل رویال مانند ویروسی تمام صنعت بازی را در تسخیر خود درآورد. یکی از بهترین ثمره‌های پخش این ویروس، عرضه بازی Call of Duty: Warzone بود. اثری اکتیویژن با آن نشان داد که معنی واقعی کلمه، یک بازی بتل رویال چیست. بازی Warzone شاید اقتباس‌های بسیاری از بازی‌های مطرح هم سبک خودش، مانند: بازی Fortnite، بازی PUBG و یا بازی Apex Legends داشته باشد، اما فضایی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد که چندین مرحله از دیگر آثار از نظر کیفیت، جلوتر است. بازی Warzone دقیقا همان چیزی است که باید سبک بتل رویال باشد. البته شاید نتوان سبک بتل رویال را در دسته آثار سبک Co-Op قرار داد، اما به دلیل همکاری محور بودن حالت‌های چند نفره‌اش، باید از آن یاد کرد. شما در این بازی، یک بار فرصت برای مبارزه خواهید داشت. هربار، ۱۵۰ بازیکن روی نقشه وسیع بازی فرود خواهند آمد و حال شما باید با استراتژی خاص‌تان، پیروز میدان شوید.

 

قابل بازی روی: رایانه شخصی، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول ایکس باکس وان

 

بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

بازی Overcooked 2

اتصال: آفلاین و آنلاین

 

سفارش بگیر، بپز و تحویل بده! شاید در نگاه اول فرمول بازی Overcooked 2 ساده به نظر بیاید، اما هیچگاه از روی عکسِ کتاب، آن را قضاوت نکنید. بازی Overcooked 2 جزو بهترین آثار چالش محوری است که طی چند سال اخیر منتشر شده است. اثری که می‌تواند شما را به معنی واقعی کلمه آزار بدهد. یکی از نکات جذاب بازی Overcooked 2، امکان تجربه چند نفره آن است. بازی را هم می‌توانید روی یک کنسول با دوستان و هم به صورت آنلاین، تجربه کنید. با پیشروی در هر مرحله، چالش‌های سخت‌تری در پیش پایتان قرار می‌گیرد. از تحویل سریع‌تر غذا‌ها تا اتفاقاتی که ممکن است در محیط اطرافتان پیش بیاید. بازی Overcooked 2 محیط یا به اصطلاح نقشه‌های جذابی را برای هر مرحله به نمایش می‌گذارد. از چوب‌های شناور روی رودخانه گرفته تا خانه ارواح و خون آشام، هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. هرچه سطح همکاری و ارتباط شما با دوستانتان بهتر باشد، مراحل را در سرعت زمانی کم‌تر و به موازات آن، با ستاره‌های بیشتری به پایان می‌رسانید. بازی Overcooked 2‌ با همین فرمول ساده‌اش، می‌تواند به یکی از جذاب‌ترین بازی‌های چند نفره‌ای تبدیل شود که شما طی چند سال اخیر تجربه‌ کرده‌اید.

 

قابل بازی روی: رایانه شخصی، کنسول ایکس باکس وان، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول نینتندو سوییچ

 

بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

بازی Fortnite

اتصال: آفلاین و آنلاین (در حال آفلاین روی بعضی از حالت‌ها، می‌توان از قابلیت تقسیم صفحه استفاده کرد)

 

در این مقاله چندباری به بازی Fortnite اشاراتی داشتیم. اثری که خیلی‌ها آن را هسته اصلی انقلاب بازی‌های بتل رویال می‌دانند. یکی از عواملی که باعث زنده ماندن نام بازی Fortnite شده، چالش‌ها و رویداد‌هایی است که به صورت هفتگی و ماهیانه برگزار می‌شوند. چالش‌هایی که می‌توانند هر هفته شما را برای ساعت‌ها سرگرم خودشان کنند و رویداد‌هایی که باعث می‌شوند تا بعد از وقفه کوتاه، باری دیگر بازیکن را به سمت  تجربه بازی سوق دهند. شاید باید گفت که هر کدام از تکه‌هایِ «موفقیت بازی Fortnite» به خوبی در کنار هم قرار گرفته‌اند و همین باعث عملکرد بی‌نظیر آن طی چند سال گذشته شده است. بازی Fortnite مانند دیگر اکثر آثار بتل رویال رایگان است و از این رو می‌توانید به راحتی با داشتن هر پلتفرمی، پای تجربه آن با دوستتان بنشینید.  البته همه چیز به بخش بتل رویال بازی ختم نمی‌شود، بلکه بخش دیگری نیز در این بازی دردسترس است که از مهم‌ترینشان می‌توان به بخش Save the World اشاره کرد. این بخش ترکیبی از تیراندازی، بقا و دفاع است. با تجربه این بخش می‌توانید هزاران XP و به موازات آن، V-Bucks بدست بیاورید که باعث می‌شود اسکین‌های ویژه بخش بتل رویال را به راحتی خریداری کنید. البته شایان ذکر است که این بخش رایگان نیست و برای تجربه آن نیاز به پرداخت مبلغی خواهید داشت. اما به طور کلی، بازی Fortnite جزو بهترین گزینه‌ها برای تجربه یک بازی چند نفره در این روز‌های گرم تابستانی است.

 

قابل بازی روی: رایانه شخصی، کنسول پلی استیشن 4، کنسول ایکس باکس وان، کنسول نینتندو سوییچ و کنسول‌های نسل جدید

 

بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

بازی Minecraft

اتصال: آفلاین و آنلاین

 

بازی Minecraft از آن دسته آثاری است که در هر لیستی، می‌توانید نام آن را ببینید. یکی از دلایل اصلی این اتفاق، دنیای فوق العاده آن است. دنیایی که همه چیز را در اختیارتان برای خلق بهترین‌ها قرار می‌دهد. شاید کم‌تر کسی ده سال پیش به این فکر می‌کرد که بازی Minecraft بتواند یک روزی به پرفروش‌ترین بازی تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی تبدیل شود. اثری که در عین سادگی، پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. شما می‌توانید بازی را روی چند حالت تجربه کنید. حالت بی‌نهایت، حالت بقا و همینطور حالت سخت. هر کدام از این حالت‌ها، ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. برای مثال در حالت بی‌نهایت می‌توانید با استفاده از ابزار‌هایی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، به مهندسی سازه‌های عظیم بپردازید و یا در حالت بقا، باید برای پیدا و سرهم کردن یک چوب، با موجودات مرموز دنیای ماینکرفت مبارزه کنید. یکی از ویژگی‌های جذاب بازی، رندوم بودن دنیای آن است. به این صورت که هیچ گاه دو دنیا شبیه به هم را پیدا نخواهید کرد. جذابیت تمام این ویژگی‌ها با وجود بخش چند نفره، ده‌ها برابر می‌شود. به خصوص که بازیکنان ماد‌های جالبی را نیز برای این بازی ساخته‌اند که باعث می‌شود مراحل داستانی جذابی را نیز سپری کنید.

 

قابل تجربه روی: تمام پلتفرم‌ها

 

بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

بازی A Way Out

اتصال: آفلاین و آنلاین

 

طی سال‌های اخیر کم‌تر اثری را می‌توان پیدا کرد که فقط و فقط بخش Co-Op یا همان چند نفره آفلاین آنلاین داشته باشد. یکی از بهترین‌های این نوع آثار، بی‌شک بازی A Way Out است. اثری که شما را در ماجراجویی‌های جذاب دو شخصیت قرار می‌دهد. دو شخصیتی که فراز و نشیب‌های فراوانی را در طول زندگیشان تجربه کرده‌اند و حال می‌خواهند اقدام به فرار از زندان کنند. اقدامی که باعث خلق مراحل جذابی می‌شود. همانطور که کمی قبل‌تر گفتم، یکی از نکات جذاب بازی A Way Out، ضروری بودن تجربه دو نفره‌ آن است. یعنی حتما باید دو نفری به سراغ تجربه بازی بروید. البته اگر دوستی برای انجام این بازی ندارید، به هیچ وجه نگران نباشید. زیرا سرور‌های آنلاین بازی این کار را برایتان میسر خواهند کرد. اما به طور کلی، بازی همکاری محور است و هماهنگ بودن با یارتان، یکی از مهم‌ترین چیز‌هایی است که در طول خط داستانی باید نسبت به آن دقت داشته باشید. سازندگان توانسته‌اند به خوبی این همکاری را به تصویر بکشند. گیم‌پلی بازی به شدت سرگرم کننده است و می‌تواند برای ساعت‌ها بازیکن را مجذوب خودش کند.

 

قابل تجربه روی: رایانه شخصی، کنسول ایکس باکس وان و کنسول پلی استیشن 4

 

بهترین بازی های چند نفره که همین حالا می توانید تجربه کنید - قسمت اول

بازی It Takes Two

اتصال: آفلاین و آنلاین

 

وجود دو بازی از جوزف فارس (Josef Fares) در انتهای لیست ما نشان می‌دهد که جوزف کارش را در ساخت بازی‌های Co-Op به خوبی بلد است. بازی It Takes Two نیز تجربه‌ای متفاوت نسبت به ساخته قبلی جوزف، یعنی بازی A Way Out است. اثری که این بار بازیکن را از دل زندان‌های خطرناک، به محیط امن خانواده می‌آورد. جایی که پدر و مادری به دنبال جدا شدن از هم هستند و در این میان، دختر بچه‌شان، آرزو می‌کند که این اتفاق هیچگاه رخ ندهد. آرزویی که باعث می‌شود پدر و مادر او، به عروسک‌های محبوب دختر بچه تبدیل شوند و حال باید برای رهایی از این جسم، کار‌هایی که شخصیتی به نام کتاب عشق به آن‌ها می‌گوید را انجام دهند. بازی It Takes Two چه از سوی منتقدین و چه از سوی طرفداران، بازخورد‌های مثبت فراوانی داشته است. برای تجربه این بازی نیز حتما نیاز به یک یار خواهید داشت و چه بهتر که یارتان، همسر و دوستان نزدیکتان باشند. بازی It Takes Two چه از نظر هنری، چه از نظر گرافیکی، چه از نظر داستان سرایی و چه از نظر موسیقی بی‌نظیر است. البته بی‌نظیرتر از تمام این المان‌ها، گیم‌پلی و پازل‌هایی است که سازندگان برای هر مرحله در نظر گرفته‌اند. پازل‌هایی که «همکاری» هسته اصلی شکل گیری‌شان را تشکیل می‌دهد. به طور کلی می‌توان گفت که اگر به دنبال تجربه‌ای ناب در میان آثار این لیست هستید، به هیچ وجه بازی It Takes Two را از دست ندهید.

قابل تجربه روی: رایانه شخصی، کنسول ایکس باکس وان، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول‌های نسل جدید

 

در مقاله‌های بعدی، بازی‌های چندنفره دیگری را نیز حتما معرفی خواهیم کرد. نظر شما چیست؟ بازی‌های چندنفره محبوب خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 
برچسب ها: بازی چندنفره, fortnite, warzone
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.